şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ceza muhakemesi hukuku dersinin belki de yasayan en buyuk hocasi. ayrica, amerikan ve kanada hukuk sistemlerine de son derece vakif olup, secmeli olarak bu hukuk sistemlerinin derslerine ve mukayeseli hukuk derslerine girmektedir.hepsinden onemlisi ise,ogrencilerle kurdugu mukemmel dialogudur.hukuk fakultesini ozlettiren hocalardandir.
 • ceza özel dersinde bilirkişlik yaptığı davaları, yurtdışında gördüğü davaları ve gerçekten vukuu bulmuş ilginç davaları da anlatarak üç saatlik uzun bir zaman dilimini göz açıp kapayıncaya kadar kısa hale getirecek bir zevkle geçirten, igul kapsamındaki konferanslar ile ya da yıl içinde getirttiği konuşmacılar ile öğrencilerini boş bırakmayan, eşi dilek hanım'ın bülent tahiroglun'a "hocam şikayet edeceğim valla, konferanslardan dolayı yüzünü göremiyoruz" şaka yollu serzenişte bulunmasına neden olacak kadar yoğun bir tempoda çalışan değerli hocamız; gerçek bir bilim adamı.*

  yine de kendisi, resmi tatil olan 19 mayıs günü, öğrencilerinin sabahın köründe konferansa geleceğini düşünmekle hata yapıyor.
 • bir konferans sırasında pezevenk kelimesini kullanmak istemediği için bu kelimeyi "insan temin edicisi" diye çeviren hocam olmadığı halde hayran olduğum ki$ilik
 • şans eseri kapısından gecerken uğradığım bahcesehir üniversitesi hukuk fakultesi'nin imkanlarından yararlanmam için çaba harcayan, öğrenciyi ezmek yerine bağrına basan büyük profesör
 • marmara üniversitesi hukuk fakültesinde iken,istanbul adliyesi hakim ve savcıları ile iyi ilişkiler kuran öğretim üyesi.emniyet teşkilatına yardımları da inkar edilemez.
 • gün itibariyle ceza usul hukuku bahar dönemi dersi final sınavı için 14,5 saat zaman vermiş ve bunun 3 saatlik ilk kısmı sınıftan çıkmamak koşuluyla metin sorularından oluşup, ikinci yarısı olan aihm kararı inceleme çalışması için de okuldan çıkma yasağı koyan ve sınıf mevcudiyetinin yüzde kırkını oluşturan 05:00'da yatmış, 08:00'da kalkıp 09:30'da okula gelmiş ve 00:00'a kadar muhtemelen de uyanık bir şekilde okulda kalacak öğrencilerine tam bir mezuniyet hediyesi vermiş hocamızdır kendisi.
 • pvsk'nın çok tartışılan 2007 değişikliklerini hazırlamış profesördür. hala polisler tarafından doğru uygulandığı takdirde suçla mücadelede çok etkili olacağını savunuyormuş. bazı etkileri için (bkz: festus okey) (bkz: baran tursun).
 • (bkz: morrissey) *
 • ismi geçtiğinde, derslerinde şüphe kelimesini özel bir vurgu ile söylemesi ve antalyada kamp sırasında şimşek fotoğrafladığını anlatışı aklıma gelen ceza usul hocam
 • adını sadece ismen bilirim, cismen tanımam kendisini.

  ilk defa da istanbul barosu 'nca bahçeşehir üniversitesi 'nde düzenlenen ''müdafiin hazirlik soruşturmasindaki konumu ve mağdur vekilliği'' konulu konferansta gördüm kendisini.

  prof.dr. ayşe nuhoğlu da konuşmacılar arasındaydı.

  feridun hoca'nın ona karşı tavrı hoşuma gitmedi. marmara üniversitesi'nde ayşe nuhoğlu hocamdı. kendisi de feridun hocayla aynı ünvana sahip, onun da öğrencileri var. ama feridun hoca ona ''ayşe gel, ayşe otur, ayşe bu konuyu sen anlat'' gibi laflar etti ki bence hiç hoş değil.

  ayrıca konuşmaları çevirmesi için kürsüye çağırdığı bir öğrencisine ''sen gel'',''bu kısmı sen çevir.'' gibi emirvari konuşmaları da hoş değil.

  ilk intiba zaman zaman yanlış olabilir tabi ama bunların ardından bende bıraktığı intiba pek de kibar bir insan olmaıdğı yönünde.