şükela:  tümü | bugün
  • bugün türk spor basınına 12 yaşında ispanya'yı sarsan türk olarak manşet olan valencia altyapısında oynayan 2002 doğumlu futbolcu. geçen sezon barcelona, chelsea, psg ve marsilya tarafından istenirken valencia'yı seçmiş.

http://www.ntvspor.net/…sinda-ispanyayi-sarsan-turk
  • videoadan anladığımız kadarıyla epey yetenekli bir çocuk. inşallah saçma sapan sakatlıklar yaşamaz da sağlam bir futbolcumuz olur.
  • her zamanki basın abartması diye açtığım bir haberde verilen linkte ilk defa yeniden oynat butonuna basmama yol açmış yetenekli çocuk.

şöyle bir göz atınca youtube'da skill videoları var fakat önemli olan bunları maç içindeki gerekli anlarda, kararında ve hızlıca yapabilmek. videoda da en az iki kere bunu gerçekleştirebildiğini görmek geleceği adına umut verici.

yüklenen diğer videolara bakınca gerek saha gibi teknik koşulların gerekse de ilginin yoğunluğu açısından geleceğine yönelik doğru bir seçim yapmış gibi duruyor ki umarım gelecekte bir gün kendisini çok daha iyi yerlerde görürüz.
  • muhammed gibi olmayacak çocuk. valencia gibi avrupa'nin en iyi altyapılarından birinde bu çocuk minimum arda turan olur.
  • geçen ispanya'da bir pubdayım, barmenden bir bira istedim türk müsün diye sordu. evet dedim aksanımdan anladı herhalde, başına önceden bir iş mi açtı acaba bizim türkler diye düşünürken sizin ferhat çoğalan çok büyük topçu olacak dedi. ferhat adını duyan yanımda oturmakta olan müşteri de "aa ferhat hani şu valencia altyapısında oynayan mı evet süper bir futbolcu olacak" deyince kim lan bu ferhat çoğalan dedim. neyse çişim geldi tuvalete girdim pisuvardayım yanımda hacet gideren iki arkadaş ferhat merhat bir şeyler diyor. sandım ki içlerinden birisinin ismi ferhat, dedim türk müsünüz hayır dediler "e ferhat???" diye sordum "haaa valencia altyapısında oynayan harika çocuktan bahsediyorsun sen" deyip bir kronolojik olarak çocuğun hayatını anlatmaya başladılar. neyse dedim size doyum olmaz işim bitince çıkıp hesabı ödedim ve eve gittim, açtım televizyonu kanalları zaplarken büyüqos milletsa meclisis da flamenko escobar gracias el ispañya kanalında durdum* bütçe komisyonu toplanmış, 2015 bütçesini tartışırken başbakan atladı ya onu bırak da ferhat çoğalan ne gol attı diye sormaz mı? çevre ve şehircilik bakanı kürsüde içişleri bakanına dönüp saatini göstererek "çok geç olmadan ispanya futboluna kazandırmalıyız bu çocuğu" dedi. kafasını sallayıp bunu onaylayan içişleri bakanı da komisyon dağılınca polis otosuyla bu çocuğu aramaya çıkacağını belirtti. ben şok. işin garip tarafı ülkenin diğer yerlerindeki arkadaşlarımla laflarken herkes ya ferhat'tan konuyu açıyor ya da ferhat diye bir çocuk varmış senin memleketli diyorlar. kısacası bütün ispanya bu çocuğu konuşuyor.
  • valencia formasıyla athletico madrid'e super bir gol atmış wonderkid
  • yetenekli çocuk.
    (bkz: buralar kıymetlenir)
  • geleceğin arda turan'ı olacak genç futbolcu. değeri bilinmeli.

uluslararası minikler şampiyonası finalinde 2 gol atmıştır.

en büyük hayalinin türk milli takımı forması giymek olduğunu söylemiş.
  • önümüzdeki 20 yıl boyunca adından söz ettirecek olan yetenek.
  • 2002 dogumlu futbolcu mu olur amk dedirten cocuk.

sonu digerlerine benzemesin.