şükela:  tümü | bugün
 • malum karakter sınırına takılan başlığın tam halini izah edecek olursam: fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi elemesindeki rakibi benfica'ya elenmesi halinde türkiye'yi tek başına temsil edecek olan galatasaray'ın kasasına girecek olan yaklaşık 15 milyon euro mu yoksa fenerbahçe'nin turu geçmesi halinde galatasaray'ın şampiyonlar ligi kurasına 3. torbadan girme şansının güçlenmesi mi?.
  3. torba ile 4. torba arasında bence fark yok, ülke puanı da önemli ama borç almış başını gidiyor, ülke puanı artsa da galatasaray'ın alacağı muhtemel ceza nedeniyle paranın yüzü sıcaktır diyerek 15 milyon euro diyorum.
 • fenerin katılması diyorum. bir gs lı olarak çok özledim 2 takımla şl ye katıldığımız yılları. fener elenirse ciddi ciddi üzülürüm.
 • tabiki şanlı galatasaray'ımızın kasasına girecek olan meblağ. ekonomik darboğaz çok sıkıyor olm.
 • ülke futbolunun ve takımların ekonomisinin bu hale gelmesindeki en büyük sebeplerden birisi bu anlayış. benim takımım değilse katılmasın. ezeli rakip kazanmasın. ulan ne olurdu biz de ispanya ingiltere gibi olsak? adamlar her sene en az 4 takımla katılıyor. acaba ingiltere'de aklıselim biri de çıkıp ya bu liverpool katılmasa ne iyi olurdu üç beş bize kalırdı diyor mu?
 • ya sene olmuş 2018 artık cahil olmayın gözünüzü seveyim. hangi gerizekalı uydurduysa şu 15 milyonu insanlar körü körüne inanıyor saçmalığa bak.

  bakın, google'da 2016-17 uefa champions league financial distribution diye aratıp kim ne kadar almış bir inceleyin. olay marketpool denilen yayın gelirinin katılan takım sayısına bölünmesi, tek takım katılıyorsa o takımın yayın gelirini elde etmesi, 2017 (en son açıklanan bu olduğu için bunu örnek veriyorum) yılı yayın geliri 17 milyon euro civarı, 2 takım gruplara kalırsa şampiyon %60, 2. sıradaki takım %40 alıyor. bu durumda normalde 10 milyon euro civarı bir gelir alacak olan şampiyon takım, 2. sıradaki takım gruplara kalamazsa ekstradan 6-7 civarı bir tutar alacak.

  kim uyduruyor bu 15 milyonu gerçekten anlamıyorum. gerçi şöyle bir şey var bu sene yayıncı değişecek, maçları yayınlayacak kanalın teklifi sonucu marketpool tutarı 40 milyon euro'ya çıkarsa işte o zaman 15 milyon geyiği doğru olur. ama bir anda 17'den 40'a çıkması bu ortamda bence zor. olsa bile bundan önce insanların bilinçsizce elenirseniz 15 milyon alıyoruz dediği gerçeğini değiştirmez.
 • yemişim parasını , ben futbol izlemek istiyorum. kanarya da saldırsın , aslanım da yürüyedursun
 • ön elemeden şl'ye katılacak toplam takım sayısı 6. 4 tane champions 2 tane non-champions'dan geliyor.

  https://kassiesa.home.xs4all.nl/…fa/seedcl2018.html
  şuraya bakılırsa ön elemedeki takımlardan yüksek puanlı 5 tanesinin elenmesi gs'yi 6 tanesinin elenmesi fb'yi 3. torbaya sokuyor.

  non-champions path'ten 2 takım gelecek;
  birisi fb olsa
  diğeri kesinlikle yüksek puanlı olacak.

  champions path'ten gelecek 4 takımdan yüksek puanlılar:
  -celtic
  -salzburg
  -psv

  non-champions path'ten 2 düşük puanlı takım gelse bile, şurdaki takımlardan birisi şl'ye girdiği anda fb 2'si girdiği anda gs 4. torbada oluyor.

  özetle (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
 • yıllarca gs'ın avrupa başarısından gurur duyan bir fenerliyim. kimse kendini kandırmasın. her ne kadar avrupa maçlarında karşı takımı destekliyoruz desekte içten içe kendi ülke takımımızı destekliyoruz. ben bu sene fenerbahçe turu geçse de, geçmese de gs'ın başarılı olmasını istiyorum.
 • ikisi de katılsın, finale kadar yürüsünler, şampiyon galatasaray olsun, böylece hem para meselesi hallolur hem ülke puanı zirve yapar.