şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kulüp başkanı, yöneticisi, menajeri, teknik çalışanı ve sporcusu hemen herkes kendi kulübünü bir güzel söğüşler. bunu doğrudan mali yolla yapmayan az sayıda kişi ise kulüpleri kendi değerlerini arttırmak; proje, ihale, girişim vb. işlerde önlerini açmak için kullanırlar.

    2014'te fb'nin başına gelen, aziz yıldırım'ın 2012 sonrası gs'nin yükselişine bakıp "aynısını ben niçin yapmıyorum" demesidir muhtemelen. gs 2008'de aldığı şampiyonluktan sonra öylesine büyük bir düşüş yaşamıştı ki 2011-2012 sezonuna kadar 3'lükten yukarıyı göremediği gibi ligi 8. sırada bitirdiği sezon bile oldu. sonrasında yaşanan olağanüstü durumlar, aynı olağanüstü durumlarla trabzonspor'un kadrosunun gs'ye aktarılması ve takımın başına fatih terim'in gelmesiyle gs önce ligde sonra da şl'de başarılı olup ekonomik durumunu kısa vadede toparlamayı başarmıştı.

    işte aziz yıldırım da "şl'ye katıldım mı bundan böyle bana karada ölüm yok" diyip aylar önce " 50 milyon euro harcasam şampiyon olacaktım. kulüp batak, aziz yıldırım büyük başkan. ben bunu yapmam." lafını yemiş oldu. peki terraneo, pereira falan nerden çıktı derseniz; bunun sebebi aziz yıldırım'ın 20 yıllık kırık cv'si. kendisinin fenerbahçe başkanlığı süresince eskittiği teknik direktörlere ve buna karşılık alınamayan başarılar göz önünde bulundurulunca aklı başında ve kariyerini düşünen herhangi bir kalburüstü teknik direktörün ve üst düzey* oyuncunun fenerbahçe'ye bu saatte sonra gelmesi zordu. kimseler hatırlamaz ama aziz yıldırım başkanlığında fenerbahçe daum'u 2. kez yollayabilmek için adama tesislerde çıkarmadıkları sorun kalmadı, hatta adama hasta diye iftira attılar; daum hastaneden noter huzurunda alınmış sağlam raporunu kendi eliyle kulüp doktoruna teslim etmişti. bunları siz belki hatırlamazsınız ama futbol sektörü yıldırım'ın ne mal olduğunu çoktan anlamıştı. o yüzden dünya yıldızlarının getirilebilmesi için önce yabancı bi' menajer gerekiyordu, orada da baltayı sert taşa vurdu aziz yıldırım.

    sonrası zaten iplik söküğü gibi geldi. ersun yanal'ın kovulup yerine ismail kartal'ın gelmesi aziz yıldırım'ın artık alışılagelmiş megalomanlığı ve nisan ayında şampiyon olan kadroyu bir başkasının da en kötü mayısta şampiyon yapacağını sanacak kadar iş bilmemesidir.