şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy caferağa mahallesinde bir sokaktır. sadece bir sokak değil, modanın en güzel manzaralı yoludur. tüm çay bahçeleri ve oturma mekanları bu sokak üzerindedir. ali ustanın hemen yanından moda caddesinden kıvırılır, hemen girişinde tenis kortları vardır. lütfü bey sokak, fazıl paşa sokak, hüseyin efendi sokak ve nene hatun sokaklar tarafından kesilir
  • marmara ve manzara apartmanlari onlerinde moda deniz kulubu ve deniz manzarali banklarin bulundugu sokak. sabah erken saatlerde sokagin butun sessizligine ve guzelligine ragmen esen ruzgar yuzunden yurunemeyen sokak ayrica.
  • moda burnu'nu çepeçevre sarmasından ötürü olacak, eski adı devriye sokak'tır. adını bir koca yüzyıldır ta dibinde duran moda iskelesi'nin mimarı vedat tek'ten değil de tek parti döneminde içişleri bakanlığı da yapmış ahmet ferit tek gibi yusuf akçura'nın kankası, ağır turan teoristlerinden birinden alıyor olması, söz konusu ad değişikliğinin 12 eylül'den hemen sonra yapıldığı gerçeğini pek güzel açıklar.

    aslında gönül isterdi deniz tek olsun bu sokağın adı. hem türk rockstarı en asil duygunun insanıdır, öyle değil mi selamiciğim? tek geçerim kendisini bu alemde.
  • moda'daki meşhur dondurmacı ali ustanın sağından itibaren başlayıp moda çay bahçesine doğru götüren, oradan eşsiz moda burnuna doğru devam eden ve moda deniz kulübünü geçtikten sonra sola dönüp starbucks'ın önünde son bulan sokaktır.