şükela:  tümü | bugün
 • yuzunden iuhf anayasa kursusu'nun dagilma noktasina geldigi adam .
 • (ara: demirkol)
 • çok kötü ders anlatan, yazdırdığı notlar anlatım bozukluklarıyla* dolu olan, sınıfa polis korumasında gelen anayasa hukuku hocası.

  bununla birlikte, 2001 yılının soğuk bir kış gününde, iki saat üstüste olan kendi dersinde çeşitli protestolara maruz kalıp, "eeüüü benim toplantım vardı şimdi hatırladım" diyerek daha ilk ders bitmeden bizlerin şaşkın bakışları arasında, kaçarcasına sınıfı terketmişliği de bulunmaktadır.
 • azerbaycan'da darbe tezgahlamaya çalışıp başaramadığı iddia edilen, apar topar soluğu türkiye'de alıp sebep olduğu diplomatik skandalın mükafatı olarak, iühf'nin anayasa kürsüsünde istihdam edilen bir zat. bir de kitabı vardı kendini anlattığı. aslında serbest çağrışımla akla şunlar da gelmiyor değil:

  kaddafi bursa ışıklar askeri lisesi'nden mezun
  pervez müşerref uzun yıllar türkiye'de yaşamış.
  bu muhterem zaten öz be öz made in turkey.

  yani gerekirse hem alıp yetiştirebiliriz; hem de isteyenlere kendi mamulumüzü ihraç edebiliriz.

  ek: entrydeki iddialar şurada var: http://www.cydd.org.tr/?sayfa=haberac&id=168
  şurada da kendi ifadeleri var: "mit mensupları, milletvekilleri, polis müdürleri, ve başbakanların da aralarındabulunduğu birçok kişinin bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı kitapta, demirkol'un şimdiye dek kamuoyunda yer almayan itirafları da bulunuyor. demirkol, azerbaycan'da darbe olarak nitelenen üç hareketten ikisine katıldığını açıkça ifade ediyor." http://www.aksam.com.tr/…/02/17/guncel/guncel1.html
 • cümlesine başlayıp bir türlü tamamlayamayan adam.
 • darbe girisimi sonrası turkiyeye paketlenirken havalanındaki goruntusu tam bir dramdır. ulan korkuyordun madem niye darbeye kalkıstın diye sorulması gereken muhterem insan. derin devletin yetistirp eline yuzune bulastırdıgı muhim sahsiyet.
 • marmara hukuktan arkadasimi gel dersini dinle cok eglencez adam konusamiyo diye getirdigim ve yuzumu kara cikarmayan adam
  or:fasa fisarya/bes asagi uc yukari/otomatikmen/parlamanto
 • azeri kökenli tika görevlisi. 1995'de azerbaycan'da haydar aliyev'e yönelik darbe girişiminin planlayıcısı olduğu iddia edildi. demirkol, ayvaz gökdemir'in denetiminde cevadov, hüseyinov, elçibey, muttalibov gibi azerilerin aliyev'i devirip türkiye'ye daha yakın bir yapı kurulmasını sağlamak ile görevlendirilmiş; darbe başarısızlığa uğradıktan sonra da demirel'in özel ricası ve özel uçağı ile türkiye'ye dönmüştü.
 • istanbul üniversirtesi birinci sınıf tek öğrencilerinin; dersleri eğlenceli, sınavları kolay geçen; lakin akademik olarak pek yeterli bulmadığım azeri hocası.

  kendisi derste afedersiniz deyip küfre başlaması ile ünlüdür.

  "şimdi misal veriyorum" ile "başlayıp milletvekillerinden birisi başbakana şerefsizdir dese, misal veriyorum p.zevenk dese..." diye devam ederek, yasama dokunulmazlığı konulu derse başlayan derse renk kattırgaç.

  yasama sorumsuzluğu konusunda da da örneği şöyle olmuştur:

  "-misal veriyorum biri bu ülkenin başbakanı abd ajanıdır dese mecliste.....
  -... örnek olsun diye söylüyorum başbakan şerefsizdir dese...
  -yine misal veriyorum pezevenktir dese"

  bir de acayip yüzeysel konuları önemli akademik sorunlar gibi tartışmaya açması, "acaba salak mı, yoksa öğrenciye kendi kendini zeki ve donanımlı hissettirecek kadar akıllı mı?" sorusunu bana defalarca sordurmuştur.

  devrik cümleleri yeme de yanında yattır.
  örnek:"bütün bu görüşlerin az veya çok devleti ortaya çıkmakta katkısı olmuştur"
  "kimseyi kafatasında göre,......"
  "dinsizlik dini..."
  "bu görüşlerden bir tanesi, egemenliğin asıl kaynağı, çıktığı yer tanrıdır. diğer bir görüş ise, egemenlik tanrıdan insan aklına inmesi ve egemenliğin kaynağının bizzat insanların ortak iradesi olmalıdır"(tanım mı yapıyor, yoksa o kanıda mı gördüğünüz gibi pek anlaşılmıyor)

  not:bu devrik cümleler kendisinin anayasa hukuku 1-2 ders notları adlı kitabından alınmıştır.