şükela:  tümü | bugün
 • trabzon'un maçka ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup pkk'lı (it tarafından) terörist arasında çıkan çatışmada şehit olan astsubay kıdemli başçavuş.
 • 15 yaşındaki delikanlı eren bülbül le birlikte şehit düşen astsubayımız.

  bugün doğum günüydü....

  (bkz: allah rahmet eylesin)
 • ferhat'ım senin ve (bkz: eren bülbül)'ün canına kıyan o köpekler hak ettikleri şekilde kafalarına sıkılarak gebertilmişlerdir.

  her ikinizin de tini şad mekanı uçmağ olsun.
 • eren bülbül'ü korumak için üstüne kendini siper eden şehit astsubay. vücudundan kırk bir mermi çıkarılmıştır. sen de iyi ki varsın ferhat gedik, bu vatan senin gibi toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır.
 • geçen sene bugün karadeniz dağlarında terör örgütü mensuplarının açmış olduğu ateş sonucu diğer bir vatan evladıyla (bkz: eren bülbül) şehit düşmüş jandarma astsubay başçavuş. yarın doğum günüdür. bu memleket kendisi ve kendisi gibi diğer vatan evlatlarına çok şey borçludur. mekanı uçmağ olsun.
 • geçen sene tam da bu gün, alçak kurşunlara hedef olmuş ve şehadet şerbetini içmişti. işini hakkıyla yapan bir asker , tertemiz yürekli bir insandı. kendisi ve eren'i şehit eden şerefsizler, yine kendisinin öncülüğünde kullanılmaya başlanan fotokapanlar ile tespit edilmiş ve gebertilmiştir. ruhun şad olsun...
 • eren bülbül ile birlikte onun köyünde onun evinin önünde şehit düşen kahraman bir astsubay. kendisi trabzonlu değildir. trabzonlular rahat uyusunlar uykularında diye maçka'nın dağlarında gezmiş, terörist kovalamış, ama ne yazıkki eren bülbül ile birlikte teröristlerin pususunda şehit olmuştur.

  trabzon'da her yerde eren bülbül ismini/resmini görebilirsiniz. tabiki görmeliyiz. ama ferhat gedik'in hiç bir şeyini göremezsiniz. ne ismini ne de resmini.

  ferhat gedik'in karısı ve çocukları maçka'ya gelir bir zaman. babalarının şehit olduğu yeri görmek isterler. havaalanından maçka'ya kadar her yerde eren bülbül'ün ismini ve resmini gören ferhat gedik'in kızı annesine sorar; "anne babamın neden hiç bir yerde ismi ya da resmi yok?" tabi kimse cevap veremez bu soruya.

  varsa bu soruya cevap verecek bir trabzonlu kardeşim buyursun versin.