*

şükela:  tümü | bugün
 • iski skandalı'nın patlamasına sebep olan kişi. ergun göknel'in uğruna büyük bir miktar nafaka vererek eski karısından ayrıldığı kadın.

  http://arsiv.sabah.com.tr/2003/07/02/g01.html

  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…ber.aspx?id=262999
 • muhtemelen madımak olayından sonra sosyal demokratların sesini kesmek için ergun göknel'le yakınlaştırılan piyon. işin garibi skandala sebep olacak kadar güzel bile değil.
 • türkiye'nin tarihini değiştiren kadın. bir nevi fırtınaya sebep olan kelebek.

  iski'de çalışmakta olan bu hanımefendi, günün birinde iski genel müdürü ergun göknel ile tanışır. ergun, onu görür görmez aşık olur ve bir akşam yemeğinde 20 yıllık karısına boşanmak istediğini söyler. karı-koca sessiz sedasız boşanmak için "küçük" bir meblağ nafaka üzerinde anlaşır. ergun bey için her şey yolundadir ta ki eşi dayanamayıp sessizliğini bozana kadar..

  bu küçük nafaka miktarının ortaya çıkması ile ergun göknel'i o mevkiye atayan istanbul belediye başkanı nurettin sözen'in de içinde olduğu dev bir yolsuzluk olayı patlak verir.

  shp'li belediye başkanı sözen'in içinde bulunduğu bu yolsuzluk olayı, sosyal demokratları halkın gözünden düşürür veee bir sonraki seçim istanbul büyükşehir belediye başkanlığına adını yıllar boyunca duyacağımız bir kişi, tepki oyları vasıtasıyla seçilir. o kişi kim midir ?

  (bkz: recep tayyip erdoğan)
 • fadime şahin‘in farklı bir versiyonu, 90’ların kara kutularından olan kadın.