şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar belirli bir dinleyici kitlesi olan, lakin prestij familyasına geçtikten sonra o dinleyicilerini kaybeden devrimci arabeskcidir. bir diğeri için (bkz: ahmet kaya)
 • az önce muğla'da tutuklanan sanatçı.
 • vakti zamaninda ahmet kaya ile beraber aidata'nin irc mudavimlerinden.
  (bkz: yassax)
 • tuncelilidir kendisi. ayrıca (bkz: ansante) (bkz: mersi boku)
 • bir aralar, prestij müzik ürünü olan kardeşlik türküsü'nün siyah beyaz klibinde , kafası <marquee direction ="left" >prestij müzik'in kadroluları</marquee> efektiyle geçen onca prestij müzik etiketli türkücüden biriydi.
  şarkıda, "hepimiiiz hkhhardeeğeğeşiz" diyen bu insan,şarkı vasıtasıyla teoride türk-kürt kardeşliğini kabul etmiş fakat reel hayatında pkk sempatizanı olup yine teorik olarak işbu terör örgütü tarafından gerçekleştiren katliamların meşruiyetini kabul etmiş bulunmaktadır.
  zannımca ahmet kaya gibi ideolojik kimliği göz ardı edilip,sadece sanatına bakılası biri değilir.
 • prestij döneminden önce solcu kitleye hitap eden, türkülere değişik yorumlar katmış, konuşmasında fiziksel olarak bir aksaklığı olan* seslendirdiği ağıtlarla ve şiirlerle beğeni toplamış özgün müzik sanatçısı. vurgunum hasretine'yi çok güzel söylemistir.
  http://www.ferhattunc.net/

  ek olarak; prestij müzikten kurtulduktan sonra eski görüntüsüne geri dönmüştür. son iki albumünden anlaşıldığı üzere dersimden, munzurdan ezgiler onun sesinden ılık ılık değil sarp yamaçlarda esen insanı ürperten rüzgarlar olarak gelmiştir, kulaklara bir şeyler fısıldamaktadır.
 • prestij müzikle çalıştığı günlerde ece erken in televizyondaki programına çıkar. ece erken ferhet tunç'u yeni çıkan biri gibi tanıtmakta bu şekilde sohbet etmektedir. ferhat tunç bozuntuya vermeden programa ayak uydurmaya çalışmaktadır. sonra telefon bağlantısı olur, telefondaki arkadaş ferhat tunç la konuşur bişeyler söyler ve son bir kez ece erkene
  -şu anda karşınızda duran adamın sizin yaşınız kadar kasedi var ondan yeni çıkmış biri gibi bahsetmeyin.
  gibilerinden bir laf söyler ece erken ağzı açık bir şekilde ferhat tunç'a dönerek onaylamasını bekler ve onayını alır.
 • beyoğlunda polislerin kimlik sorması üzerine siz beni tanımadınız mı diye çıkışmış herkesin tanıması gereken ünlü şahsiyet. kendisi gözaltına alınmış. oysaki sanatçıydı kendisi.

  http://www.haberturk.com/…689&cat=200&dt=2008/12/24
 • ferhat tunç olayı aynen şöyle anlatmıştır
  "misafirimle birlikte yolda yürürken bir grup sivil polis tarafından durdurulduk. arkadaşımın kimliği yoktu üzerinde. ofisimde olduğunu belirtip büroma davet ettim. ancak dinlemeyip arkadaşımı kelepçelediler. karakola kadar eşlik ettim. o an arkadaşımı dövdüler. yüzü kanlar içinde kaldı. yanımda 'ferhat tunç'un neyi oluyorsun. nerden tanıyorsun. pis tunceliler' deyip dövdüler. ben müdahale edip 'yaptığınız ayıptır' deyince de kimliğime el koyup gözaltına aldılar. yaşanılanlar tam bir polis terörüydü."
  ama yinede burdan birkaç "bkz" vermeden çıkmak ayıp olur
  (bkz: türk milletindeki polis sevgisi)
  (bkz: apolet ve postal hayranlığı)
 • yaşadığı gözaltı haberi ile okuyanların ilgili haberi ferhat tunç ismine göre okuduğu anlaşılmıştır.

  işin ilginç yanı sadece okuyanlar değil haber yapanlarda vurguyu olayın akışına değil, sonucuna göre vermişlerdir.

  örneğin, yaşadığı olay neden ferhat tunç a haksız gözaltı biçiminde verilmemiştir?

  neden verilsin ki, ferhat tunç hiç haksız yere gözatlına alınabilir mi?

hesabın var mı? giriş yap