şükela:  tümü | bugün
 • ulkerspor ve fenerbahce basketbol takımlarının birleşmesi ile kurulan, 2006-2007 sezonunda tbl'de mücadele edecek takım.
 • fenerbahçe gibi bir takımın 100. yılında yapması gerekenlere ülkerle yaptığı anlaşmayla başlayan ve bu sezon fırtına gibi esmesi beklenen takım. ülkerin basketbol şubesini de kapatmasıyla uleb avrupa ligine de girerse üstün başarılar bekleyeceğim takımdır. 100. yıl hayallerimden olan fenerbahçeli mirsad türkcan, ömer onan ve ibrahim kutluay gibi üstün yetenekleri kadrosuna katarak da bu yolda önemli bi adım atılmıştır:

  ülker grubu ile geniş bir sponsorluk kapsamı içerisinde çalışmalarını sürdüren fenerbahçe erkek basketbol takımımız, bu kapsamda başta ibrahim kutluay olmak üzere mirsad türkcan, ömer onan ve rasim başak’ı bu yeni oluşumda renklerimize katılmışlardır. diğer genç oyuncular ile ilgili görüşmeler devam etmektedir.

  spor kamuoyuna duyurulur.

  http://www.fenerbahce.org/detay.asp?contentid=3920
 • birlesmenin sonucu henuz ilk haftada meyvelerini vermistir;
  resmi aciklama
  ülker grubu ile geniş bir sponsorluk kapsamı içerisinde çalışmalarını sürdüren fenerbahçe erkek basketbol takımımız, bu kapsamda başta ibrahim kutluay olmak üzere mirsad türkcan, ömer onan ve rasim başak’ı bu yeni oluşumda renklerimize katılmışlardır.

  tadindan yenmez
 • (bkz: #9684254).
  allahın sopası, paranın da dini imanı yok tabii.
 • ulker adindan ve ulkerspor dan uyuz olan fenerbahce taraftarinin bocalamasina neden olan birlesimdir.
 • geçen sene tbl'de mücadele etmiş olan "galatasaray cafe crown" ve "beşiktaş cola turka" takımlarının taraftarlarının niye bok atmaya çalıştığını anlayamadığım basketbol takımı. sonuç olarak ben de bir fenerbahçeli olarak takımın isminin değişmesine karşıyım. hele ki ülker isminin gelmesine daha da karşıyım. anlayamadığım nokta diğer takımların taraftarlarının kendi takımları sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi fenerbahçe'yi eleştirmeleridir.

  edit: "vay efenim sizde zamanında beşiktaş'ı ve galatasaray'ı eleştirmiştiniz aynı şekilde" gibi mesajlara ithafen ben ilgili başlıklara olumlu yada olumsuz hiçbir entry girmedim. haa o başlıklara girip de "tayyipciler sizi" veya "renginiz de yeşil olsun bari" gibilerinden entry girmiş olan daha sonra da buraya gelip ülker fenerbahçe'yi savunan fenerbahçeli arkadaşlar varsa bu onların ayıbıdır. her zaman söylediğim gibi "bizim taraftarımız müthiş, sizinkiler çirkef, kıskanç, kötü vb." tipi argümanlarla bir yere varamayız.
 • " şimdi fenerbahçe yenilince biz de mi yenilmiş sayılacağız?" --(ülkerspor taraftarı, haziran 2006)
 • basketbolda parası olanla taraftarı olanın birleşmesidir bu.
  nasıl sonuç vereceğini tabii ki zaman gösterecek ama umutlu olmamak için bir sebep yok şimdilik.
  ülker, yalnızca fenerbahçe basketbol takımını finanse etmekle kalmayacak olsa gerek. muhtemelen fenerbahçeye gelirken altyapı organizasyonunu, sağlam shortlistini de getirecek; ve fenerbahçe basketbol şubesi yönetim kadrosuna da temsilci yollayacaktır. demek ki altyapı ve organizasyon geleneği bakımından fazla zorluk çekilmeyecektir. kaldı ki fenebahçe halihazırda iyi bir altyapı organizasyonuna sahiptir.

  dünyanın en üst düzey ikinci ligi olan euroleague maçlarına okullardan otobüsle taraftar taşınmayacak olması bile birleşmeyi desteklemek için yeterli sebeptir.

  dorunun uyarısı üzerine edit: ülkerin altyapı organizasyonu kapatılmıyormuş. aynen devam edecekmiş.
 • henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, fenerbahçe'nin erkek basketbol şubesini kapatması ve ülkerspor'un fenerbahçe'yi yutması neticesinde oluşacak takımın muhtemel adı. söylentilere göre başka ülker'den olacak, oyuncuların önemli bir kısmı ülker'den olacak, şube fenerbahçe yönetiminden özerk olacak (yani ülker holding'e bağlı olacak), sadece renkleri sarı lacivert olacakt. yani ülkerspor fenerbahçe'den renklerini ve utanmadan o takımı destekleyecek bie miktar taraftar transfer etmiştir, hepsi bu.

