şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilginç durum. benzer konuyu beşiktaş'ın 2 şampiyonluğu için de tartışmıştık.

  avrupa'da bu iş ulusal liglerin kurulmasıyla başlıyor. ulusal kümede şampiyon olmuş takım, kümenin adı ne olursa olsun, şampiyon sayılıyor. beşiktaş 1959'dan önce iki ulusal küme şampiyonluğu yaşadığı için ek iki şampiyonluk alarak davayla mahkemeyle 13 şampiyonluğa ulaştı. bildiğim kadarıyla fener'in istediği bu ek şampiyonluklar mahalli liglerden, o nedenle mantık olarak desteksiz talepler. ama bu ülkede mantıkla ilerleyen ne kaldı ki artık?!

  http://www.hurriyet.com.tr/…por/futbol/29133920.asp
 • hani derler ya "zamanlama manidar" gerçekten öyle, onca sene bekle 4. yıldızı alamadığın sene başvuruda bulun.
  ezik nedir? kime denir?

  (bkz: kafamda deli sorular)
 • konu senelerdir konuşulmasına rağmen galatasaray 4. yıldızı taktıktan 4 gün sonra yapılıyorsa, fenerbahçe yönetiminin acizliğini, vizyonsuzluğunu ve galatasaray kompleksini gösterir.
 • adamlar istanbul liginde 6-7 takimin kendi arasinda oynadigi maclar iicin yildiz istiyorlar. birinin bu mallara ulusal ligler kurulmadan once turkiyenin her yerinde mahalli liglerin bulundugunu, farkli bolgelerin kendi aralarinda sampiyon cikardiklarini anlatmasi gerek. bu durumda mersin idman yurdunun mersin sampiyonluklari icin 30. yildizi falan takmasi gerekiyor.
  ama soz konusu en buyuk eglence ise, bu senede fenerbahce111!!!
 • tayyeap'te görülen gündem değiştirme refleksinin fenerbahçe'ye sirayet etmiş hali... bir galatasaraylı olarak benim için fark etmez, ne fark eder ki. benim için başarı endeksi tamamen farklı kriterlerden kurulu ama asıl sıkıntı türkiyenin en büyük külüplerinden birinin yönetim aklının bu şekilde çalışıyor olması... allah fenerbahçeli arkadaşlarıma sabır versin
 • birazdan bazı angutlar gelip avrupa'da böyle olduğunu, ulusal lig başlamadan önceki şampiyonlukların da sayıldığını söyleyecekler. ama bu sadece italya'da böyle. ispanya'da almanya'da falan türkiye gibi.
 • ihtimal vermediğim olay.

  böyle bir şey için mahkemeye başvuracak olsalardı. 14. şampiyonluk (2000-2001 sezonu) tan sonra başvurup, dokuz adet şampiyonluk daha talep edip 4 yıldızı takıp 5.'ye yaklaşabilirlerdi.

  beşiktaş'ın iki şampiyonluğunun istenmesi kendi içinde tutarlı. ellerindeki önemli kozları, uefa tarafından şampiyon kabul edilip avrupaya çağırılmaları. hatta galatasaray'ın da bu tarz bir avrupa kupası macerası var. 1956-1957 şampiyon kulüpler kupasında ülkemizi temsil etmiş. fenerbahçe ise resmi bir uefa organizasyonuna ilk kez, türkiye 1. ligi'nin de başladığı 1959 sezon sonu şampiyon olarak müdahil olmuş.

  eğer fenerbahçe'nin amacı, mahalli liglerde, donanma kupalarında biz daha başarılıydık demekse, bunun için yıldıza, baldıza, kunduza ihtiyaç yok. her insan bunu kabul eder.

  türk kulüpleri avrupa'ya gitmeye başladığından bugüne en başarılı kulüp galatasaray'dır. (donanma kupasını alamadık hiç. sağlık olsun.). tartışılması yersiz ve lüzumsuzdur.
 • 100 yıldız da taksa tepesindeki 'yıldız'dan kurtulamazsa kulüp daha büyük rezaletlere imza atacak

  not: mönchengladbach'lıyım