şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kampusistan'ın mehmet'i... mustafa hakkında her şey oyuncusu..
  1978 doğumlu boylu poslu akademi istanbul'da oyunculuk eğitimi almış nevizade'de karşılaşabileceğiniz güzel bi arkadaşımız...
 • şu sıra haziran gecesinde rol almaktadır.
 • bbg belmayla uzun süren bir ilişkisi olmuştur karşılıklı boynuzlarla bitmiştir bu ilişki...
 • adana'dan bir unlu daha... ceyhan halil ciftci anadolu lisesi mezunu yakisikli insan. ayrica babasi ceyhan'in bir zamanlar en populer pastanesinin ortaklarindandi.

  (bkz: orkide pastanesi)
 • bu aralar kavak yelleri dizisinde izlediğimiz oyuncu kişi.kendisi liseden dönem arkadaşım olup altı bucuk yıl aynı okula yanyana sınıflara girip çıkmış olmamıza rağmen bir ders bile beraber bulunmadığımız biridir.ayrıca ben tıpı kazanırken kendisi de yanılmıyorsam dokuz eylül işletme ya da iktisat gibi bir bölüm kazanmıştır.oyunculukta gözü filan yoktu.ne olduysa izmire gidince oldu bu adama.
  ilk olarak koçum benimde izledik kendisini.orda da fena bir rolde degildi ama yine de biraz geri plandaydı sanki.sonra bir çok reklamda ve bazı dizilerde göründü.ama asıl çıkışını kampusistan dizisiyle yaptı.burdaki performansı görülmeye değerdir.sonra haziran gecesi filan derken şimdi de kavak yellerinde efenin abisi polis memuru metin rolünde görüyoruz kendisini.
  oyunculuk açısından kendini günden güne geliştirdiğini söylemek mümkündür elbette ama asıl beni şaşırtan mustafa hakkında herşeydeki rolüdür.zira oynadığı sahneyi gururla ve hayretle izlemişimdir.fikret kuşkanın üzerine çullandığı bir sahnedir o çünkü ve çok ama çok başarılıdır.
  (bkz: türkiye seninle gurur duyuyor)
 • ilk olarak akademi istanbul hocalarından harun özakıncı tarafından keşfedilen oyuncu.
 • ceyhan halil çiftçi anadolu lisesinin ilk mezunlardandır. istanbul dışında ceyhanda da çamlıyolda, botaşta, yumurtalıkta rastlayabileceğiniz pırlanta gibi bir adamdır. her zaman sosyal, güleryüzlü, yardımsever ve vefakar olmuştur. tanışılası, özlenilesi, sevilesidir.
  (bkz: lise arkadaşım)
 • bir polente akşamında rastlamıştım kendisine. yanına varıp naber metin abi dememek için zor tutmuştum kendimi. halbuki öyle film/dizi karakterlerine manyak gibi saplanıp kalanlardan, erol taş'ı namıssızın teki, özcan deniz'i seymen aga, yoncimik'i bediş sananlardan değilim. ha çocukken zeki müren'i annemin teyzelerinden biri sanardım, o ayrı. çocukluğa verdik geçti gitti.

  ama bu adamı o taş sokaktaki mekanda gördüğümde, vay abicim'le başlayan cümleler kurmamak için hakikaten kendimi frenlemek zorunda kalmıştım o gün.
  dizinin en babayiğit karakteridir. en güzel ağabeycilik oynayandır. hatta ne oynaması be, deli gibi sahi olandır.

  hayır bu sezon öyle de bombok bir hale getirmişler ki adamı; kardeşi ölmüş, karısını çocuklarını (niyeyse artık) terketmiş, ana babasıyla irtibatı kesmiş, işinden kovulmuş, saçmasapan şeylere karışmış. ben diyim derbeder, sen de sefilleri oynuyor.

  oynamıyor. yaşıyor.. urla'da bir yerlerde hem de.. atlasam gitsem, izini sürsem? eskileri yad ettirsem? efe ölmedi olm, zorla çıkarmış sizin şerefsizler çocuğu diziden desem?

  yine güler mi acaba o hafif meltemli bozcaada akşamındaki gibi?..
 • (bkz: #20838557)
 • şu sıralar en uzun yüzyıl ve aramızda kalsın'da rol alan oyuncu.