şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kozyatağı'nda r&v diye bir veteriner kliniği var. ancak kendisi yalnızca akşam saatlerinde klinikte oluyor. geri kalan zamanda yeni mezun 2 veteriner bakıyor hastalara. çok fazla hastası var, ben de tavsiye üzerine gittim ancak neden bu kadar sevildiğini anlayamadım. adamdan bilgi almak çok zor. her an sizi tersleyip yerin dibine sokacak gibi bir hali var. fiyatlar çok yüksek ve ortam hijyenik değil. benden demesi.

(bkz: r&v veteriner kliniği)
  • çok sert gibi, böyle çok soğuk gibi görünen, ama çok çok iyi bir veteriner hekimdir kendisi. onunla maceralarımız çok, bundan 10 sene önce bir akşam vakti, araba çarpmış bir köpeği (ki bu oğlan bizimledir 10 yıldan beri), bulup ameliyat eden, bir hayvanın sağlığı için her bir şeyi yapabilen iyi bir hekimdir. bizden oğlumuzun sonraki tedavileri vs için beş kuruş para almamıştır; serttir, olabilir, ama insandır.
  • bugün bir kez daha minnettar olduğum veteriner hekimdir.
  • gerçek hayvansever bir veteriner hekimdir kendisi, nasıl anlatsam, nereden başlasam bilemiyorum ama 16 yaşında bir köpek sahibi olarak birçok veteriner dolaştım, kendisi gibi bir hekimle hiç karşılaşmadım. çok fazla konuşmaz, sert de görünebilir ama hayvan sağlığı konusunda çok az hekim kendisi kadar güven verebilir. belli bir süre sonra teşhisini, tedavisini sorgulamazsınız bile, başka bir hekime götürüp onaylatma ihtiyacı da hissetmezsiniz. çünkü hayvan anatomisinden anlamasanız da, farkını anlamışsınızdır ve bu yeter size.. farkını sorarsanız: siz kuştan kesinlikle anlamayan birçok hekimle karşılaşmışken, küçücük kuşlara yaptığı alternatif tedavi yöntemleri, bir arkadaşamın köpeğinin başında gece saat 2'lere kadar beklemeleri, kliniğinin bahçesindeki uçamayan martılara yaptıkları ve şu anda sayamayacağım çevremdeki arkadaşlarımın toplam 2 kedi, 3 köpek, 2 kuşuna yaptıklarıdır. kendisi ayrıca her çeşit hayvan konusunda bilgi sahibidir: kedi ve köpeğe ek olarak kuş, balık, hatta bir kere büyük baş bir hayvan için bile aramışlardı kendisini..

muhabbet kuşundan anlamadığını söyleyen birçok veteriner hekimin kliniğinden dönmüşken, internetten tavsiye üzerine buldum ben kendisini, yazanın tavsiyesinden çok etkilenmiştim. umuyorum ki şimdi de benim bu yazdıklarımdan birileri etkilenir de en azından belki birkaç hayvan sağlığına kavuşur ve benim gibi gerçek hayvan sever hayvan sahipleri de çok sevdiklerinin sağlığından emin olur. çünkü benim edindiğim tecrübe şu ki kendisi gibi veteriner hekim gerçekten çok az var ve söz konusu olan hayvan da olsa, bir can ve o canı kaybetmek sahibini bazıları anlamasa da resmen yasa boğar...
  • dr. house ile dr. emmett l. brown arası bir hayvan doktoru, dehası. öyle bir veteriner. terminal durumdaki bir hayvanı bile yaşatırsa ancak o yaşatır. terstir, huysuzdur, hayvana kötü bakıldığını anladığı an hayvanın sahibine ağzına geleni söyler, yerin dibine sokar. gözümü kırpmadan hayvanlarımı teslim ederim, yaptıklarını sorgulamam bile. sadece kedi köpek veterineri de değildir diğer veterinerlerin aksine. kuş, kaplumbağa, yılan, köstebek ne gelse elinden geleni yapar, her hayvanı bilir, anlar. tüm hayvanları bu kadar seven bir veteriner zor bulunur. gerektiğinde sabahlar o klinikte. "kusura bakmayın, kapattık" dediğini işitmedim. zira beş sene önce kedimin ameliyatına gece 12'de başlayıp 1'de bitirmişti ve kliniğin bahçesinde hala bekleyen hayvan sahipleri vardı.

kendisine beş senedir gitmiyorduk, beni şahsen tanımaz etmez. bugün tıklım tıklım kliniğinde aramızda geçen dialog:

fk: kendimi sakin tutmam lazım. erkenden sinirlenince gün bitmek bilmiyor.
    arch: siz benim kedimi gözünden ameliyat etmiştiniz beş sene önce. bir daha ufacık bir problem bile olmadı gözünde.
    fk: evet, gece yapmıştım 12 gibi. gözyaşı bezinde malign kist vardı, gözyaşı bezini aldım. olmaz tabi canım sorun ne sorunu olacak.
    arch: ...

