şükela:  tümü | bugün soru sor
  • maltepe'ye bağlı iken, samandıra'ya dahil edilen, ardından ataşehir'e eklenen istanbul mahallesi. yeni çamlıca mahallesi, samandıra, kayışdağı, büyükbakkalköy, türkiş blokları, dudullu semt/mahallelerinin ortasında yer alır.

yedi sekiz katlı apartmanların hakim olduğu, yeni yerleşilen bir mahelledir. alt yapısı önceden planlanmış bir yerdir. gelişmeye devam etmektedir.

posta kodu 34888'dir.
    referans: (ptt resmi sitesi) https://interaktifkargo.ptt.gov.tr/…akodsorgula.jsp
  • çatalca'da bir mahalle.
  • samandıra belediyesi tarafından göz kulak olunan mahalledir.
  • 19y ile kadıköyden ulaşılabilir. ama gerek yok.
  • allah'ın çoktan unuttuğu, benimse sabahtan beri bulmaya çalıştığım yer.

çatalca merkeze kadar gitmeden, ilk mezarlıktan (!) direkt sola dönüp karşınıza çıkan 90 derecelik yokuşu tırmanmaya koyuluyorsunuz. birtakım kişiler ufo görmüş gibi aracı merakla ve heyecanla sarsmaya başladığında orası ferhatpaşa oluyor.
  • muhtemelen 3. köprüden geçecek demiryolunun, anadolu yakasındaki ana durağı bu mahallede olacaktır.

arsa kapatın.
  • ataşehir'de bir mahalle.

buradan bir ev aldım. sıfır bina falan filan. ev 75 m^2 ve bir aile için fazla küçük. yeditepe'nin yakınlarında olmasından dolayı öğrenci bir kıza verdim. kız eve taşındı, 2.gününde elektrikle alakalı bir şey sormak için üst komşuya çıkıyor. bir kadın açıyor kapıyı ve kızın sorusunu cevaplamadan kendisi sorular sormaya başlıyor. öğrenci misin yalnız mı yaşıyorsun vs... ardından da "ben bu apartmanda orospu barındırmam" diyor ve kızın üzerine gidiyor. (kadın olması, öğrenci olması, başı açık olması ve yalnız yaşaması orospuluğa tekabül ediyormuş). kız da ağlayarak emlakçıya gidiyor ve durumu anlatıyor. sonrası malum tabi, kızın kaporasını falan iade ettim çıktı evden. sonrasında da apartmandakilerle konuşmak adına gittim fakat erkek olduğum için kadınlar kapıyı açmadı(gündüz gittim). ben de annemi götürdüm, "bu apartmanda oturacak olanlar bizim kurallarımıza uymak zorundalar, istediğiniz herkese bu apartmanda ev kiralayamazsınız" dedi. ve ekledi "huzur vermeyiz"...

emlakçıyı da korkutmuşlar, adam ben bu evi öğrenciye veremem diyor. bu apartmanı geçin, yan apartmanda geçen yıl 2 öğrenci çocuk oturuyormuş ve çocukları her gün taciz etmişler, evde bulundukları her akşam polis gelmiş. çocuklar da 2 ay dayanabilmiş ve ardından onlar da kaçmışlar.

işte ferhatpaşa böyle bir yer.
  • tıp okuduğu anlaşılan bir hödüğün, bir başörtülü genç kıza önce omuz atıp sonra geri dönerek yumruk attığı mahalledir kendisi:
    http://www.haberturk.com/…i-ogrencisi-cikti-1655829
    videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=lr_lnf6ranu
  • ataşehir'de olanı ot bürümüş boş arsalarla bezeli olan, yoksulluğun suratlardan, bağnazlığın genç çember sakallı çocukların şalvarlarından okunduğu yer. kamyonet kasası hurdası yığılmış bahçeler, yıkık dökük binalara sahiptir burası. ilginçtir, camlarından yırtık tül perdelerin uçuştuğu eski iki katlı evlerin ve yıkık atolyelerin arasında yeni inşa edilmiş bir bina yükselir ve üzerinde şu yazar: tevhid ve ilimleri yayma derneği.