• muhteşem manzarası ile dikkat çeken lokanta. yemekler deseniz pek leziz olmakla beraber nouvelle cuisine ürünü, öncesinde bir yarım ekmek götürmekte, her açıdan, fayda var, benden söylemesi.
  • boğaza nazır, nefis manzaralı, osmanlı mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz, özellikle yaz aylarında açık bölümünün tercih edilmesi gereken mekan
  • bir lokantada yenebilecek en guzel yemekleri bulabileceginiz, sefleri pek bi maharetli, garsonlari pek bi bilgili (giderayak kabak cicegi dolmasinin nasil yapildigini tarif etti adam), manzarasi pek bi guzel, nezih mekan. tatli cesitleri muazzamdir, akla zarardir, hepsinin tadilmasi sarttir.
  • istanbul'da boğaz manzaralı düğün yapmak için biçilmiş kaftan leziz mekan*. ama istanbul bu yağmur olasılığını hesaba katın yoksa size artı bir masraf olarak geri döner.
  • gençleri daha çok çekebilmek için esas lokanta kısmının yanına sedirli, pofuduk koltuklu bir bölüm eklenen mekan.
  • yemekleri servis ederken şirinlik yapmak, mini bir show yapmak gibi adetleri var. ama bence çok zorlama şeyler. getirin lan yemeğimi, acıktım diye bağırmak istiyorsunuz garsonlar üstü kapalı tabaklarla show yapmaya çalışırken.
  • osmanlı döneminde çırağan sarayının güvenliğinden sorumlu olan feriye karakolunun binasında hizmet veren lokantadır.
  • cenk ve erdem beylerin muebbet muhabbet programında yemekli skeçlerini yaptıkları restoran sanırım. nerden mi bu kanıya vardım:
    1. mutfakta sürekli bir piyano sesi duyuluyor.
    2. koltukta oturdukları bölüm düğünlerde gelin damadın oturduğu odaya benziyor, arkadaki manzarayı tam benzetemedim gerçi.
  • servis elemanları yavaş olmakla beraber çok tatlılar. mezeler ve ara sıcaklar güzel ama et konusunda başarısızlar, gelen etler sertti ve çok pişmişti. tatlı seçeneğini kireçte kabaktan yana kullanmakta fayda var ben profiterol istemiştim, çok kötüydü. fiyatlar konumunu düşünürsek için trajik değil.
  • en güzel boğaz manzarasna sahip lokantadır.
    hayırlı işlere vesile olabilecek en güzel yerdir.
    ayrıca, can ve canan tarafından pek bir yakınlık duyulan yerdir.
hesabın var mı? giriş yap