• itü mimarlık fakültesi'nden 2012 yılı itibariyle emekliye ayrılmış olmasına rağmen ders vermeye devam eden, profesör unvanını hakkıyla taşıyan öğretim görevlisi.

"şu ana kadar hiçbir müfredatın ve bilginin esiri olmadım, hiç bir öğrencimi de esir almadım" görüşüne sahiptir ve hayatının bir döneminde böyle bir eğitimciye rastlamış olmak, bir mimarlık öğrencisi için büyük bir şanstır.
  • itü mimarlık fakültesi'nin en yürekli hocasıdır. mimar yaratıcılığı ne kadar erken tetiklenirse o kadar fazla faydalanılabilir teziyle öğrencilerine kafa çalıştırma, farklılık yaratma adına cesaret verebilmiş yegane insandır gözümde. dersleri bir mimar adayı olarak size ait birçok şey barındırdığından çok keyiflidir.
  • itü mimarlık fakültesi'nin 2013 yılı mezuniyet töreninde gerekli yerlere gerekli mesajları vermiş, direnirken yüzlerine kapı kapatılan öğrencilere gereken ilgiyi göstermiş ve bir çok kişiyi belli ki duygudan ağlatmış çok güzel insan.

http://youtu.be/xn2sev5mouq
  • karanlık itü yıllarımda, tünelin ucundaki ışığı gösteren hocam! ferhan yürekli ve rahmetli hülya yürekli. hiç bir zaman gözde öğrencileri olmadım ama aradan geçen 16 yıl boyunca benim için hep çok kıymetli oldular.
  • zamanında postmodern mimari akımını benimseyen öğrencilerin proje dersi almak için kapısında kuyruk oluşturduğu dağınık görüntülü aklı bütün akademisyen..
  • hem yüksek mühendis mimar hemde doktor mühendis ünvanlarına sahiptir. bir süre itu mimarlık fakültesi dekanlığıda yapmıştır. mimari tasarım kuramı ve mimarlık eğitimi yani bina bilgisi (tasarımı) alanında derinlemesine bir yoğunluğa sahiptir.
    özellikle eşini kaybettikten sonra derslerinin süreleri çok uzamıştır.. on binlerce metrekare yaşam alanları tasarlamış ve uygulanmıştır...
  • şu anda itü mimarlık fakültesi mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı bölümü öğrencilerine proje 1 ve proje 2 derslerini vermekte olan yüksek mühendis mimar, yazar.

ayrıca taşkışladan artan zamanını gebze yüksek teknoloji enstitüsünde bu yıl açılan mimarlık bölümünün öğrencilerine ayırıyormuş.

kitapları: deneyler architecture. experiments, türk evi gözlemler yorumlar, karşı deneyim aykırı eğitim, mimarlık bir entelektüel enerji alanı.
  • yeni kitabı mimarlık mimarlığımız yem yayın tarafından piyasaya sürülmüştür.

kitabın içeriğinde hocamız, modern türk mimarisinin cumhuriyet dönemindeki yükselişini ve ardından ne kadar büyük bir darbeyle örneklerine zarar verildiğini de net bir şekilde açıklamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap