şükela:  tümü | bugün
  • başkan ali koç tarafından açıklanan vahim durum.

güncel borç 31 mayıs 2018 itibariyle 621 milyon euro. bugünkü kura göre de ortaya 3.5 milyar lira gibi korkunç bir rakam çıkıyor.

kaynak: https://twitter.com/…tatus/1021831293099823104?s=21

batıyor denen galatasaray’ın 1.1 milyar tl, demirören tarafından mali olarak mahvedilen beşiktaş’ın 1.9 milyar tl borcu var. bu iki kulübün toplam borcu bile fenerbahçe’nin borcundan daha az. aziz yıldırım fenerbahçe’yi resmen bitirmiş.
  • türk sporu için olumlu bir haberdir.
    fenerbahçesiz her şey çok daha guzel olacaktır...
  • fenerbahçe'ye koymayacak durumdur. inşaatçı aziz o kadar mekan yaptırdı, onlara el konulur en fazla.
  • neye şaşırıyorsunuz anlamıyorum. sadece fenerbahçe değil, tüm türk futbol kulüpleri batık durumdadır. muhtemelen galatasaray ve beşiktaş'ın borcu da 2 milyar tl'nin üstündedir. trabzonspor gibi bir anadolu kulübünün borcu 1 milyar tl civarında. bursaspor'un borcu 400-500 milyon tl. antalyaspor'un 300 milyon tl. benim tuttuğum eskişehirspor'un 200 milyon tl'nin üstünde borcu var. süper ligde 2-3 takım hariç her takımın borcu 150-200 milyon tl'nin üstünde. süper ligden alt lige düşen her takımın ileride amatör liglere düşüp kapanma ihtimali var. süper lig ve alt ligler arasındaki gelir farkından dolayı bir sürü anadolu kulübü kapanma noktasına geldi. 20-30 tane şehir takımı kapanıp yeni isimlerle yoluna devam ediyor. sakaryaspor, eskişehirspor, kocaelispor vb köklü kulüpler alt liglerde borçlardan dolayı sürünüyor. türk futbolu ekonomik anlamda çökmüştür.
  • arkadaşıma 10 lira borcum olsa utana sıkıla dururum yanında, aziz kişisi bu kadar borçla bunca sene nasıl yüzsüzce durmuş hayret bir olay.
  • 2002-2010 arası oluşan fener'de para bitmez algısı an itibarı ile sona erdi. aslında 3-4 senedir balon sönmeye başlamıştı ancak şu an tam olarak patladı. fener kadıköy'de yenilmez algısı da ortadan kalktı diyebiliriz son senelere bakarsak. anadolu takımları ciddi ciddi 3 puanı hedefliyor orada, hiç öyle korktukları da yok. para olayını aziz yıldırım, kadıköy futbolcu ve çubuklu formanın gücü olayını da aykut kocaman bitirdi. derbi olayında hala iyiler ama eski yıllardaki gibi bir hükümranlıkları da yok. kadıköy'deki olası gs mağlubiyetinden sonra da bu gücü kaybedecek gibiler. ellerinde kalan tek şey bu. tüm bunları inanın ki sırıtarak yazmıyorum, üzüldüm bu duruma. fb-gs rekabeti sayesinde futbolu sevmiş bir gs'li olarak üzüldüm.

tanım : hiç kolay kapanmayacak olan bir burç.
  • sorumlularından hesap sorulmayacak mı? kamuoyunu yanıltmak, kongrelerde çıkıp yalan beyanda bulunmak suç değil mi? o paralarla bu kadar başarısız sonuçlar elde edilmesi de apayrı bir rezalet zaten.
  • batikbahce durumudur.

ali koc'un forbes dergisine göre 700 milyon dolar kişisel serveti varmış, dolar kurunu 5 say, 3,5 milyar lira yapar ki; bu durumu kurtarabilmesi için ali koc'un bütün şervetini verip feneri satın alması gerekiyor.

çok ilginç. acıyorum fenere, türk futboluna, bir de başarı bekleniyor bu takımlardan.
  • biz en zenginiz abi ya
    paralıyız olum biz ya
    bizde para bok her istediğimizi alırız.

yıllarca her galatasaray şampiyonluğunda transfer furyasında havalanan böbürlenenlerin götüne girmiştir.

galatasaray şampiyon oluyor 4. yıldızı takıyor bunlar 2-3 transfer yapıyor şampiyon gibi takılıyor sonra sene sonu yine aynı senaryo.

hadi ödeyin ulan borçlarınızı 5 sene sonra belki kurtulursunuz.
    5 senede 5.yıldızı galatasaray takınca yine bir rvp patlatır kendinize gelirsiniz *