şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "şeriatın kestiği parmak acımaz" diyebilen kimi jurnalci federasyon hukukçu(!)larının temennisi olabilir ancak.

fenerbahçe -maruz kaldığı ve kalmakta olduğu tüm hukuksuzluklara karşın- gayet de arayacaktır, aramalıdır hakkını hukuk çerçevesi içerisinde, hem içeride hem dışarıda.
  • bugün bizzat nihat özdemir tarafından ima edildiği iddia edilmiştir.

http://www.radikal.com.tr/…etayv3&articleid=1082769

edit: bu açıklamaya karşın şöyle bir açıklama da var.

http://www.superfb.com/…=dlvr.it&utm_medium=twitter
  • takımının şike yaptığına inanmayan fenerbahçe taraftarları için turnusol kağıdı olur bu durum. eğer fener davayı geri çekmezse ben bile inanmaya başlayacağım şike yapmadıklarına. ama ya çekerse...
  • olmayarak galatasaraylilari uzmustur.

hatta dava cas resmi sitesinde su sekildedir (bkz: fenerbahce sk v. uefa &turkish football federation)
  • sanırım gerçek olarak fenerlileri üzmüştür. yani bu dava şerefimiz namusumuz diyen fenerlileri üzmüştür elbette. medyaya yansıyan geri çekme sebebi de ilginç yalnız. efendim şimdi fenerbahçe'li yöneticiler etik kurulu raporunda aklanacaklarına inandıklarından artık bu işi daha fazla uzatmak istememişler. zaten aklandık ne uğraşcam amk. lavuklarıyla moduna girmişler de davayı geri çekmişler. en azından milliyet'te anlatılan hikaye bu minvalde. halbuse madem aklandın elinden alınan şampiyonlar ligi şansın için daha bir kararlılıkla gitmen gerekir bu davanın üstüne değil mi? koskoca fenerbahçe camiasının hakkını yemişler ve şampiyonlar ligine almamışlar, üstelik fenerbahçe suçsuzmuş ama davayı geri çekmiş.

bu dava namusunuz sevgili fenerbahçeli'ler unutmayın bunu. dava geri çekilmişse kulübü basın yöneticileri asın ne bileyim bir şeyler yapın işte.
  • eğer gerçekse namussuzluk örneğidir.

edit: isterdim fenerbahçe'nin omurgalı duruşunu görmeyi. gözümde haksız da olsalar adamlar inanıyorlar haklı olduklarına derdim ama bu durum tamamen her şeyin farkında olduklarına, küçük ya da büyük neyse ince hesaplar peşinde koştuklarına, yaptıkları çoğu şeyin bir rol olduğuna tamamen ikna etti beni. ha namussuzluk değildir belki ama, bir dava için namusumuzdur deyip, sonra ondan vazgeçmek.. gerçi neyi anlatıyorum ki, şimdiye kadar neler söylenip, nelerden vazgeçildi. laf benimkisi de.
  • geri çekilmenin şikeyi kabullenmek olduğunu söyleyen azizbahçeli arkadaşları aklıma getirdi. azizbahçelilere acımıyorum da fenerli arkadaşlarım için harbiden üzüldüm.
  • bir fenerbahçeli olarak bazı kazanımlar olacaksa davanın geri çekilmesine karşı olmadığımı belirtmek isterim.

3 temmuz sürecinde fenerbahçenin başına gelenleri gayet planlı bir yıpratma harekatı olarak görüyorum elbette ancak yöneticilerin bazı kişilerle yaptığı görüşmeler (şike olmasa dahi) şikeye teşebbüs olarak yorumlanmaktadır.
    ben 2010-2011 sezonunda fenerbahçe lehine şike olduğuna inanmıyorum kesinlikle. ayrıca iddianame oldukça kötü hazırlanmış bu çok açık. zaten fenerbahçe aleyhindeki kampanya iddianame açıklandıktan sonra yerini sessizliğe bıraktı, fenerbahçe tarafının sesi daha gür çıkmaya başladı.

diğer taraftan, mevcut yasa teşebbüs ile şike yapmayı aynı şuç olarak kabul ediyorsa, ve teşebbüs kavramı oldukça esnek bir kavramsa fenerbahçeyi bu tapeler ile her türlü cezalandırabilirlerdi. ayrıca uefa üst kurul olarak fenerbahçeyi senelerce avrupadan men edebilir ve avrupaya gidemezken itiraz davaları ile fenerbahçe senelerini kaybedebilirdi.

gelinen bu noktada eğer bugüne kadar alınan cezalar ile kurtulacaksak bence geri adım atma zamanıdır.
  • halen cas'ın resmi sitesindeki takvimde durduğu için inanmak istemesem de yapılması durumunda fenerbahçe taraftarının sorumlularının iki yakasına yapışmasını beklediğim olay.