şükela:  tümü | bugün
 • yuzunden iuhf anayasa kursusu'nun dagilma noktasina geldigi adam .
 • (ara: demirkol)
 • çok kötü ders anlatan, yazdırdığı notlar anlatım bozukluklarıyla* dolu olan, sınıfa polis korumasında gelen anayasa hukuku hocası.

  bununla birlikte, 2001 yılının soğuk bir kış gününde, iki saat üstüste olan kendi dersinde çeşitli protestolara maruz kalıp, "eeüüü benim toplantım vardı şimdi hatırladım" diyerek daha ilk ders bitmeden bizlerin şaşkın bakışları arasında, kaçarcasına sınıfı terketmişliği de bulunmaktadır.
 • azerbaycan'da darbe tezgahlamaya çalışıp başaramadığı iddia edilen, apar topar soluğu türkiye'de alıp sebep olduğu diplomatik skandalın mükafatı olarak, iühf'nin anayasa kürsüsünde istihdam edilen bir zat. bir de kitabı vardı kendini anlattığı. aslında serbest çağrışımla akla şunlar da gelmiyor değil:

  kaddafi bursa ışıklar askeri lisesi'nden mezun
  pervez müşerref uzun yıllar türkiye'de yaşamış.
  bu muhterem zaten öz be öz made in turkey.

  yani gerekirse hem alıp yetiştirebiliriz; hem de isteyenlere kendi mamulumüzü ihraç edebiliriz.

  ek: entrydeki iddialar şurada var: http://www.cydd.org.tr/?sayfa=haberac&id=168
  şurada da kendi ifadeleri var: "mit mensupları, milletvekilleri, polis müdürleri, ve başbakanların da aralarındabulunduğu birçok kişinin bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı kitapta, demirkol'un şimdiye dek kamuoyunda yer almayan itirafları da bulunuyor. demirkol, azerbaycan'da darbe olarak nitelenen üç hareketten ikisine katıldığını açıkça ifade ediyor." http://www.aksam.com.tr/…/02/17/guncel/guncel1.html
 • susurluk çetesinin orta asya operasyonları görevlisi
 • cümlesine başlayıp bir türlü tamamlayamayan adam.
 • darbe girisimi sonrası turkiyeye paketlenirken havalanındaki goruntusu tam bir dramdır. ulan korkuyordun madem niye darbeye kalkıstın diye sorulması gereken muhterem insan. derin devletin yetistirp eline yuzune bulastırdıgı muhim sahsiyet.
 • marmara hukuktan arkadasimi gel dersini dinle cok eglencez adam konusamiyo diye getirdigim ve yuzumu kara cikarmayan adam
  or:fasa fisarya/bes asagi uc yukari/otomatikmen/parlamanto
 • azeri kökenli tika görevlisi. 1995'de azerbaycan'da haydar aliyev'e yönelik darbe girişiminin planlayıcısı olduğu iddia edildi. demirkol, ayvaz gökdemir'in denetiminde cevadov, hüseyinov, elçibey, muttalibov gibi azerilerin aliyev'i devirip türkiye'ye daha yakın bir yapı kurulmasını sağlamak ile görevlendirilmiş; darbe başarısızlığa uğradıktan sonra da demirel'in özel ricası ve özel uçağı ile türkiye'ye dönmüştü.