şükela:  tümü | bugün
 • yapmis oldugu soyleside, aldigi madalyayi sakatlanip hastanede yatan arkadasina atfettigini belirten gonlu bol sporcu. kaldi ki arkadasi galiba paralize. tebrikler ferhat.
 • hangi varyasyonu olduğunu hatırlamadığım trt bünyesindeki bir kanalda(spor olsa gerek) tamamen tesadüfi bir şekilde rast geldiğim akdeniz oyunları özetlerinde milli sporcularımızın performanslarını seyrederken ismi diğerlerinden biraz daha uzun zikredilen genç arkadaş. sebebi ise cimnastik literatürüne kendi hareketini kazandırması. "arıcan hareketi"
  http://www.hurriyet.com.tr/ege/15698024.asp
  http://www.izmirbsbspor.org/haber.asp?id=916
  haberleri burda olmakla birlikte gelin görün ki videosunu bulamadım. çok klasik olacak ama bu videoyu kısa sürede bulamam bu ülkede sporcuya verilen değeri çok güzel öetliyor
 • 2010 yılında singapur' dan ülkemize gümüş madalya getiren, kendi adına hareketi olan tek sporcumuz. geçtiğimiz günlerde osijek 2013 dünya kupasında paralel aletinde bronz madalya kazanmıştır.

  gümüş performansı için

  http://www.youtube.com/watch?v=hnfkitkkob0

  bronz performansı için

  http://www.youtube.com/watch?v=8ymdueeghie

  ayrıca kendisi ege üniversitesi beden eğitimi spor yüksekokulu spor yöneticiliği öğrencisidir.
 • olimpiyatlarda madalya alabilecekken son anda ufak bir hatayla finale kalamayan sporcumuz.
 • rio olimpiyatlarında türkiye'yi temsil eden sporcularımızdan. kendisi ilkokuldan çocukluk arkadaşım olur fakat en son ilkokulda görmüştüm onu. geçen gün televizyonda görünce 'lan acaba?' dedim cidden oymuş. 23 nisan kutlamalarında falan tüm bornovayı hayran bırakırdı. başka okullardan kulüplerden insanlar gelirdi ferhat'ı izlemeye. beton zemin üzerine birer yastık atarak gelecekte olimpiyata kadar uzanacak kariyeri bitirme tehlikesini göze almış bir okulu vardı. iyi ki bir şey olmamış adama, buralara kadar sapasağlam gelmiş.

  bir ferhat'a bak bir de bize bak aq. adam memleketini temsil ediyor rio'da. biz hala cs go.
 • szczecin'de düzenlenen 2019 avrupa artistik jimnastik şampiyonası'nda paralel barda bronz madalya alarak bizleri gururlandıran 1993 doğumlu millî jimnastikçimiz. 2008'de barfikste bronz madalya alan ümit şamiloğlu ve geçen yıl halkada gümüş madalya alan ibrahim çolak'tan sonra tarihimizin üçüncü avrupa şampiyonası madalyasını kazandırdı.

  edit: bronz madalya performansı (link yenilendi)
 • 2.avrupa oyunlarında paralel aletinde bronz madalya almış göztepe spor kulübü sporcusu
 • gösterdiği performansla daha da ileriye gidebileceğini göstermiş olan milli sporcumuz. her zaman olimpiyat ya da avrupa şampiyonalarını izlerken neden bizimde bu alanda sporcularımız yok deyip üzülürdüm.

  çok çalışıp her şeyi başarabileceğimizin kanıtıdır kendisi.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7

  ayrıca 2008 yılında paralel aleti, 2013'te atlama masasında ve 2014 yılında çin'de düzenlenen 45. artistik jimnastik dünya şampiyonası'nda gerçekleştirdiği 3 hareketi kendi adına tescilletmiştir. dünya jimnastik literatüründe kendi adına tescilli 3 hareketi olan ilk sporcu olma başarısını göstermiştir.
 • stuttgart kentinde 4-13 ekim tarihleri arasında düzenlenen artistik jimnastik dünya şampiyonası’na ay-yıldızlı kafileyle katılan 26 yaşındaki sporcu, genel tasnifte 81.032 puanla 2020 tokyo olimpiyatları vizesini aldı. ferhat, üst üste 2 olimpiyata katılan ilk türk jimnastikçi olmayı başardı.

  tebrikler ferhat.

  sözcü haberi
 • kendi adına tescil edilen 3 hareketi olmasından ötürü kendisine "muhteşem süleyman" demeye başlamış artistik jimnastik camiası. alanında zirveye çıkmış olmanın yanında ege üniversitesi'nde spor yöneticiliği okuyan ve anaokulu seviyesindekileri de katınca 500'e yakın öğrenciye eğitim vermeye devam eden ferhat bu ülkeden nadir yetişen örnek sporculardan biri.

  başarılarının devamını dilerim.