şükela:  tümü | bugün
  • 28 yaşında kadın milli voleybol takımı'nın başına antrenör olarak getirilmiş genç hoca.
  • vakıfbank spor kulübü kadın voleybol takımı yardımcı antrenörü.
  • genc yasinda cok buyuk bir yukun altina giren voleybol antrenoru. 28 yasinda ve simdiye kadar yardimci antrenorluk disinda cvsinde goze batan tek referansi b takimimizla oynadimiz avrupa liginde takimin koclugu. cok cok onemli koclarin yaninda yardimcilik yapti. lang ping, giovanni guidetti, ve basarisizligina ragmen massimo barbolini'den ogrendiklerini uygulama vakti geldi. tum iyi niyetimle basarili olmasini temenni ediyorum ama kafamda onlarca soru.

kendisinden yasca buyuk sporculara kocluk yapacak olmasi en buyuk dezavantaji. bu sporculardan bazilarina su anda yardimci kocluk yapiyor olusu daha da zor. antremanlarda sakalastigin sporculara bir anda disiplin saglamak zorundasin. ıclerinde senin otoriteni, verecegin kararlari sorgulayacak olanlar kesinlikle olacak. bilmem neden ama neslihan'dan trip yeme olasigini cok yuksek goruyorum. 2012 olimpiyatlarina katilarak zirve yapmis bir takimi devraliyor. 2016 olimpiyatlarina katilamadigi her sonuc kendisi icin basarisizlik olacak. cok buyuk bir stres.

bu demek degil ki basarisiz olacak. voleybolumuzu balik agi gibi saran ıtalyan antrenor sevdasindan kurtulmamiz icin cok buyuk bir firsat. basarili olursa onu cok acik. yerli antrenorlerimizin de onunu acacak bir sonuca imza atmasi en buyuk temennim.

bu yazki grand prix hazirlik turnuvasi olacak, sonrasinda avrupa sampiyonasi asil test, burda derece yapmasi gerekiyor ki olimpiyat elemesi oynamaya hak kazansin. yani cok uzun zamani yok hazirlanmak icin. ben olsam simdiden (etik acidan da dogru olur) vakifbank'taki gorevimdem istifa eder ve dersimi calismaya baslarim.

kendisinin yerinde olsam kendisi gibi genc yasta ana antrenorluk yapmis ya da yapmakta olan koclarin yasadigi zorluklari bir arastirirdim. ornegin nba'de jason kidd, eric spoelstra, ve brad stevens bu konuda iyi birer ornek.
  • türkiye'yi montreux voleybol turnuvasında şampiyon yapmış koç. bu adamda iş var.
  • buraya yazıyorum. voleybol'un jose mourinho'sudur.
  • kariyeri boyunca milli takım bazında baş antrenör olarak çıktığı üç turnuvayı da kazanmış antrenördür.
  • montrö masters turnuvası'ndan sonra 2015 bakü avrupa oyunları'nda da takımını şampiyon yaparak rüştünü ispat eden türkiye a milli bayan voleybol takımının karizmatik koçu.

(bkz: bayan değil kadın)
  • motreux'dan sonra bakü'de de kazanan milli takımın karizmatik antrenörü. şu an önümüzde grandprix ve daha önemlisi avrupa şampiyonası var. neslihan, gözde sonsırma ve eda'nın olmadığı milli takıma kübra, polen ve gözde yılmaz'ı iyiden iyiye yerleştirdiğimiz iki güzel turnuva kazandık. belki de en önemlisi ferhat akbaş'ı kazandık. ligindeki en iyi dört takımının antrenörlerinin italyan olduğu bir ülkede gencecik bir türk antrönerle turnuvalar kazanan enteresan bir milli takımımız var artık. ülkecek voleybolumuzu bir üst seviyeye taşıyacağımız noktada başta milli takımımız olmak üzere en iyi kulüplerimizin ulusal ve uluslararası şampiyonluklarını türk antrenörlerle de kazanmaya bir yerden başlaması gerekiyor. yani artık türkiye ligini voleybola sadece iyi yatırım yapıp, iyi kadrolar kuran kulüpler ligi olmakla bırakmayıp, eline taktik tahtasını alıp oyun çizen, çizdiği oyunla kürsüye çıkan, kupa kaldıran yerli antrenör figürlerini de voleybolumuza eklemenin vaktidir. eline emeğine sağlık ferhat hoca, rio'ya kadar yolunuz var inşallah.
  • kendisine acayip kanım kaynıyor. o efendi adamın içinde başarıya aç biri var. bu yüzden her zaman desteklenmeli.