şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güzelbahçe'de balık ekmekçi. balık halinin hemen yanında. süper.
 • haftaiçi altmışıncı yıl anadolu lisesi öğrencilerinin öğle yemeği için okuldan kaçıp geldikleri, o kısacık öğle arasında hızlı hızlı yedikleri yada içlerinden bir gönüllü seçip onu paket yaptırmaya yolladıkları, haftasonları ise tüm izmirlilerin akşam yemeği için uğradıkları denize sıfır bir lezzet durağı. öyle ki haftasonları bir balık ekmek için 45 dk beklendiği olunmuştur. ama balığınızı martıları ve dalgaları seyrederken yemenin zevki ayrıdır.
 • güzelbahçe limanı'daki tüm müesseseler gibi burası da kaçaktır ve balık ekmek vs. yani gıda ruhsatı yoktur. bu yüzden büfe dir.
  edit peşin peşin: ordaki aksak abi işletiyor burayı galiba. bir de balıkları sodayla oyle bir şişiriyorlar ki, ekmeğin içinde ekmek yiyormuşsun gibi olmaktan öte bir de ekmek içine düşen balık sayısı da bu sayede azalıyor. özetle limanın içinde çok daha iyi illegal balık ekmekçiler var. burda sıra bekleyeceğinize alternatifleri bulun araştırın efenim. ha manzara mı. vallaha manzara karın doyurmuyor. al ekmeğini her yer sahil güzelbahçe'de.
 • zamanında* nispeten ucuzdu ve balık ekmeğin yanında el altından bira da sağlıyordu. sonra pahalandı, biz mezun olduk, 40 yılda bir güzelbahçe'ye gittiğimizde de orada değil limanın içinde balık ekmek yer olduk.

  lise 1-2 zamanlarında uğrak bir yerdi. önünde demlenip, balık ekmek yiyip yan tarafındaki terk edilmiş eve işemişliğimiz çoktur. bi keresinde de kalabalık bi grup sarhoş olup tabaklarını kırmıştık, hesabın bi kısmını ödemeyi unutmuştuk falan, hoş olmamıştı.
 • güzelbahçede deniz kenarında bulunan balık ekmekçi. haftasonlarında genelde kalabalık olur oturabilmek için bile sıra beklersiniz. ama sonunda mutlu sona ulaşılır çıtır çıtır yenen ekmek arası balıkla.
 • güzelbahçede güzel ve salaş bir balık ekmekçi. fakat ilk gittiğim zamanlar sakindi çok iyi yeniyordu, şimdi ise hafta sonları bir saatten fazla beklemeniz lazım balık ekmek yemek için. ilk zamanlardaki tadı yok zira..

  ben karşıdaki deniz balık ekmeçinin de balığını beğeniyorum lakin bizimkiler hala burada ısrarlılar, başka yerde yediremiyorum.
 • maceraya gerek yok en iyi balik ekmegi burasi yapar, tabakta yemektense ekmek arasi daha lezzetlidir. kucucuk yerde kocaman balikcilarin kazanamadiklari parayi kazanirlar. allah yuru ya kulum demis.
 • yarım ekmek ile doyabiliyorsanız bilmem ama çok hayvan biri değilim yani boy 1.80 kilo 88 desen falan. üç çeyrek denen ekmek alın derim. ekmeğin içini aldırabilirsiniz balığın tadını daha iyi almak için. yarım ekmek 8 tl. içecekler 2.5 tl. dir. güzelbahçe tarafındadır. an gelir 1 saat bekleyebilirsiniz. ama değer.
 • ferh at büfe olarak da yorumlanabilecek bir kavram