şükela:  tümü | bugün
 • ilerde bir gun zengin olursam diye şarkı yapmış, duysanız ağlayasınız gelir.
 • seker hastaligi yuzunden ayak parmaklari kangren olan ve onun tedavisi icin bu aralar ugras veren sanatci..
 • alma mazlumun ahını tadını taşıyan ve bu taddan dolayı bir türlü yiyemediğim bir garip şarkıcı.
  (bkz: dadından yinmez)
 • tarihimizdeki ilk ferdi tayfur adalet cimcozun kardesi, film seslendirmeleri de yapmış bir sanatçıdır. hızlı yaşamış genç ölmüş ve cesedi yakışıklı olmuştur.
 • "bir gun zengin olursam" diye bi sarki yapip da nasil dayak yemedigini anlayamadigim sahsiyet.
 • arabeskci olan ferdi tayfur'un babası ogluna, tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı ferdi tayfur'a olan hayranlıgından dolayı bu ismi koymuş..
 • "durdurun dünyayı başım dönüyor" şeklinde akıllara ziyan bir şarkısı olan tatlı adam. zannımca içten içe "eğlendirmek dururken acı türküler söylemek benim neyime" diye düşünüp yaptıklarına yabancılaşmış bir insandır. filmlerinde yaw benim burda ne işim var oyunculuğu sergiler, acılı acılı konuşurken sanki "zap yap da kurtul benden" der. şarkı sözleri buhranlı mı buhranlıdır, lakin adamın suratına baktığınızda sizinle kafa bulduğunu düşünüp, hah tamam güldü gülecek diye beklersiniz. adam aslen müzisyen ama müziği sevdiğine bile emin olamazsınız, name yaparken bakışlarıyla "ne ben söyleyim ne siz dinleyin" demeye çalışır.
 • yıllardır aklımdan çıkamayacak bir türk filmine başrol oyuncusu olarak ismini yazdırmış şahsiyettir ki yanında da banu alkan olunca olayın ciddiyetini anlarsınız. filmde ferdi tayfur köyde mutlu mesuttur hatta orda bir sevgilisi vardır. filmin ilk dakikalarında sevgilisi hamile kalır.istanbula geldiğinde banu alkanla tanışır evlenirler.banu alkan gözünü para hırsı bürümüş bir kadındır. bu uğurda annesini de evden kovar ferdinin patronuyla da yatar filan. sonra ferdi kör olur -kaza yapmıştır- ameliyat olur ama kör numarası yapmaya devam eder. banu onu evine götürür önünde görmüyor diye patronuyla oynaşr filan .. sonra birgün dolaşmaya çıkarır ferdiyi ve onu insafsızca önündeki şelale benzeri birşeye atar. hatta diyaloglar şöyledir
  -hadi sevgilim biraz tek başına yürümeye çalış bakalım
  -daha yüriyimmi
  -yürü hayatım
  -daha?
  -evet hayatım
  ve ardından zavallı ferdi şelaleye düşer :(
  tam öldü zannedip kahrolurken ferdi her yanı sırılsıklam başından şıp şıp su damlarken patron ekrem ve banuyu bi güzel basar ve öldürür...
  işte film iste sanat!bravo