• vazgeçmek ama öyle durup dururken vazgeçmek değil... vazgeçmenin en enayi hali... aslında kendi hakkı olan bir şeyden pisipisine vazgeçme durumu... vazgeçmenin en zayıf hali... vazgeçmenin en kötü hali... vs...
  • waiver ingilizce karşılığı ile sözleşmelerde yer alabilir.
  • goaty, oggxie ve kachi'nin baya baya iyi bir beat çözduğu reckol parçası. daha önce reckol'un glock hariç hiçbir parçasını oturup baştan sona dinlememiştim. tiktok, arabalar vs. vesilesiyle parça parça çok duydum bazı şarkılarını ancak sarmadığı için oturup dinleme isteği duymamıştım. bu parçada beat baya iyi ve reckol de ustune hoş okumuş ama berkcan guven wackliği kendini belli ediyor her yerde maalesef. reckol tek başına ya da daha rapçi biriyle girseydi parçaya 3 puan falan daha iyi olabilirdi. yine de dinledim 3-5 defa çunku reckol'un verseye girişi ağza dolanıyor* biraz daha dinlerim gibi.

bugün içimde var dedi farklı bi his
    ona yeni mont aldım antrasit
    moncler, louis v dedim sever kesin...
    ona yok taksit hiç dedim peşin*

öyle işte.
  • vazgecmek.
  • üstüne üstüne gelenleri kısa süreliğine de olsa durduracak/afallatacak/sersemletecek bir tür savunma mekanizması.
  • bir yerlerde oluruna bırakmak için varlıktan kaynaklanan bir bilmeme durumu olabilir. tanrı olmaktan vazgeçmek anlamında ise bütün vazgeçişleri dini kabul edebiliriz
  • "istifa ediyorum", "bırakıyorum" demenin ciks bir yoludur. meme uçlarımı sıkın anlamına gelmemektedir. etmeden önce bilginiz olsun.
  • "talep etmemek" ile çok farklıdır. kişi bir hakkından feragat ettiğinde hukuki olarak geri dönüşü yoktur.
  • el cekmek, dinlemek, vazgecmek anlamlarinda olan asli osmanlica olan kelime..
  • (bkz: feragat etmek)
hesabın var mı? giriş yap