şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fenerbahce'nin sparta prag macini kazanmasi uzerine, konusacak konu bulamayan bazi takim taraftarlarinin gece vakti sikintilarini gidermek icin actigi tartisma konusu. finalin adinin fenerbahce besiktas olmasi arzumuzdur haliyle.

edit: ben sikintimi gidermek icin acmisim gibi dursa da, bu entry yukarisindaki bitmek bilmez satirlarin agirligina direnen bir entry idi. hah, sikintimi giderdim simdi.
  • ömer çavuşoğlu "ben buna galatasaray zamanında ue'sini atıp fa kupası diyordum, şimdi fener için de aynısını söylemezsem olmaz" gibi anlamsız ama adil bir cümle kurarak hem galatasaray'ın başarısını bir kez daha inkar etmiş hem de fenerbahçe'nin olası bir başarısını şimdiden küçümseme başarısını göstermiştir.

edit: çavuşoğlu'nun cümlede fa kupası'mı yoksa fuar kupası mı -ki fuar olması daha mantıklıdır ancak o zaman neden ue'sini atınca fuar olmaktadır? asıl adı uefuar kupası mıdır?- dediği bir çok izleyici arasında tartışma konusu olmuş, kanlı bıçaklı kavgalar çıkmış, "erkek adam fuar kupasında oynamaz" diyen fenerli taraftarlar uefa kupasından cekilmis, "bilseydik almazdık" diyen galatasaray da kupayı iade etmek istemiştir.
  • bir beşiktaşlı olarak gurur duyacağım, ne alınacağım ne de üzüleceğim olaydır. tabii ki ilk isteğim beşiktaşın kazanması olacaktır ama biz olmazsak inşallah fener kazanır. bazı fenerli fanatiklerin lafla sataşmalarını da artık hediyesi olarak kabul ederiz o da ayrı.
  • eğer kazanmak için bir önceki klasmanda chelsea'den 5 yemek gerekiyorsa zor bir ihtimal...6-2 ne kadar sinir bozucu olsa da bu olay için yeterince hırs gerektirecek bir skor değil diye düşünüyorum.ne 6'lar var...
  • bazı istisnalar hariç; fenerbahçeli olmayanlarca niye bu kadar çok tartışıldığını anlamadığım, anlamak istemediğim durum. takımımın bunu başarmasını ve etrafımızda bizi tebrik eden galatasaraylıları görmeyi çok isterdim. 17 mayıs 2000de bir fenerbahçeli olarak yaşadığım sevinci onların galatasaraylı olarak yaşamalarını da öyle.. ama görüyorum ki bu, uefa kupasını almayı bırak cl şampiyonu olmaktan da zor. ne getirdi ki bizi buraya?
    bu noktada tek söyleyebileceğim şey; rakibinizle uğraşırken bazı şeyleri unutmayın, yok yere ölen 16 yaşındaki bir insanı aklınızdan çıkarmayın ki bu kadar boku çıkmış bir rekabetin sonu da öyle bir yerlere gitmesin, burası türkiye, neyin ne olacağı hiç belli olmuyor.

(bunu kimseye ayar vermek adına yazmış değilim, zaten beni rahatsız eden durum ezeli rakip taraftarlarının sözlükte birbirlerine takılmaları değil 3 gün önce yolda gördüğüm manzaradır; 9 yaşındaki iki çocuğun sadece boyunlarındaki atkıların renkleri farklı diye birbirlerine pislik görmüş gibi bakmalarıdır, sarının yanındaki ikinci renkten başka farklı olan bir şey yok halbuki, siz bunu göremiyorsanız bari çocuklarınıza, kardeşlerinize, yeğenlerinize anlatın ki önümüzdeki kuşaklar kurtulsun en azından.)
  • (bkz: trajikomik)
    +
    (bkz: olmaz o iş)
  • zor olan, hem de çok zor olan ama imkansız da olmayan temenni. olursa da bir beşiktaşlı olarak samimi bir şekilde sevinmeme neden olur. sonuçta ülkemizin puanı yükselecek, sonuçta ülkemizden daha fazla takım avrupa'da yer alacak.