şükela:  tümü | bugün
  • bir erkek isim-soyismi. ne kadarı isim ne kadarı soyisim bilmiyorum.
    (bkz: rosalinda)
  • rosalinda pérez romero kişisinin kocasıdır kendisi. aynı zamanda rosalinda del castillo de altamirano kişisinin de kocasıdır. paloma dorantes hatununu ise kafalamaya çalışmıştır. ek olarak bu üç hatun aynı kişidir. bir de bu hatunların aman yani bu hatunun kuzeni olan fedra pérez romero de altamirano kişisiyle de evli kalmıştır bir zamanlar. rosalinda vs vs isimli hatun ölünce evlenmiş, hortlayınca boşamıştır kendisini.
  • ilk defa vücutta bulunan baklava dilimleri ile beni tanıştıran ve kendisine olan sevdamı hiçbir zaman söylemekten çekinmeyeceğim hayali kahraman. ağlandığı zaman tek gözden yaş akabileceğine kendisinde tanık olmadım değil.
  • bir neslin ilk uzaktan sevgililerinden. şimdi bile fernando adını duysam arkasından devamını söylerim hatırlarım adını. hey gidi acayip ortaokul yıllarım ya.
  • fernando carrillo tarafından canlandırılmıştır. iyidir hoştur ama benim nazarımda bir eduardo casablanca değildir.
  • babasının adı jose fernando'dur.
  • o dönme sanırım üni. 1. sınıf kış akşam üzeri dışarda masal gibi eflatun gökyüzü ve deli gibi yağan lapa lapa kar eve geldim annem mutfakta akşam masası hazırlıyor bir yandan da mutfakta tv si açık dünya ile ilişiği kesmiş tüm dikkatini rosalinda'sın da olarak bize yemek koyuyor. aramızda ki diyalog aynen şöyle gelişti;

* anneeee ben geldim
    annem, iyi napiiim hoşgeldin
    *ne yiycez ?
    hazırlıyorum bakta gör işte
    * ne izliyosun?
    rosalinda pembe dizi çokkk güzel ahhh bi izlesen dedi

bu esnada adam piyano çalıyor kadın restoranda en tepe merdivenden adamı izliyor bizde annemle ayakta onlara bakıyoruz şokla, rosalinda haykırdı birden cümle aynen şu yani ben cümle zannettim ;

''fernando jose altamirano del castillo dela vega'' gitmeee...

*anneme ne dedi bu kadın dedim
    *sevgilisini çağırdı dedi
    *kaç kişiler dedim
    *evladım salak mısın tek adamı seviyor o da şu müzisyen bakk iştee!!!
    *ben zöngg, bu nasıl isim tüm ispanyolların adını bu adamda mı toplamışlar!!!

ne zaman bu güzel kadını ve bu karizmatik abiyi görsem annemin beni yadırgayan o şaşkın bakışları aklıma gelir kahkahalar atarım. ehehehehee..

hey gidi günler hey!
  • hayata 1-0 önde başlayanlardan.

bu isim soyisim kombinasyonu bende olsaydı uzaya yürüyerek çıkardım amk. artık siz düşünün.*
  • bir dönemin efsane yıldızı. bu ismi görünce, duyunca bu kadar fazla isim mi olur arkadaş? deyip, günlerce işin içinden çıkamamıştık hey gidi günler...

buradaki mantık şu imiş suserler, şahsın ilk iki ismi kendisine ait, yani isim fernando jose. altamirano şahsın babasının soyadı, del castillo ise şahsın annesinin kızlık soyadı.

oralarda isimden sonra genellikle ilk olarak babanın soy ismi ardından annenin soy ismi eklenirmiş çocuklara, bazı ülkelerde brazilya gibi örneğin, buralarda ise ilk önce annenin soyadı babanın soyadından önce yazılırmış.
    başlığa baktım bu büyük bir sır perdesini kimse aralamamış hayret hehe.