şükela:  tümü | bugün
 • 11 ekim 2003 turkiye ingiltere macinı, deniz gökçe nin de yer aldığı futbol aktif programındaki analizleriyle kanımca en iyi yorumlamış kişi. belli futbolcuların üzerinde yoğunlaşmadan maçın sistemini ve yanlışlıkları bilimsel olarak çok iyi ortaya koymuş, eğitici ve öğretici bir tarz ile biz izleyenleri tatmin etmiştir. takipçisiyim bundan sonra kendisinin.
 • (bkz: nuri leflef)
 • sky türk kanalında pazar akşamları deniz gökçe ve meşhur ancak adını bilmediğim bir sunucu eşliğinde maçları analiz eden akşam gazetesi yazarıdır kendisi. pek tanınmamakla birlikte, yapmış olduğu açıklamalı, bilimsel yorumlar ile programını izleyenlerde bağımlılık yaratmaktadır. üstüne üstlük bu yorumlar izlendiğinde kazım kanat gibi pek çok kişinin gerçekten spor yazarı olup olmadığını sorgulatmaktadır; hararetle tavsiye edilir.
 • aslında antrenörlerin yapması gereken; pozisyonlar üzerinde teker teker durma, yapılan kronik hataları gösterme ve teknik analizi pazar akşamları gerçekleştiren, seyretmesi de hakikaten keyif veren spor adamı. bunun yanında spor yazarlığında da edepli ve ne yaptığını bilir bir anlatım tarzı benimsemiştir.
 • kendine has, oldukca da karmaşık bir anlatım tarzı olan spor yazarı, bazen ne dediğini anlamak için telefon açıp sormak gerekiyor.

  gs'nin sampiyonlar ligi on eleme maci sonrasi ergun icin soylenenler ;

  klasik spor yazari 1 : ergun, dun aksam bulgar savunmasini hallaç pamuğu gibi atti.
  klasik spor yazari 2 : sol kanatta ergun, adeta resital verdi.
  ferdi leflef : h. ünsal tacı şükür'e verip alıyor ve topun dibine giriyor. sahne artık penbe'nin: topa hareketlenip göğsüyle yumuşatıyor. yerde seken topa saldıran yanchev ama penbe'den ani bir bilek-üst dönüşlü mini bir aşırtma: çaresiz ıskalayan yanchev ileriye; top geriye!.. yere düşen topa bir iç kapama ve top kontrolünde. yanchev dönüp tekrar basıyor; ama penbe raket soldan sağa çekiveriyor topu. yanchev yine geçiliyor ama pek azının yaptığı, yapılması gereken bir işi yapıyor: aninda ikinci bir müdahale! penbe'nin cevabı ise pek hazırcevap: kadife yumuşaklığında mini bir sol-sağ yemiş olan yanchev'in işi bitiyor. sırada hemen oradaki gargarov var. yine soluyla sağa çeken penbe, hiç şans tanımıyor ona; pas veriyor bu kez sağıyla. oraya hareketlenecek zamanı bulan şükür'e. işte bulgar savunmasının yerleşikliğini dağıtan; nefes alması zor bir bölgeden çıkan hareketler bunlar! işte 'evrensel klas'!
 • muadillerinden daha bilimsel ve realist böölece açık ara önde olmasına karşın futbol bilimselliğinin maksimum pas sayısı ve uzun top minimizasyonu ile sınırlandırılmamasını istediğim mümtaz spor yazarı
 • "su takim defansta acik veriyor", deyip birakmaktansa pozisyonlari gostertip bizim de verilen aciklari gormemizi saglayan futbol yorumcusu. yonetim ve hakemlerle ilgili yorum yapmaktansa takimin ve teknik heyetin performansi hakkinda yorum yapmayi tercih eder.
 • super yorumcu, her takımımıza lazım bundan bir tane. bir pozisyonu bin açıdan inceliyor, bir oyuncuyu birçok yönden ele alıyor. tse standartlarımızın oldukça üstündedir, bir ara yakalayıp izlemenizi tavsiye ederim.
  birde benim en sevdigim özelligi digerleri**** gibi ahkam kesmemesi, işini temiz bir şekilde yapması.
 • dun aksam ilk defa izleyip dolayisiyla dinledigim, yorumlarinin hepsine katilmasam da, anlatim tarzini ve fikirlerini saglam temellere dayandirmasini takdir ettigim spor yazari.
 • ali riza binboga sarkisi** tadinda insan...