şükela:  tümü | bugün
 • cennetten kovulmak filmiyle 50. altın portakal ödülünü kazanan ve ödülü rojava direnişine ve taksim direnişine armağan eden 1983 muş doğumlu yönetmen.
 • 50. uluslararası altın portakal film festivali'nde cennetten kovulmak filmiyle en iyi film ödülünü alan sahneye rojava sloganıyla çıkan, aldığı ödülü rojava ve taksim direnişine armağan eden güzel adam.
 • cennetten kovulmakfilminin yönetmenidir. aynı zamanda pressfilminde yönetmen yardımcılığı yapmıştır. cennetten kovulmak filmi sonrası söyleşi sırasında "filmi çekerken ne gibi zorluklarla karşılaştınız" sorusuna "kamyon çarpması dışında herşey oldu" şeklinde bir cevap vermiş. şaryo yerine alışveriş arabası kullandığını, inşaatın katları arasında geçiş yaptığı sahneyi ise kamerayı halatla bağlayarak aşağı sarkıtmak yoluyla gerçekleştirdiğini söylemiştir. bu nedenle parasız olmanın iyi film yapmaya engel olmayacağını kanıtlamıştır. ayrıca bir başka aksilik ise oyuncuyu istanbul'da unutmaları olmuş. iyi filmlerin yönetmeni olarak devam eder umarım.
 • derbuyina ji bihuşte filmiyle ilgili olarak kendisiyle şöyle bir röportaj yapılmış.
 • azalarak bitmesini dilediğim “yeni türkiye” söylemenin sinemacısı kuşağındandır. tarih bunları böyle yazacak ;yaptıkları filmlerle toplumsal bir iz bırakamamış ama toplumsal içerikli filmler ürettiklerini iddia eden ,bakanlığın verdiği ulufe ile “festival filmi” yapma pratiği geliştirmiş, boş hem de bomboş bir kuşaktı.
 • son filmi okul trasi, almanya’da düzenlenen 71. berlin film festivali’nde berlinale de panorama filmler bolumunde gosterilmis ve uluslararası film eleştirmenleri federasyonu (fıbrescı) ödülünü almistir.

  ayrica izlemediğiniz filme sırf fragman üzerinden saldırmak, değer üretmeye çalışan yeni kuşak yönetmenlerin şevkini kırmaktan başka bir işe yaramıyor bilesiniz.
  film hakkinda guzel bir yazi

  haber linki
  (bkz: okul trasi)
 • türk dili sizin için "gömlek" ise o türkçe'nin resmi dil olduğu ülkenin imkanlarıyla film çekip o gömleği giymeyin. bu daha sağlam bir duruş olmaz mı "mağdur" olduğunuz meseleler hakkında?

  tanım: son filmi okul tıraşı, fazla dramatize olan yönetmen.
 • yönettiği ve gülistan acet ile birlikte senaryosunu yazdığı okul tıraşı filmiyle 58. antalya altın portakal film festivali'nde en iyi film, en iyi senaryo ve en iyi kurgu, 9. boğaziçi film festivali'nde en iyi yönetmen ve en iyi kurgu, 32. ankara film festivali'nde ise en iyi kurgu ödüllerini almış yönetmen.
 • kendisi komedi filmi yapmasın. eski köye yeni adet filmi çok çok zayıf bir film. ortalamanın altında kalmış bence. cennetten kovulmak'ta beni tatmin etmedi açıkçası. ama okul tıraşı filminden umutluyum.
 • hakkında "kürtler film yapsın ama kürtlerin karşılaştığı sorunlara değinmesin" tarzı yorumlar yapılan yönetmen...
  ayrıca kendisi bu ülkenin vatandaşıdır ve bu ülkenin vatandaşı diğer yönetmenler gibi vergisini verdiği ülkenin kültür bakanlığından destek alma hakkına, eleştirme hakkına sahiptir.
  ne yapmış, filmlerinde yalan mı söylemiş? tck yada anayasada suç olan birşey mi yapmış?
  burada kendini eleştiren tiplerin abd'de sinemasında hükümet, devlet, siyasi eleştirisine "ağğbi adamlarda düşünce özgürlüğü var ağğbi" diye övgüler dizdiğine de eminim.
hesabın var mı? giriş yap