• vakti zamanında kiz arkadasim bi sarkisini dinletip, bir hafta sonrasinda terkedince nefret etmeye baslamistim kendisinden. ahan da simdi bitmistir benim icin kendisi. daha da gelmem...
  • zurna ile atılan mükemmel solo ile şaşkın'a bağlamak şarkıyı, gerçek bir müzik dehasının ürünü.

"biri bana gelsin" derken freddy mercury'i kastettiğini kim bilebilirdi? neyse program yakında amacına ulaşır, mercury konuk olur mezarından kalkıp programa.

zaten rahmetli ölmeden önce pek bir severdi ferhat göçer'i. gelir "biri bana gelsin" der mercury ferhat'ın dueti ile, ve bu program da, ferhat'ın müzik kariyeri de sona erer inşallah.

bu adam sınır tanımayan doktorların falan kurucusu olmalı herhalde. hala burada işi ne anlayamadım ama gitsene be kardeşim afrika'nın ucra köşelerinde ki insanlara yardım gibi birşeylere. git bir daha gelme! yalvarıyorum sana.

bak bu sana son kıyağım olsun doktor. al sana afrika'dan birkaç ülke. bunların doktora ihtiyacı varmış;

cibuti, lesotho, sao tome ve principe, swaziland ve moritanya...

bak peşin anlaşalım ama. sadece doktorluk yapacaksın oralarda. söz verirsen ayarlarım. yani ne bilim duş alırken veya sıçarken bile tek bir müzikal mırıldanma, yok uzun hava, yok bilmem türkü yok. we will rock you'yu ise tamamen sileceksin zihninden. yok öyle birşey. öyle bir şarkı hiç yazılmadı, bestelenmedi vede okunmadı. en azından senin için değildi bu şarkı!

bak doktor, daha ne yapayım ben sana. nolursun hamdi bey'in teklifine "varım!" de ve git buralardan. türkiye henüz sana hazır değil hem. biz sana gereken değeri veremeyiz şu anda. elveda doktor...
  • we will rock you söylememiştir kendisi. videodan da izlenebileceği üzere " eller havayaaaa hebele hebele mud on your face hebele hebele" şeklinde birşeyler geveledikten sonra şaşkın adlı parçayı seslendirmiştir ferhat göçer.

lütfen bu kadar kırıcı olmayalım doktor beyimize karşı.
  • queen'in yeniden bir araya gelip biri bana gelsin'i soylemesini tercih ettirecek olaydir. evet, freddie mercury'nin hortlamasi gerekiyor - ki bence zaten coktan uyandi(rildi).

(bkz: ayiptir)
  • ferhat göçer'in bol bol hönkürmesiyle ızdırap olmuş.
    ferhat, yapma canım.
  • parçaya çok alakasız bir tondan girdiğini anladığında dişlerini sıkarak orkestraya doğru gülümsemesi yürekleri dağlamıştır.

(bkz: ezik şarkıcı altuğ)
  • detaylara takılmazsak, göçer'in şimdiye kadarki müzik yaşamını görmezden gelirsek şaka maka fena performans değil aslında.

şarkıya giriş bende ayna karşısında "you talkin' to me çalışan travis bickle çağrıştırdı ya da dördüncü soruyu yaptın mı diye pencere kenarından duvar kenarına soru soran bet sesli ergen ortaokul öğrencisi... o ayarda.
    nakarat kısmında elleri açıp yukarı aşağı indirip kaldırarak antep havası oynar gibi yapması da kayda değer. hele de sözlerden emin olmadığı yerlerde bir durup dinlenmesi, nefes alıyor gibi yapması. nasılsa söylüyor dinleyici eksiğini.

ama bence en güzel kısmı dinleyici we will rok you'nun bittiğini anlamadan "aşk şarabı içmesi hoştur şaşkın... " diye çıkması... kurgu güzel.
  • zurnacı, brian may'in eline vermiştir burada. öyle zurna solo ömrümde duymamıştım.
  • sarkiyi soylemesi aslinda bir denemeymis. buyuk topluluklarda boyle bir sey yapmak istemis. (bkz: deneme yanilma yontemi)

ferhat gocer-we will rock you live
    http://www.youtube.com/watch?v=akhumitld3q
hesabın var mı? giriş yap