şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her branşta 1200 tane aktif lisanslı sporcusu olan, bu değerli mensuplarının ekonomik, sosyal ve eğitsel yaşamlarını destekleyerek onları sağlıklı ve örnek bireyler olarak ülkesel huzura katan, dünyanın en büyük spor kulübü ve sivil toplum örgütü olan, sporun her dalında şampiyon olan fenerbahçe'nin; bu ülkede gördüğü organize zulümün ispatı olan 22 tane şeref madalyasıdır.

  bu gasp edişler vatan haini fetocular ile başlamıştır. türkiye'nin gerilemesi için türkiye'nin birlik ruhu olan fenerbahçe'nin çözülmesi gerekiyordu. bunun için onyıllarca çalıştılar, hakemleri, futbolcuları, federasyonları ele geçirdiler, sahte rakipler ve imparatorlar yarattılar.

  sonuç olarak, fenerbahçe'yi batırmak isterken ülkeyi uçurumdan attılar.

  yüce atatürk'ün de bu uğursuzlar için söylediği bir söz vardır: "bu gibilere lanet"

  not 1: ğs 10 kez ikinci olmuştur.

  not 2: fenerbahçe, 80 maç ve 2 sezon boyunca penalti kazanamamistir. galatasaray ise bir sezonda 18 kez penaltı kullanmış bir beslemedir. fenerbahçe buna ragmen 1 puan farkla ikincilikler almistir.
 • (bkz: bla bla bla)
 • fenerbahçe toplamda 41, galatasaray 31 kez ilk iki koltuğuna oturmuştur. galatasaray, tüm bu tabelaları fetonun döneminde yapmıştır.
 • işte türk futbolunun özeti budur. türk futbolunun içine elbirliği ile edilirken, fenerbahçe rüzgara karşı savaşmıştır. tek temiz kulüp olarak kalabilmiştir.

  bir takımın 22 kez kıl payı şampiyonluğu kaçırması tesadüfle, başarısızlıkla açıklanamaz.
 • (bkz: #81035437)
 • "being second is to be the first of the ones who lose."

  (bkz: ayrton senna)
 • fenerbahçe'nin yerinin zirve değil ikincilik olduğunu gösterir. galatasaray ise tepeye oynadığı hemen her sezon şampiyon olmuştur. demek ki fenerbahçe camia olarak o süreci kaldıramıyor ve iyi yönetemiyor.
 • fenerbahçe 800 milyon eu borcu da fetö yüzünden yaptı herhalde.
  şikesi aklanmak için federasyonlar değiştirilen kulüp taraftarının başarısızlığını örtmek için her türlü ahlaksızlığı göze aldığının göstergesi bir savunmaya sahip istatistiktir. neymiş efendim galatasaray tabelalarını hep fetö döneminde yapmış. amk fetö mü şampiyon yaptı avrupa'da galatasaray'ı?

  tam bir arap toplumu davranış tarzı. bir öcü belirle. içinden çıkamadığın her durumda topu ona at.

  sen 20 küsür sene aziz yıldırım'a saplanırsan galatasaray'ı defalarca şampiyon yaparsın. başarısız yöneticiyi değiştireceksin. hata yaptığını kabul edeceksin.

  bak ali koç başkan oldu. belki bu sene fenerbahçe başarısız olur bilemiyorum. ama kurulan kadroyu iyi analiz etmek lazım. eljif elmas... evet aziz yıldırım aldı ama kim güvendi? yassin benzia. henüz fenerbahçe taraftarı aldıkları adamın kıymetinin farkında değil. rahatlıkla bu senenin yıldızlarından olacak bir topçu. az sabredin. jailson. barış. berke. reyes... hepsi 25 yaş altı oyuncular. üstelik ayew ve slimani dışında maliyet olarak da oldukça uygun transferler. bunun gibi 2-3 transfer dönemi daha fenerbahçe'ye çok şey kazandıracaktır. hem oyuncu ihracı başlayacak hem de modern futbola uygun, başarı getiren bir kadro oluşacaktır.

  1 günde başarı olmuyor. malesef türk futbolunun hastalığı bu. fenerbahçe hep 1 günde başarı yakalamaya çalıştığı için bu gün olduğu noktada.

  camia ali koç'un arkasında durursa uzun vadeli hamleler orta vadede başarı getirecektir.

  ha ama yobaz zihniyette bir insansanız bir öcü yaratıp suçu ona atarsınız. hadise budur...