şükela:  tümü | bugün
 • aman efendiimm kimleri de görüyoruuzz diye gençler arasinda alay konusu olan kişi..
 • ferdi ozbegen gey piyanist santor hadisesinde yapilamazi yapmis bir insandir.bir banu alkan filminde karisini tatmin edemeyerek rob do sambrlar icinde kafasinda devamli uyku gozlugu ile gezen koca rolunde gozumde devlesmistir.
 • kıyıda köşede kalmış unutulmuş şarkıları mükemmele yakın bir biçimde yorumlamış, türk müzik tarihinin bir dönemine damgasını vurmuş insan.
  sanıldığı gibi sadece fantezi müzik değil; türk batı müziği, türk halk müziği ve türk sanat müziği alanlarında da başarılı yorumlar yapmıştır.
  güçlü bir sese sahip olmasının yanında, türkçeyi kusursuz kullanması ve bunu şarkılarına yansıtmasıyla da dikkat çeker.
  albümlerinde şarkı seçimi konusunda çok titiz davranmıştır, bu nedenle albümleri sıkılmadan tekrar tekrar dinlenebilir özelliktedir.
  ferdi özbeğen, beğenilerin yozlaştığı, piyasadaki şarkıların birbirinin aynı perküsyon, aynı tempo ve neredeyse aynı arranjmanlardan oluştuğu günümüzden geriye bakıldığında, türk müziğinin bir zamanlar ulaşmış olduğu tepe noktasında bayrağı olan nadir isimlerden biridir.
 • kucuklugumde ismini her duydugumda perdeleri aklıma getiren surrealist kalantör,dilektası...
 • kucukken bilimum kasetlerini ust uste dinlemem sonucunda melankolik bir manyak olmama sebebiyet veren piyanist-santor.
 • (bkz: dilek taşı)

  tabii ki tek bir şarkısından bahsedip geçmek olmaz.

  kendisinin bir döneme damga vurmuş albümleri vardır:

  - mutluluklar
  - seviyorum delicesine
  - sana ihtiyacım var
  - piyanist
  - sizin seçtiklerinizle
  - bir sır gibi
  - nice yıllara
  - sevdiğiniz şarkılar

  bir çırpıda ilk akla gelenler.

  özellikle plak kayıtları efsane albümlerdir. yumuşak aranjmanları, pianoya yer yer keman ve kanun eşliği ve ustanın eşsiz yorumu ile saatlerce çalsın arkada ister insan.
 • deniz baykal'ın kaybolmuş ikizi.
 • kendisi çok iyi,şarkilari pek yaralayici bir insandir..80 li yillarin sonunda arabeskten fantaziye oradan da pop muzige akma egiliminde bas rollerden birini kapmistir.dilek taşi gibi muhteşem bir şarkiya imza atan abimizin çok şahane bir anisina tanik olup burda da anlatmak isterim ki burdan başlayayim
  "bir izmir gecesinde eş dostla gidilen bir raki muhabbettinde ferdi özbegen ile karşılaşilir.gece ilerleyince herkes çiçek olmuş öaslar birleşmiştir.o sirada hesap gelir..ferdi abimiz hesaba bakar "usta ne bu hesap..sen beni hesapta becerecegini mi saniyorsun? hesapta beceremessin beni ama baska yerde becerebilirsin.."
  17 kahve etkisinde bir ayilmaya sebep olmuştur bu cumlesi ferdi beyin bende..arkadaslarinda sahsima "senden sakliyorduk ama böyle" misali bakışlari ise daha bir yaralamistir garip bunyemi..sen o yaşa gel ferdi abinin cinsel tercihini bilme.. sanki hayatimi bir telefon kulubesinden gecirmiscesine ahmakca..
 • bugüne kadar tam 23 albüm hazirlamis sanatçi.

  1977 - 45 dakika
  1978 - sohbet
  1978 - tesekkürler
  1979 - mutluluklar
  1980 - nice yillara
  1981 - yasadikça
  1982 - bir sir gibi
  1983 - seviyorum delicesine
  1984 - sizin seçtiklerinizle
  1984 - piyanist
  1985 - belki bir gün
  1986 - sana ihtiyacim var
  1986 - sevdiginiz sarkilar
  1987 - baska baska bam baska
  1988 - senden sonra
  1989 - yakti geçti
  1990 - kara sevda
  1991 - sarkilarim
  1992 - davaci degilim
  1993 - bir baskadir ferdi özbegen
  1996 - iste geldim
  1998 - kandil
  2001 - ayrilmayalim
 • 80'li yıllarda o kadar popüler olmuştur ki, perihan abla'da kadınların ulaşmak için birbirini paraladığı bir sanatçıyı konuk oyuncu kontenjanından canlandırmıştır.