  geçen yıl beşiktaş ve galatasaray basketbol takımları isimlerini değiştirdiğinde alay eden fenerbahçe taraftarları o zaman sponsonluk olur ama ismi asla değişmez demişlerdi. şimdi antu'da "çağdaşlığın gereği, barcelona bile yaptı, üff final four oynarız ne güzel, bizim yönetim en doğrusunu yapar" tarzı kıvırmalar ağırlık kazanmış. yerde tükürük bırakmadılar. bir kısmı da kendilerine hayali kırmızı çizgiler çiziyorlar: rengi asla değişmezmiş, sarı lacivert olacakmış. ismi değişmiş içine sindirmişsin, rengini niye sindiremeyeceksin sevgili başarıya tapan taraftar! dürüst olun, kırmızı çizginiz filan yok sizin, başarıdan başka hiçbir şey umrunuzda değil. yarın haluk ulusoy 150 milyon cebimden vereceğim deyip başkanlığa aday olsa, onu da sindirirsiniz siz.

  bu ilker fenerbahçe hikayesi bir şey daha gösterdi. türkiye'de özellikle üç büyüklerin taraftarları tamamen aynı. geçen yıl col turka beşiktaş maskaralığı ortaya çıktığında, "beşiktaşlılar bunu kabul etmez, dünyayı yönetimin başına yıkarlar" demiştim. hiçbir şey olmadı. biraz mırın kırın ettiler, sonra gidip salona paşa paşa desteklediler. galatasaylılardan o kadar bile tepki gelmedi. şimdi aynını fenerbahçeliler yapacak. neymiş o forma kutsalmış, neymiş sevinmek için sevmedikmiş, neymiş son sözümüşmüş, sevsinler.

  koş vatandaş koş, basketbolda büyük derbi: ülker bilmemne cola turka bilmemne'ye karşı!

  fenerbahçe yönetimi tepkilerden çekindiği için bir türlü açıklayamadı, "yeni oluşum" adıyla alıştıra alıştıra lanse ediyor. bir kısım fenerbahçe taraftarı da final four düşleri görmeye başlamış, bir de ülker spor salonu yapacakmış. adamların ciddi yatırıma niyetleri olsa çoktan yaparlardı spor salonlarını; 12 bin kişilik salonda zorla getirilmiş 100 kişiye oynamazlardı yıllarca.

  final four meselesi daha da komik. ülker yıllarca final four oynaya oynaya kör kaldı, şimdi de ülker fenerbahçe oynar, niye olmasın.

  ha bir de şey var, beşiktaş ve galatasaray ülker'in bir ürününün ismini almış, biz ülker'in kendisinin ismini almışız. işte fenerbahçe büyüklüğü, hakkaten gözlerim doldu lan.

  bu takımın yöneticileri (ali doğan ve şurekası) ve oyuncularının çoğunluğu ülkersporlu olacak, uluslararası müsabakalara ülkerspor'un kaldığı yerden devam edecek, renkleri sarı lacivert olacaktır.

  bu tablodan "fenerbahçe ülkerspor'un adını, yöneticilerini, oyuncularını ve euroleauge'deki kontenjanını devralmıştır" sonucu mu çıkar, "ülkerspor fenerbahçe'nin adını ve renklerini devralmıştır" sonucu mu çıkar? 15 puanlık uzman (moron mu desek yoksa) sorusu.

  bu, cola turka beşiktaş'dan da, cafe crown galatasaray'dan da vahimdir. istediğiniz kadar kendinizi kandırmaya çalışın; fenerbahçe yöentim kurulu fenerbahçe renklerini, adını ve logosunu (ve tabii ki bir miktar gafil taraftarını) ülkerspor'a para karşılığı devretmiştir, yani satmıştır.

  bu ucube takımın fenerbahçe'nin erkek basketbol takımını tasfiye etmesi ve ülkerspor'un da fenerbahçe'nin adını ve renklerini transfer etmesinden başka bir şey olmadığından kuşku duyanlar için

  kanıt 1: meseleyle ilgili haftalardır ne fenerbahçe resmi sitesinde bir şey var ne de fenerbahçeli yöneticiler bir açıklama yapıyor. çünkü neler olduğunu bilmiyorlar. gerekli açıklamaları ülkerspor yöneticileri yapıyor. fenerbahçe erkek basketbol takımını kensinkes kapattı.

  kanıt 2: euroleague resmi sitesinden konuya dair açıklama: "along with the listing of the 24 teams approved for next season came the announcement that ulker of istanbul has changed its name, and will be called, starting next season, fenerbahçe ulker sport". yani, istanbul kulübü ulker ismini değiştirdi ve önümüzdeki sezondan itibaren fenerbahçe ülkerspor olarak adalandırılacak. evet, yeterince net mi?

  kanıt3: aziz yıldırım: "ülkerspor ismini değiştirerek 1. ligdeki çalışmasına devam edecek."

  tabii bir faydası da oldu bu işin. çok önce değil, geçtiğimiz mayısta "fenerbahçe büyüklüğü kupa büyüklüğü değildir" diyenlerin hangilerinin samimi olduğunu, hangilerinin züğürt tesellisi yaptığını gösterdi. iki ay önce kupa büyüklüğü, şampiyonluk büyüklüğü değildir diyeceksin, şimdi ruhunu en fazla para verene satacaksın. karşılığı ne, hayali bir salon, hayali bir miktar avro, euroleauge'de bir kontenjan.

  ha küçük bir hatırlatma, basketbol takımınızın yeni sahibi (yoksa sponsor muydu, ortak mı desek acaba) bir yandan ezeli rakibinize futbolcu alıyor. delgado fenerbahçe'ye gol attığında sevinirsiniz de siz, cola turka satışları artar, ülker de basketbol takımımıza yatırım yapar diye. yolunuz açık, ama bizden uzak olsun.