şükela:  tümü | bugün
  • ne olursa olsun, nasil olursa olsun bu seneye damgasini vuracak formalardir. cubuklu forma bir gelenektir ve yasatildigi icin mutluluk yasatmistir. keske logo tek olsa ve adidas'in altina koyulsaydi. altin sarisi olani ise guzeldir, cl'de gorulesidir. ote yandan, fenerbahce'nin yuzuncu yil formasi ilerleyen gunlerde denizde de karsimiza cikacaktir.
  • çift taraflı olanın 100 ytl etiket fiyatıyla taraftarı sınadığı formadır aynı zamanda...

edit: fenerium coştu... 110 ytl olmuş. hoydabre
  • "cihatlar, lefterler, canlar, fikretler" şeklindeydi değil mi marşımız? onlar kadar göze çarpması gereken birileri varsa bunlar kanımca müjdat , aykut ve oğuz iken, alex'i gözümüze sokan formalardır. tamam alex'i çok seviyorum, izlemeye bayılıyorum, hatta fener'de oynamış en yetenekli futbolcudur belki kendisi ama yüz yılın formasındaki en büyük alan onun hakkı değildir. çubuklu taraftaki çift logo da gereksiz, hatta saçma.
  • oldum olası cok hosuma giden desenli formaların cok basarılı bir ornegi olan formadır. pazarlama olayının piri fenerbahceyi kutlarız. fiyatı (100 ytl ise) geçen sene 44 milyondan kale arkası bileti satabilen bir kulüp için hic de pahalı değildir.

diğer taraftan aktif olarak futbol oynayan oyunculara cok yuz verilmemesi (alex yerine kocaman bir rıdvan resmi (kucuk bir resim varsa da ben goremedim) -ya da hazır kocaman demişken hani anlarsınız ya- cok daha iyi durabilirdi) gerekliliğinin yanında eski turkçe fenerbahce amblemi de turklere sorulan salak sorular baslıgına yeni malzeme verebilir.
  • beklendiği gibi adidas tarafından değil fenerium tarafından tasarlanmış formalar.
    öncelikle çok beğendiğimi ifade edeyim. beşiktaş'ın o pek beğendiğim 100. yıl formalarından sonra (hani şu isimler yazılı olan) bizi hayal kırıklığına uğratmamıştır kulüp.
    birkere çift taraflı olması bir pazarlama zekası bence. iki ayrı forma çıkarıp insanlardan iki forma almasını beklemektense 100 ytl lik tek formayla işi bitirmek zekice. zira bir geçmişe saygı duruşu forması adetten artık (alex'in ne işi var tam ortada anlamadım ya) e çubuklu zaten olmazsa olmaz. bu ikisini ayrı yapıp 50 ytl den satsan da ikisini de alacak adam çok fazla çıkmazdı.
    ikincisi taraftarın "100. yıl formasına reklam istemiyoruz" talebi çubuklu tarafta yerine getirilmiştir ki ayrıca takdir edilesi bir davranıştır.
    altın sarısı tarafta da avea amblemi konmayarak formanın bütünlüğü bok edilmemiş.
    üçüncüsü eski çubuklu formalardaki havayı birazcık daha korumak için olsa gerek adidas'ın üçbantı da kaldırılmış.
    formaların dışındaki 100. yıl kreasyonu da pek güzel.
    ek: bu arada fotoğraflarda görünmüyor ama bildiğim kadarıyla çubuklu formanın sırtında m. kemal'in resmi ve kulübü ziyaretindeki yazısı olmalı. o da unutulmamış yani.

edit: danutzi' nin uyarısı mustafa kemal'in de altın rengi formada olduğu çubukluda herhangi bir kolaj olmadığı yönünde. sanırım ben yanlış algılamışım olayı. neyse de güzel yani.
  • son derece sik bir tasarima sahip olan, 5 agustos 2006 fenerbahce kayseri erciyesspor maci'nda goruldugu kadariyla da taraftar tarafindan 100 ytl'lik fiyati pek bir engel olusturmamis formadir. zira bircok seyirci uzerlerindeki bu yeni formayla stada daha da bir guzellik katmistir.
  • düşünce olarak güzel olan ama halı saha maçlarında giyilemeyecek kadar ağır; ağustos ayında kullanılamayacak kadar sıcak tutan ilginç bir formadır.
    en büyük dezavantajı:
    altın renkli tarafı dışa gelecek şekilde giyildiğinde, klasik forma tarafında bulunan her iki logonun da gavurların "nipples" olarak tarif ettiği bölgeleri tahriş etmesidir. adamı çıldırtır, yara yapar ileriki günlerde...

bir de işi gücü fenerbahçeye sataşmak olan manyağımsı rakip taraftarlar için güzel sloganlara ara pası atar. misal:
    "iki yüzlü takımın yüz yıl forması" diye... ben başlattım siz gerisini getirin. işiniz ne...
  • şampiyonluk kutlamasında meşaleden dolayı delikler açılmış ve temizlikçi teyzenin arma kısmına ütü sürmek gibi bir hata yapmasından dolayı bombok durumda olan formam. isterse 50 parçaya ayrılsın atmaya kıyamıyorum.
  • hala tertemiz bir şekilde duran değerli efsane formam!
  • orijinal ve uçuk olmayan bir fiyata koleksiyonuma katmak istediğim forma.

(çıktığı zaman nedense beğenmemiştim.)