şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçe, 1992-1993 sezonunda uefa kupası 2. tur rövanş maçında, çek cumhuriyeti’nden sigma olomouc’a, 1-0 kazandığı ilk maçtan sonra 7-1 yenilmiştir

  fenerbahçe, bu maçın yanı sıra, avrupa şampiyon kulüpler kupası’nda 1978-79 sezonunda hollanda’nın psv eindhoven takımına deplasmanda 6-1’lik sonuçla yenilmişti.
 • ziyanbahçelilerin galalatasaray'ın avrupadaki başarılarına tesadüf filan diyecek kadar delirmelerine sebebiyet veren hezimetler silsilesi. nedense sadece galatasaraya öten mink serçeleri bi yerlerine kaçıyor avrupaya gidince. tek atımlık canı oluncu insanın da böyle olabilir tabi. seni kimseye yar etmem deyip bütün eforuyla sıkıyor kurşununu galatasaraya sonra tık yok. ama maşallah mahallenin bıçkın delikanlısı sanıyor kendini. ha diğer övünç kaynakları da lisanslı forma satmak. paranın gözü kör olsun ak. görmemişin elinde nasıl da bok gibi duruyor.
 • fenerbahçenin avrupa hezimetleri çoktur lakin unutulmaz değildir. çünkü fenerin imdadına her zaman galatasaray yetişir ve fenerbahçe nin unutulmaz galatasaray zaferleri akılda kalır daha çok.
 • sözlükte fanatizme sonuna kadar karşı olmakla birlikte, karşımda mal görünce cevap veremeden duramadığım için tüm galatasaraylı arkadaşlardan özür dileyerek:

  (bkz: galatasaray'ın unutulmaz fenerbahçe hezimetleri)
 • türk takımlarının unutulmaz avrupa hezimetlerinin 4'te biri kadarı olan hezimetlerdir. ama kalan diğer takımların hezimetlerinden oluşan yüzde 75'lik bölüm, hayatta bir baltaya sap olamamış, muhtemelen ne doğru dürüst arkadaş, ne de sevgili edinebilmiş, masturbasyonla idare eden, içindeki kompleksleri, aşağılık duygusu ve ezikliği bastıramadığı için de gelip sözlüğe entry girenlerin pek ilgisini çekmez.

  onlara göre şu aşağıdakiler hiç yaşanmamıştır, yaşandıysa da yazılmamaları gerekir:

  2008: liverpool 8-0 beşiktaş
  2001: leeds 6-0 beşiktaş
  1978: wtk diosgyor 5-0 beşiktaş (sigma'yı ağzına sakız edenler için bu)
  2001: barcelona 5-0 beşiktaş
  1987: beşiktaş 0-5 dinamo kiev (bir türk takımının kendi sahasındaki en büyük hezimeti)

  1973: bayern 6-0 galatasaray
  1963: ac milan 5-0 galatasaray
  2000: galatasaray 0-5 chelsea ((bir türk takımının kendi sahasındaki en büyük hezimeti)

  not: 4 veya daha az farklı skorlar dikkate alınmamıştır. hemen hemen aynı sayıda yenilgiye sahip her takım.

  yani sanki şu yukarıdakiler olmamış da bir tek fenerbahçe avrupa'da kötü sonuçlar almış gibi düşünen embesillere böyle tane tane yazsak da fayda etmez ya, neyse...

  edit: ayrıca nedense bu embesiller fenerbahçe zirvede olup da kendi takımları 2.80 yere serilmişken bu konuları gündeme getirirler. psikolojik bir durum olsa gerek.
 • 1975-76 sezonunda oynanan fenerbahçe-benfica maçının da eklenmesi gereken hezimetlerdir. o sezon şampiyon kulüpler kupasında fenerbahçe, portekiz'de 7-0 yenilmiştir.

  tabii ki de üç büyüklerin hemen hemen hepsinin bu tip yenilgileri vardır fakat sigma olomouc'un ünlü olmasının nedeni, sigma'nın o kadar da iyi takım olmamasından dolayıdır. neredeyse vasat, belki biraz vasatın üstü olan bu takımdan fenerbahçe 7 gol yemiştir. tabii ki de hezimet olduğu için her zaman akıllarda yer edecekti fakat bu maçı diğerlerinden ayıran özellik dediğim gibi sigma olomouc'un o kadar iyi bir takım olmaması yatıyor.

  bir de artık şu ezik savunmaları bırakalım lütfen. fenerbahçe 92-93 sezonunda yenilmiş sigma olomouc'a ama hala "91-92 sezonunda uefa çeyrek finalistiydi amaaa" diye cümleler kuruluyor. adam bir sezon önceki "uefa çeyrek finalistliğini" başarı olarak görüp, fenerbahçe'nin yenilgisine kulp takıyor. aynı sezon sigma olomouc fenerbahçe'yi yendikten sonra 3.turda elenmiştir. bu da bir not olarak kalsın.
 • 12-0lık sparta prag ya da 10-0lık servette fc. maçları gibi hezimetleri olmamıştır.