şükela:  tümü | bugün
 • 1970lerin ünlü seks filmleri furyasının aranılan kadın oyuncularından
 • filmlerinde rahat rahat kufredebilmesine ragmen bir erkekle tepkimeye girdiginde ona sadece "sev beni" diyecek kadar ileri gidebilen, yer yer de filmle alakasiz felsefi cumleler kuran turk aktris*.
 • bir dönemin şeytanlı, drakulalı, vampirli fantezilerinin de esas kızı idi feri hanım..

  hatta bir ara (bkz: yılmaz atadeniz)
 • ekurileri icin;
  (bkz: necla fide) (bkz: dilber ay) (bkz: zerrin egeliler)
 • *70'lerde göğüslerine estetik yaptırdıktan sonra;

  "teşekkür
  estetik görünümü için zaruri olarak geçirmiş olduğum göğüs ameliyatımın neticesinde yeşilçam'ın değişmez güzel göğüslü kadını olmamı sağlayan ve en güzeline kavuşturan eşsiz, muktedir, sanatkar opr. dr. mümtaz seçkiner'e gazeteniz tavassutu ile sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim."

  şeklinde gazeteye ilan veren, daha sonra bu ilan dolayısıyla ses dergisi tarafından dalga geçilen sanatcimiz.
 • kendisini kiskanan ni$anlisi tarafindan bicaklanarak hayatina son verilen 70'lerin vamp kadini.
 • 70'li yillarin vamp kadini. aslen kibrisliydi ve ayrica ingiltere vatandasiydi. turkiye'de rahat calismasi icin bir kapiciyla formalite evlilik yapmistir. 1983'te oldurulmustur. turk sinemasinda hep geri planda kalan, ama calkantili hayatinin incelenmesi gereken aktristlerinden biridir. hep vucuduyla ilgilenen turk izleyicisi, bu kadinin nasil bir hayat hikayesi oldugunu hic dusunmemistir. turk sinemasinda geri planda kalan insanlarin hayati, sohretlerden cok daha ilginctir ve feri cansel de bunlardan biridir. cok genc yasta hayatini kaybeden guzel kadin. cok yazik olmustur, cok!
 • 1944 kıbrıs doğumludur. düzgün filmlerle başladığı sinema kariyerini 70 lerde çektiği erotik filmlerle devam ettirdi-ettirildi-

  döneminin en güzel kadınlarından biriydi. fakat şartlar o'nu 1979'da kasımpaşalı emmanuel yaptı. fatih mühürdar da vardır bu hikayede.

  en son öldürülmesinden 1 sene önce 1982'de suna pekuysal, oya başar, sümer tilmaç, şemsi inkaya ve gökhan güney'le kamera karşısına geçmişti.
 • turist ömer yamyamlar arasında adlı filmde de oynamıştır kendisi. çok tahrik edici bir dansı vardır yamyamlar ayininde. filme yarı çıplak başlamış yarı çıplak bitirmiştir. tursit ömer de başladığı gibi bitrmiştir gerçi* .
 • gercek ismi feriha olup $imdi nerelerde ve nasil bir hayati oldugu hakkinda en ufak bir haber yahut fikrimin olmadigi da bir kizi vardir feri cansel'in..

  boru degil tam 133 film cekmi$tir.. ilk filmi 1964 yilinda cevirdigi kan ve gurur, son filmi ise 1982 yilinda cevirdigi gozum gibi sevdim adli filmdir..

  bugun halen daha bedeni suzme abazalara hitap eden web sitelerinin erotik resim kisminda milletin zihnini suslesin diye bulunmaktadir..