*

şükela:  tümü | bugün
 • takım tutmayan, futbola sadece eğlence ve objektif olarak baktığım önerme.sebebleri aslında çok açık.beşiktaş ve galatasarayın tarihini incelediğiniz zaman belli kültürlerden geldiğini görüyoruz. beşiktaş saray'ın kurduğu bir takım olduğu gibi ve türk futbolunda bazı değerleri temsil etmesiyle ön plana çıkar.galatasaray, galatasaray lisesinde edebiyat dersinde kurulmuş bir kulüp olup, türkiye'de elitliği ve kazanma kültürünü temsil eder.sosyolojik olarak baktığımız zaman, kadıköy'de oturmayanlar harici fenerbahçenin niye tutulduğunu anlamıyorum.çünkü fenerbahçe camiası belli bir değer ve kültür temsil etmiyor.bu takımın tutulması sebebi tamamen medya şişirmesi ve blöftür.eğer bu camiayı, medya bu kadar göze sokmasa gelenekleri olmayan bu kulübün, kadıköy'de oturanlardan başka taraftarı olmazdı.bunlar benim kişisel fikrim olup, bir camiayı yermek gibi bir amacım olmadığını belirtmek isterim.
 • kesinlikle dogru bir önerme. sisirip sisirip patlatir.

  (bkz: sisirme bir kulüp ne lan)

  not: ali koc baskan fenerbahce sampiyon
 • doğru önermedir. zira ayni onermeye göre tüm galatasaraylılar akıcı fransızca konusur ve beşiktaşlıların da soyu abdülmecit e dayanır. te allahım.
 • bide kendilerini cumhuriyet olarak betimlerler (bkz: fenerbahçe cumhuriyeti)
 • herif tespit sıçmış üç büyüklerin çok taraftarı olması sebebi türkiye'yi gezip insanlara futbolu tanıtıp sevdirmesi mazlum ve cahil halk tanınmış kişileri yakından görme şansına sahip oldu. bugün ergenlerine anlamsız gelen o gün halkı için çok kıymetli idi. gittikleri yerde kulupsüz insanlar bu kulüpleri benimsedi, bu turları en aktif şekilde yapan takım fenerbahçe idi o yüzden galatasarayın uefa şampiyonluğuna kadar ezici taraftar sayısı üstünlüğü vardı.bir galatasaraylı olarak bunu objektif olarak söylüyorum.
  gelelim fenerlilere ben bu objektifliği yaptım lütfen siz de fenerbahçe cumhuriyeti zırvalığını bırakın 19 yıldır bir başkanın diktatörlüğünde cumhuriyet olmaz,olsa olsa faşizm olur
 • şişiren bir kulüptür, gündemde o kadar dert, savaş, siyaset karmaşası varken durup durup insan şişirtip sözlüğe konu ettiren bir kulüp.
 • bu başlığı açan ekşi ve yarrağımsı ergeni yazar yapan editörlerin taşşağını kerimcan durmaz yesin
 • bildiğim kadarıyla türk halkı olarak bizim de soyumuz ekseriyetle saraya sultaniye dayanmıyor zaten.

  (bkz: halkın takımı fenerbahçe)