şükela:  tümü | bugün
  • tiyatro oyuncusu, yonetmeni. "uzay yolu"nda doktor mccoy'un* sesi. "turist omer uzay yolunda" filminde ise doktor mccoy'un ta kendisi - "rahat durun mister turist, n'aptigimi anlamiyorum".
    ahmet'in gunlugu'nde anlatici: selcuk yontem ve digerleri donar kalir, ferdi bey de aralarinda dolanarak kissadan hisse cikarirdi.*
  • bizim sitede karsi komsumuz. kücükken yillarca tiyatroda hayranlika seyrettigim bir insani arada bir sitede görüm selam vereip almak hal hatir sormak cok sahane bir duygu. ogluda (teymuralp merter fosforoglu) türkiyenin güney amerkada latin percussion üzerine master yapmis yegane davulcu ve percusyonisti ve iyi davul geyigi arkadasimdir. gündüzleri bilkent senfonide calas aksamlari karsimizdaki salata bardan beynimizi ziker. (aslinda bizzat o zikmezde salata her türlü kural ve kanun tanimazligi ile gece ikilere kadar bangir bangir müzik yaparak siteyi uyutmazda)
  • enis fosforoglu'nun kardeşidir ama bunu pek dile getirmekten hoşlanmaz.
  • ahmetin gunlugu isimli çocuk programının narratoruydu bu amca. sahne çot diye donar odanın içine dalar "şimdi ahmetin morali bozulmuştur,ayşeciğe söylediklerinden ötürü çok pişman olmuştur,izleyelim görelim " şeklinde zart zurt eder "sanki ben anlamıyom anasını satiim" diye çocuk yaşta isyan ettirirdi beni, bir zulal balpinar ,michael smith tadı yaşatırdı kendisi.ayrıca dublaj olayından da bayağı para kaldırmışlığı vardır abinin.
  • dallas ın cliff inin sesi olarak da hatırlayabileceğimiz aktör.
  • acı hayat dizisinde "sefa" adlı(zengin , kötü baba) karakteri canlandıran kişidir.
  • dublaj yıllarımızda kendisine "merdi ferter" diye hitap etmemize kızmayan kişi. ha, niye böyle bir şey yapma gereği duyardık? işte onu bilmiyorum.
  • "kuğular şarkı söylemez" adlı tiyatro oyununun yazarı. izlememin üzerinden yıllar geçmesine rağmen şu replik kalmış aklımda:
    -hayatın anlamı nerde saklıdır, biliyor musun?
    mona lisa'nın gülüşünde...
    hepimizin hüznü vardır o gülüşte.
    ve hepimizin ikilemleri...
  • 134. bölüm itibariyle kurtlar vadisi pusu'ya dahil olan tiyatro ve seslendirme sanatçısı.
  • neden babası ve kardeşinden farklı soyadı kullandığı merak edilen sanatçı.