şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bira, şarap ve peynir mayaları satan bir online alışveriş şeysi. kendilerinden 2 adet sipariş verdim, ilkinde bir sorun yaşamadım ve ikincisinin kargolanmasını bekliyorum. fiyatları biraz yüksek. ödeme sistemi olarak payu kullanıyorlar. zamanında kargolama yapıyorlar.şimdilik aktaracaklarım bu kadar efendim.

  alternatifi için vinomarketturkiye. google aramalarında çıkmayan alternatifleri varsa söyleyin ekleyeyim.
 • özellikle evde bira yapımı başta olmak üzere, evde şarap ve peynir yapımına yönelik kaliteli malzemeler ve hammadeler satan firmanın internet sitesi.

  evde bira, şarap veya peynir yapmak isterseniz ve aklınıza takılan soru olursa firmayı aradığınızda firmanın sahibi sema hanımın engin bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

  bugüne kadar aldığım malzemelerde veya kargonun gönderilme süresi konusunda herhangi bir sorun yaşamadım.

  ücretsiz kargo için olan 200 tl'lik üst sınır biraz daha inerse harika olur.
 • malzemeler tükenmiş. üstelik pahalı.
 • kendilerinden üç siparişim oldu, hepsi çok çok iyi paketlenmişti. fermantasyon ihtiyaçları için alışveriş yaptığım 4 firmadan paketlemeyi en özenli yapan firma kendileri oldu çok teşekkür ediyorum.

  şampanya mayası, şerbetçiotu, iki çeşit bira mayası, safcider cider mayası, brewferm bira kiti, kapak ve fermantasyon kovası aldım.

  mayalar ve kitler şahane, skt leri uzak. performansları da gayet tatmin edici (doğru koşullarda saklanmış yani). cider mayası ise başka hiçbir yerde yok, alkol olsun da çamur olsun diyen millete cider mayası getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum tekrar.

  fakaaat. gelelim kovaya. kovadan hiç memnun değilim. rakiplerinin iki katı fiyatına satıyorlar, hava kaçırıyor, kapanma mekanizması sinir bozucu, musluğunun contası eksik. kova hayal kırıklığı oldu. tedarikçilerini değiştirip fiyatları indirmeyi öneriyorum kendilerine, yada biz tüketici olarak alternatiflere yönelmek durumundayız.
 • malum dolares aldı başını gitti diye halihazırda başka bir siteden (isim vermeyeyim de viral demesinler mode on) alışveriş yaparken piyasa araştırması yapayım, ucuza bulursam oradan alırım kafasında biraz bakındım.

  galiba bu arkadaşlar doların 10 lira olacağını öngörüp fiyat ayarlamasını yapmışlar ve unutmuşlar güncellemeyi. standart ve amatör homebrewtayfasından biri olarak sürekli kullandığım ekipman ve malzemelerden genel bir liste oluşturup, online olarak hizmet veren 4 siteyi fiyat bakımından karşılaştırdım.

  33 lt kova
  şişe kapağı (100 adet)
  pilsner bira kiti
  başlangıç seti -kitli
  başlangıç seti -kitsiz
  açık renk kuru malt özü
  us05 (vb) maya
  başlıklı kristal hv. kl.

  yukarıdaki listedeki 2 ürün (pilsner bira kiti ve malt özü) bu sitede eksikti ve buna rağmen her şeyi tam ona en yakın fiyatta olan siteden 405 tl daha pahalılar. bakın kit ve malt özü yok. bunlar toplamda 150 tl falan tutuyor en iyimser hesapla, fark 555 liraya çıkıyor.

  malzeme kalitesi derseniz öyle aman aman bir farkı da yok, listedeki malzemelerin zaten kalite yelpazesi geniş değil, 3 bilemedin 4 marka arasında paslaşıyorlar ki hatırlatıyorum, 405 tl pahalı olmasına rağmen pilsner bira kiti + malt özü hesaplamaya dahil edilmedi. kıyaslandığı fiyatın içinde ise var.

  burayı okuyorlarsa bu arkadaşlar, yazıyı yapıcı eleştiri olarak alsınlar. ben üşenmedim yazdım, onlarda üşenmeyip okurlarsa piyasada yer edinirler. yoksa tekel kurbanı olup giderler.
 • bazı ürünleri pahalı, kovalarını da beğenmedim hatta ama bin çeşit malt getirmiş. carafa 3 için yurtdışı opsiyonlarını düşünürken sevindirdi.

  edit: acidulated malt lardan kullanan varsa yazsın etkilerini.