şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: captain obvious)
  malumun ilanıdır.hadi z.ö.g.e'ye.
 • doğrudur ama fenerli arkadaşların anlamak istemedikleri koskoca bir camiayı yüzyıldan fazla bir geçmişi olan bu takımı bu hale getirmenin hesabını ilgili kişilerden en önce kendilerinin sorması gerektiğidir. kimsenin toptan fenerbahçe adını suçlama gibi bir lüksü olamaz, bu olaya klübün adını karıştıranları en baştan kendi içinizden temizleyebilseydiniz bugün bunlar yaşanmazdı. bu temizlenme için büyük bir fırsattır, lütfen artık sağduyulu olun ve bizi ele geçiriyorlar, dış mihraklar, yok cemaat yok gs falan diye daha fazla bu suça ortak olup isminizi lekelemeyin.
 • (bkz: sümmehaşa)
 • bildiğim kadarıyla ilk olarak 1955 yılında tescillenmiş bu durum. son şike döneminde, biz şike yapmayız yhaa diyen tüm fenevlilere bu örneği sunuyorum;
  1955 yılındaki şikesi.
 • fenerbahçe dünya tarihinde son haftada, son maçta 2 kere şampiyonluk kaybeden tek takımdır. bunların birini ezeli ve ebedi düşmanı trabzonspor maçında kaybetmiştir. ötekini de 25 dakika boyunca taciz edilerek durdurulan, top oynatılmayan, sabote edilen denizlispor maçında kaybetmiştir.

  fenerbahçe, fetö'nün şu anda kaçak olan vatan haini savcılarının açtığı "şike davası"na maruz kalmıştır. fetö'nün bu şike kumpasını yürüten savcıların hepsi şu anda vatan haini olarak kaçak konumundadır. ve fenerbahçe o sene şampiyon olmasına rağmen şampiyonlar ligi'ne gönderilmemiştir.

  siz hangi şikeden bahsediyorsunuz?
 • yanlış. bir kulüp, şikeci olamaz. olsa olsa, yöneticileri veya içindeki personeli şikeci olabilir. bu da kulübü bağlamaz. aynı, ülke yönetimlerindeki; başıbozukların, vatandaşları bağlamadığı gibi. halk veya taraftar; bunlardan sadece etkilenir.

  not: beşiktaş taraftarı.
 • bir kulüp şikeci olamaz denmiş, doğrudur. ilk aşamada şikeyi yapan başkan, yönetici ve çeşitli kademelerdeki personeldir. ancak sen camia olarak şike yaptığı kanıtlanmış başkanının arkasında durursan, binlerce maske yaptırıp yürüyüşler düzenlersen, yapılanın yanına kar kalmasını istersen, geçmiş olsun artık kulüp ve camia olarak şikecisindir.