ulu manitu. genius.
  • köpeğimizin kliniğinde öldüğü veteriner, günahı boynuna, nefes alamayan köpeğin gırtlağını asistanına açtırmasıyla beni benden almıştır.
  • uzun süredir tanıdığım, defalarca çeşit çeşit (kuş, kaplumbağa, kedi, köpek) hayvanları, kimini ağır hasta halde, kimini basit sağlık sorunları için götürdüğüm veteriner.
    her seferinde ilgisine, hafızasına ve enerjisine şaştığım insan.
    antibiyotiği şurup yerine, hapı öylesine kırarak veren hasta sahibine lafını esirgemez ama telaşlı ve meraklı hayvan sahiplerinin sorularını sabırla cevaplar, iyi niyete iyi niyetle karşılık verir, acil durumlarda olmazı oldurduğuna da bizzat çok kez şahit oldum.
    bu bahsedilenler hem sokak hayvanları, hem sahipli hayvanlar için geçerlidir.
    kliniği de gerçekten geç saatlerde de açık olan (ama sabaha kadar nöbet durumu yok, gitmeden bir aramak gerekiyor.) ender yerlerden.
    beraber çalıştığı veteriner hekim batuhan nathur da aynı şekilde işinin ehli, ilgilidir. ikisinin de gelişigüzel iş yaptıklarına şahit olmadım.
    diyeceğim odur ki, sağlık konuları hassastır, tavsiye vermek de sorumluluk işi.
    fakat on küsur yıldır feridun kalyoncu hakkında hep olumlu izlenimler edindiğimden, güvenilir veteriner arayanlara (hem hayvan sahiplerine, hem de hasta bir hayvanla yolu bir şekilde kesişip derdine deva olmak isteyenlere) gönül rahatlığıyla öneririm.
  • motoru bir türlü düzelmeyen kedim vicky'nin bir sürü klinik sonrası konulamayan teşhisine el atmış.bir ayda kedimi toparlamış insandır.sinirlidir,az konuşur çok iş yapar.saygım sonsuzdur.çocuklarımı gözüm kapalı teslim edebileceğim tek veteriner hekimdir.
  • çok uzun süredir kedi ve kopeklerimi götürdüğüm veterinerdir kendisi.
    veterinerlik konusundaki bilgilerini tartışmaya gerek yoktur. zira kendisi sadece kedi ,köpek gibi hayvanları muayene ve tedavi etmekle kalmaz; kuş, fare ,yılan, kaplumbağa, kertenkele gibi hayvanları da muayene eder.
    feridun kalyoncu aynı zamanda pendik deniz komtanliginda kadrolu veteriner olduğu için, klinigindeki veterinerlik hizmetlerini haftaiçi saat 18:00 den sonra haftasonu da tüm gün vermektedir . kliniği kozyatağında bulunmakta,ismi r&v dir.
    ıstanbul'da çok fazla veteriner tanıyan birisi olarak şunu çok net söyleyebilirim "tartışmasız tanıdığım en iyi veterinerdir". bunu herhangi bir veterinere sorarsanız, teyit edebilirsiniz. fiyatları diğer kliniklere göre pahali değildir . en azından ben öyle bulmuyorum.
    kendisini tanımayan kişilerin "bilgi almak zor , sert mizaca sahip " dediğine bakmayın. şayet hayvanınıza iyi bakiyorsaniz, kontrollerini zamanında yaptırıp ,önemli şeyleri ihmal etmiyorsaniz ve "parasini veriyorum bak şu hayvana "mantığında değilseniz; son derece samimi bir insan görürsünüz karşınızda.
    son olarak söyleyeceğim; hayvanınızda ciddi bir sorun vuku bulunduğunda kendisinin fikrini mutlaka alın . gereksiz ameliyatlarla strese girmeyin.
    not ; işbu entry ilgili kişiyi ovmek adına değil ,yaptıklarını anlatmak , sorun yaşayan hayvan sahiplerine yardimci olmak adına girilmistir. standart muayeneden ziyade, hayatı önem taşıyan konularda tercih etmeniz önerilir.
    (bkz: teşekkürler)
  • bir buçuk yıl önce kaybettiğim oğlumu 5 ay hemen hemen her gün ( orda bırakmak istemediğimden bazı günler hem sabah hem akşam 2 kere serum yemeye) götürdüğüm veteriner. 2 defa ameliyat etti. ilk günden beri çok güvendim, hiç sorgulamadım yaptıklarını ama son zamanlarda, malum sonu farkettiğimde, hep düşünmüşümdür o ameliyatlar gerçekten gerekli miydi diye.
    (bkz: efyu)