şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • fiziğini geliştirirse türkiye'de görebileceğimiz türk asıllı futbolcu.
 • 07.10.1999 doğumlu genç oyuncu. nec nijmegen forması giymektedir. bu sezon hollanda liginde forma giydiği 9 maçta 2 gol 1 asist yapmıştır. fatih terim'e duyurulur.
 • bu çocuk oynar. hollanda'da nec'de şuan.
  17 yaşında. yildiz olur.

  ----------------------------------------

  edit: fenerbahçe'ye transfer olmuştur.
 • beşiktaş'ın ilgilendiği söylenen futbolcu.
 • beşkitaş'ın gündeminde olduğu ileri sürülen futbolcu. kerim frei da çok iyiydi biz aldığımızda. umarım ferdi'de aynı şey aşımıza gelmez.
 • aslen (baba tarafından diyelim) trabzonlu'dur..
 • beşiktaş muhtemelen oğuzhan özyakup abisinin yedeği olarak kendisini alacak. ancak şenol hoca'nın rotasyonu sevmemesi düşündürücü.
 • oğuzhan'dan daha büyük bir oyuncu olacak yeteneğe, çalışkanlığa ve her şeyden önemlisi oyun görüşüne sahip 18(2 ay sonra tam dolduracak) yaşındaki hollanda asıllı türk futbolcu. bir süredir izliyordum kendisini bugün şunu gördüm https://pbs.twimg.com/…ia/ddgfydmxuaeosw1.jpg:large

  aslen trabzonlu, aynı oğuzhan gibi. göbekte ve on numarada oynuyor aynı oğuzhan gibi. yaş 18, oğuzhan beşiktaş'a 20'de geldi. adı bir süredir beşiktaş ile anılıyordu zaten kulübü nec nijmegen de ikinci lige düştü. zihniyetli ve vizyon sahibi bir babası var röportajını okudum babasının, böyle bir babanın çocuğunun kötü bir futbolcu olma ihtimali yok. çocuğu da ondan vizyon kapmıştır. umarım gelir de gelişimini seyrederiz onun da.

  ayrıca türk futbolu'nun da neden gelişmediğinin acı bir şekilde ispatı da olmuştur bir yandan. babasının verdiği röportajdan bir kesit;

  "portakallar'ın u-19 milli takımı'nda forma giyen 17 yaşındaki futbolcu, avrupa u-19 şampiyonası'nda 3 maça çıkıp 2 gollük performans sergiledi. kendilerinin trabzonlu olmasına rağmen oğlunun neden hollanda'yı seçtiğiyle ilgili olarak fanatik'e konuşan feyzullah kadıoğlu, "ferdi, hollanda'nın birçok genç takımında forma giydi. iyi bir gelişim sağlaması için elimizden geleni yapıyoruz. ben, türk olduğum için oğlumun da türkiye için oynamasını isterim. hatta genç takım için daha önceden oğlumu deneme için götürdüm. ancak başımıza inanılmaz bir olay geldi. 10 numarada oynayan oğlumu götürüp sağ bekte denediler. bu duruma tepki gösterdim, 'herkes maradona olmak istiyor. biz nerede istersek orada oynar' dediler. böyle olunca çocuğu oradan aldık, hollanda'yla devam ettik" açıklamasını yaptı."

  diyecek bir şey yok. zaten memlekette bu tip torpilli, hiçbir şeyden anlamayan birilerinin adamı olan ve sıfır birikime, kültüre sahip kendini hoca zanneden vasıfsızlar yüzünden futbolcu yetişmiyor, dışarda yetişen gurbetçileri de kendileri mahvetmek istiyor anlaşılan. on numara çocuğu sağ bek oynatmak nedir ya? ki hollanda ile de gayet yardırıyor. bir tane çıkardıkları adam yok hali hazırda nice oyuncu çıkarmış adamların yetiştirdiğini de "onlar bilmez bu sağ bek olsun hele" diyerek oynatmanın mantığı nedir? babasının yalan söyleme ihtimali %0 falan çünkü bundan 20 yıl önce ben de denk geldim aynı adama. 20 yıldır hatta belki 30, 40 yıldır bu adamlar türk futbolu'nun yakasından bir türlü düşmediler ya. görünce bile tüylerim diken diken oluyor sinirden.
 • fm17'de scout yaparken bulduğum oyuncu. 16 yaşında ve baya da yetenekli bir arkadaş.
  geçenlerde bizim takıma yazılmıştı ama ne oldu kaldı bilmiyorum. ama söylemeden de edemiyeceğim: türkiye'ye gelirse kariyeri başlamadan biter.
 • umarım türkiye'ye bu yaşta gelmez .
1811 entry daha

hesabın var mı? giriş yap