şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaşlılardaki "biz dehşetengiziz, premier lig önümüzde diz çöker af diler, tek rakibimiz barça" tribine sahip olmamaları buna gerekçe gösterilebilir. zira beşiktaşlılarda çok değişik bir kafa var, kendilerini çok yukarıda görüyorlar.

dünkü maçla seri 18'e çıktı. böyle bacakları titrerse topçuların, 28'e kadar yolu var.
    üzgün müyüm? elbette.
    sövdüm mü? ana avrat.
    benimle taşak geçildi mi? yıllardır olduğu gibi.

ama diyorum ki, elmander ile alex ile çok daha iyi olsa da fenerbahçe ile rekabet hala çok daha güzel. en azından kendilerini bilen taraftarlara sahipler. beşiktaşlılar gibi "bulunmaz hint kumaşıyım" şeklinde türk kızı triplerine sahip değiller.

tabii bu denklemden volkan gibi, dünkü yaptıklarıyla, ya da sabri gibi, sulu derbide yaptıklarıyla, ve tabii ki en büyükleri aziz yıldırım gibi orospu çocuklarını exclude ediyorum.

temennim pavalı köpek'ten ve yağlı surat'tan kurtulup tekrar kendimize gelmemiz. böylelikle birbirimizle gerçekten rekabet edebiliriz.

not: belli olmuştur ama dörtyıldızspor

edit: temenniyi unutmuşum.

edit2: babacım ne diyoruz? taşak geçecek tabii amk. yenince ben de taşak geçmiyor muyum? amına bile koyuyorum.
    ama ben diyorum ki, beşiktaşlıların çoğundaki en büyük biziz, sizi sikimize takmıyoruz tribi çok saçma amk. ve bunu sadece bize yapmıyorlar, herkese aynı amk. aşırı saçma.
  • saçma sapan bir argüman. rakibin iyisi, kötüsü olmaz. rakip, rakiptir. çıkar sahada yenersin veya yenilirsin.

ama şu "x takım daha iyi rakip" güruhunun baz aldığı nokta, daha çok, taraftar. o sene kime daha gıcık oluyorlarsa diğerini "daha iyi rakip" belliyorlar.

lan bırakın artık şu işleri. bu bir oyun. şampiyonluk için iddialı 3 takım var ve bunlar bşrbirleriyle karşılaştıklarında yenen tarafın taraftarı, yenilenlerle eğleniyor, dalga geçiyor vs. bu gayet doğal. bu işler sırayla.

ha "hamuna koyduk, nasıl da siktik" tarzı ercan saatçi taraftarlığından bahsediyorsanız, o tiplerden her taraftar grubu içinde var. dışarıdan bakıldığında hepimiz aynı bokun lacivertiyiz beyler. milyonluk taraftar gruplarının içinde birkaç bin taraftarın yazdığı bir platformda biraz fazla iddialı argümanlar bunlar.
  • bir galatasaraylı olarak katılmadığım argüman.

bir sporsever olarak fenerbahçe'ye de beşiktaş'a da aynı oranda saygı gösteririm, oynadığımız maçlardan aynı oranda keyif alırım. kaybedince çevremdeki arkadaşları tebrik ederim, kazanınca dalga geçip eğlenmek için sıradan hepsini ararım.

olm keyif alın şu futboldan keyif. dün gece yenildik, üzüldük, arayıp geyik yapan arkadaşlarla da eğlendik, swf falan attılar, kızdım tamam ama eğlenip kapattık konuyu.

lan 100 senelik rekabetten bahsediyoruz burada. 100 senedir kaç nesil geçmiş, galatasaraylısı, fenerlisi, beşiktaşlısı hiç biri "amaan o da rakip mi yea" dememiş, o sayede bu heyecan, bu mücadele, bu keyif bugünlere gelmiş.

şu rekabetin tadı ne galatasaray 16 sene şampiyon olamadığında bozuldu, ne beşiktaş derbilerde geri düştüğünde, ne de fener avrupa'da sıfır çektiğinde. volkan demirel gibi karaktersizlerin ekmeğine yağ sürmeyin ki, gelecekte çocuklarınıza anlatacak güzel anılarınız olsun.
  • fenerbahçe güzel bir rakip filan değildir. fenerbahçe ile çekişiyorsanız saha dışında her türlü yerde sizinle uğraşırlar. geçen sene de gördük bunları. gazetelerde bangır bangır fenerbahçe şakşakçılığı yapılır mesela. şampiyonluğu ilan edeceğimiz maçta fenerbahçeli doping kurulu başkanı tesislere baskın yapar. basında sürekli dezenformatif haberlere maruz kalınır vs... galatasaray en azından saha içerisinde kalır. bütün bunlara rağmen rakip olarak fenerbahçeyi yeğlerim. bu kadar yarışın içinde olup bu kadar az şampiyon olmalarından mütevellit bunları yarıştan itmek daha kolaydır çünkü.