• büyüklük kupa kazanarak olmaz
  • yanlış önerme. türkiye'nin en büyük iki futbol kulübü fenerbahçe ve galatasaray'dır. fenerbahçe'nin son 10 yılda başarısız olduğu bu gerçeği değiştirmez. beşiktaş son 2-3 yılda gerek süper lig, gerekse avrupa'da çok iyi işler çıkarıyor ama hep üçüncü büyük olarak kalacaktır. şöyle sorayım, türkiye'de futbolseverleri en çok heyecanlandıran maç hangisidir? kesinlikle fenerbahçe-galatasaray derbisi. bu son derece açıklayıcı sanırım.
  • fenerbahçenin formasını koysan ligde ikinci olur. az bi gayret verse zaten şampiyon olur. ama takım yönetimi o kadar kötü ki fenerbahceden son üç yıldır başarı göremiyoruz. ayrıca fenerin üçüncü büyük olduğunu söyleyen kişi de bidon beyinli kişidir. fenerbahce bu ülkenin en büyük spor kulübüdür tarihiyle şerefiyle başarılarıyla...
  • zamanında 14 sene, 15 sene şampiyon olamayanların eziklerin yada 2011 sezonunu beyninden silenlerin uydurduğu önerme. fenerbahçe son 6 senede 2, son 13 senede 5 kere şampiyon olmustur. hala neyin kafasındasınız??
  • aziz yıldırım sağ olsun. türkiye'de kulübüne en çok para harcayan taraftarın takımını egosu ve iş bilmemezliği yüzünden takımı galatasaray ve beşiktaş'ın gerisine düşürdü. kendi ruh dünyasıyla koskoca kulübü kendine benzetti.
  • galatasaray da başa başka türlü yazılamazdı zaten, beşiktaşı rakip göstereceksin ki üstüne de galatasarayı koyabilesin.

oysa aynı akıllıya sorsan, galatasaraylı ya hani, galatasaray nedir, bana anlat hele desen, biliyorum bi sürü bilgi verecek, kuruluşundan kurucularından renklerinden stadından tesisinden tüzüğünden kongresinden taraftar adedinden müzelerindeki kupalarından vs. saya saya bitiremeyecek. ben de diyeceğim ki ona, yaşlı adamım ben, bunların hepsini unuturum, bana tek kelimeyle hiç unutmayacağım şekilde anlat, galatasaray ne? ayrıca bu saydığın niteliklerin hepsi değişebilir yarın, kim bilir renkleri bile. tek kelimeyle anlat, hiç değişmeyecek silinmeyecek bir şeyle yani.

ben bunu birkaç galatasaraylıya yaptım, hatta şey dedim, bu dediklerinin hepsinden sıyır ve geriye kalanı söyle.

akılda ne kalıyor galatasaraydan geriye biliyor musunuz? fenerbahçe.

yani galatasaray işte bu, ve bu olduğu sürece galatasaray. geriye kalanın fenerbahçe olmadığı galatasaray galatasaray değildir.

bunu ters çevirin, hepsi fenerbahçe için de geçerli.

aklın galatasarayı bu… çocuklarınkiyse yukarda ilk sırayı kapmış olan galatasaray.

tanım: tek derdi galatasarayı başa yazmak olanın gerçeği.
  • beşiktahahahahahaha
  • fenerbahçe sadece bir spor kulübü değil türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşaaahhadjdhshjjhada
  • fenerbahçe'nin son yıllardaki lig ve avrupa performansı incelendiğinde ortaya çıkan sonuçtur.şampiyonlar ligine 10 senedir katılamayan, uefa avrupa liginde bile kaydadeğer başarısı olmayan (2012-2013 sezonu hariç) ve 2018-2019 sezonunda kümede kalma savaşı veren bir takımı beşiktaş ile kıyaslamak aptalca olurdu.
hesabın var mı? giriş yap