şükela:  tümü | bugün
  • bilinmeyen tarih ve türkler isimli kitabın yazarı.
  • 1941 eskişehir doğumlu albay emeklisi tarihçi yazar...
    bugün itibariyle okulumuza konferans verme amacıyla uğramış. 2 saatten fazla kendisiyle başbaşa tarihi konularda fikir alışverişi yaptığımız ancak bazı uçuk kaçık düşüncelerinin tarihi gerçeklerden ziyade tarihe bakış açısındaki yamuk saplantılarının ve ideolojik körlüğünün etkilerini gördüğüm şovenist bi asker emeklisi olarak aklımda yer edinmiştir.

    (bkz: rum) diye bi halkın olmadığını söylemesi sadece (bkz: roma)'nın olduğunu ve aynı zamanda (bkz: sarıkamış)faciasında (bkz: enver paşa)nın hiçbir rolünün olmadığı yönündeki ısrarı oldukça trajikomik iddialar.

    son olarak ermeni tehcir kanunuyla ilgili şu iddiada bulundu kendileri: tüm savaş halindeki devletler savaş hukuku gereği savaş bölgesine yakın sınır bölgesindeki kendi ülkesindeki azınlıkları daha güvenli bi iç bölgeye taşıyabilirlermiş.hatta dünya savaşında bunu fransa, avusturya vb. devletlerin yaptıklarını söyledi.en önemlisi ise sadece doğudaki ermenilerin göç ettirildiğini anadolunun diğer muhtelif bölgelerindeki ermenilerin yerlerinden oynatılmadığını söylüyor...
  • bugün tesadüfen otobüste yanyana oturduğum ve tesadüfen açılan bir konu üzerine tanıştığım, yolculuk süresince tarih ile ilgili hoş bir muhabbet ettiğimiz tatlı insan.