şükela:  tümü | bugün
  • adam, mahalle maçı yapan ilkokul çocuklarının oyununa karışan mahalle abisi gibi lan. bir karışıklık oluyor, araya girip topu alıp çıkıyor. extra efor falan yok ha, "hadi abim kapınızın önünde oynayın" der gibi bir hali var. o kadar net ve akıllı oynuyor ki gerçekten muazzam. vücudunu da çok iyi kullanıyor.
  • 1600 devirde çalışıp hiç ses çıkarmayan çamaşır makinesi gibi bir şey. yemin ediyorum mucize...
  • mariano'ya o uzun pasları atıyor ya...
    böyle sevgilim öpmüş gibi içim gidiyor anasını satayım.
    adam topu ayağına alınca böyle bir meltem esiyor. içim serinliyor.
    sezon başında imbula'yı çok istiyordum. orta sahaya direnç katar diye. o iş olmayıp fernando alınınca biraz üzülmüştüm. ama bu adam bambaşka çıktı. o sakinlik, o rahatlık. klas, klas, klas.
    ve bu adamı tarık çamdal'a verdiğimiz paradan sadece 500 bin euro fazlasına aldık.
    ve son olarak yabancı sınırını savunan herkesin a..... k...
  • felipe melo'nun lawful good versiyonu. tip olarak da biraz benziyor.
  • öyle kritik toplar kesiyor ki, rakiplerin çok tehlikeli olabilecek atakları daha başlamadan bitiyor. bunu her maçta defalarca yapıyor, sanki rakip oyuncuların zihinlerini okuyor, nereye atacaklarını önceden biliyor.
  • iki maçtır dünya çapında bir defansif orta saha oyunu sergiliyor. defanstaki tüm açıkları kapatıyor, takımın sigortası gibi oynuyor, orta sahada pas dağıtımı ondan başlıyor, kolay kolay top kaybetmiyor, pozisyon bilgisi mükemmel. takımı bir kaç seviye üste taşıyor, gerçek futbol severler için onu izlemek büyük bir keyif.
  • bütün transferleri anlıyorum da, bu adam niye geldi, nasıl geldi hala anlam veremiyorum.

ne işin var amk burda?
  • ikinci yari özellikle ndiaye'nin oyundan düşüşüyle biraz fazla yük binse de adam sahada bariz şekilde mütevazı ve etkili, takım rahatlatan oyun nasıl oynanır göstermektedir.
    bir de bu adamda üni okuyup makam mevki sahibi olsa da üzerinden gariban anadolu çocuğu halini atamamış simasını sadece ben mi görüyorum?
  • sahada varlığıyla yokluğu belli olmayan futbolcu. sahada hiç yokmuş gibi duruyor. sonra rakip takım nerede bir tehlikeli atak başlatacak, nerede arada derinlemesine top atacak, nerede kimin kademesi kaybolmuşsa orada beliriyor. paranormal activity gibi adam. yok sandığın anda ortaya çıkıyor!
  • bu performansla devam ederse galatasaray'ın bu sezonki kahramanı olabilir.