şükela:  tümü | bugün
 • temmuz 2011'de başlayan şike nedenli gözaltılar ve bunlara bağlı söylenti/dedikodulara verilen tepkilere bakıldığında beşiktaş taraftarının efendi ve adam gibi bir portre çizmesine karşın ağlak fenerbahçe taraftarının her zamanki gibi ağlamaya devam ederek karakterini belli ettiği karşılaştırmadır.

  not: galatasaraylıyım.
 • biri baskanlari tutuklanip ceza evine kondugunda dahi korlemesine savunur. digeri adi bu olaylara karistigi icin bile uzulup, hakedenlerin cezasini cekmesini istemektedir. ayrica kume dusuceksekte dusursunler diyebilmektedirler. kisacasi fenerbahce taraftari cirkeflik yaparken, besiktas taraftari en asil duygularin insanidir.
 • aralarındaki fark şuradan çok daha rahat görülebilir;

  http://img65.imageshack.us/img65/4525/18aj2.jpg
 • biri adı şikeye karışan başkanını desteklemek için fenerium'lardan alışveriş rekorları kırar. diğeri şike nedeniyle tanık sıfatıyla emniyete çağrılan teknik direktörü ve yöneticisi nedeniyle formasını yakar.
 • fenerbahçe taraftarı top alex'in niang'in santos'un ayağına geldiğinde heyecanlanır, beşiktaş taraftarı necip'in muhammed'in ersan gülüm'ün ayağına top geldiğinde heyecanlanır. fenerbahçe taraftarı iyi futbolcuyu sever, beşiktaş taraftarı mücadele eden futbolcuyu çok sever. q7 eğer mücadeleci olmasaydı bu taraftar onu da sevmezdi. sonuçta bir benzetme yapacak olursak fenerbahçe taraftarı amerikalı gibidir, beşiktaş taraftarı ise venezuelalı gibidir.
 • fenerbahçe taraftarı için sonuç önemlidir, beşiktaş taraftarı için gidilen yol.
 • öncelikle başlığın yanlış olduğunu belirtmekte fayda var;

  fenerbahçe seyircisi vs beşiktaş taraftarı

  yaptığı bestelerle, kırdığı desibel rekoruyla, dik duruşuyla ve her zaman var olan muhalif tarafıyla dünyanın konuştuğu; tottenham forumlarında, liverpool forumlarında insanların öve öve bitiremediği bir taraftar grubu var bir yerde. diğer tarafta ise, stat hoparlarönden, 'lütfen yediğiniz çekirdeklerin kabuklarını yere atmayınız' uyarısı yapılan bir seyirci grubu.

  bak ben sana 'vs' yazma demiyorum yine yaz ama... sapla samanı karıştırmamakta fayda var.
 • fenerbahçe taraftarı şike yapan kulübüne verilecek cezayı engellemeye çalışır, beşiktaş taraftarı eğer yönetimi şike yaparsa önce cezasını kendi verir.