şükela:  tümü | bugün
  • nadir kitap'taki satıcılardan biri. üsküdar'da dükkanları varmış. nadirkitap'taki bir alisverisimiz esnasında ne kadar çiğ ve tamahkar bir insan olduğunu anladık. koyduğu fotoğraftakinden farklı bir kitap gönderdi, gönderdiği kitap elimde zaten mevcut idi, ben farklı bir seriden çıkanını arıyordum. iade işlemi için aradım durumu anlattım, farklı fotoğraf vardi görmemişsiniz dedi, kendince de akil verdi: "ben kitaplığımda bir değil on tane bile olmasını isterdim." sipariş linkine baktım hemen, birden fazla foto yok. iade ettim, tabi 9,5 lira kargo ödemiştim. mağduriyetim kendi hatasından kaynaklandığı için kargoyu talep ettim, beni yalancı çıkardı, beni suçlu çıkardı. foto varmış görmemişim, benim yüzümden o mağdur olmuş vs. para mesele değil insanın asabı bozuluyor. benzer durumda başka bir satıcı kargoyu da iade ederim dedi iadeden vazgectim kitabi birine hediye ettim, kendisine de teşekkür ettim. ferda kitabevi üç kuruş için iki dakkikada kırk takla attı vesselam. iyi bir tüccar değil.