şükela:  tümü | bugün
 • stuttgart'ta oynayan portekizli stoper/ön libero.benfica'dan gelmistir,20 kusur kez milli olmustur.
 • 1978 dogumludur. 1.90 boyunda. stuttgart'la 173 maca cıktı 11 gol attı.
 • galatasaray ile aniliyor adi, son günlerde. hatta saatlerde.
 • lig tv'ye göre galatasaray yönetimi milli futbolcuyu ikna etmeyi başarmıştır.http://www.ligtv.com.tr/default.aspx?r=1&hid=41621
 • sağda solda, hemen hemen her yerde, mutabakata varılmış gibi galatasaray'a imza attığı söylenen futbolcu. geçen yıl juventus'un almak için büyük çaba sarfettiği, stuttgart'ın vermemek için inat edip sürekli fiyat yükseltip astronomik ücret talep ettiği bir futbolcuydu. ardından satmadılar meira'yı ve mundar ettiler resmen. sezon içinde kulüple sürtüşmeler yaşadı, ardından adamın elinden kaptanlığını bile aldılar. şimdi juve'nin geçen yıl teklif ettiği paranın yarısını istiyor stuttgart, ama galatasaray daha da aşağı çekmenin uğraşı içinde. zira lincoln transferinde olduğu gibi oyuncu ikna edilmiş vaziyette. bu transferin olabilitesi çok yüksek kanımca. lider bir karaktere sahip ve takımı ateşleyen bir defans oyuncusuna kavuşmak üzere galatasaray. hadi bakalım, hayırlısı.
 • iddiaya gore galatasaray ile yillik 1.750 milyon euroluk ucret ile 3 yil icin anlasmis futbolcu. oynadigi mevki savunma. burada akillara bir soru geliyor. rigobert song ile ayni gorevi yapan bir oyuncu. rigobert song turkiyedeki en iyi yabancilardan biriydi*. iki yildir yonetim aldigi paranin galatasaray standartlarina gore yuksek oldugunu soyluyordu ve songdan ucretini dusurmesini istiyordu. songda bunu kabul etmiyordu. hem de yeni sozlesmede degil mevcut devam eden sozlesmede. song un performans dusuklugude muhtemelen bu olaylar yuzundendi. peki ne degisti song gitti. kendisinden daha pahali bir oyuncu ayni mevkiye alindi. simdi galatasaray yonetimi 2009-2010 sezonunda meiraya ucretde indirim mi talep edecek. bu arada songa ucret indirimi teklifi sirasinda songun performansi da iyiydi. sonuc olarak galatasaraya hayirli olsun.
 • bir sakatlığı falan yoksa, açık söylemek gerekirse hayvani bir transferdir. ama kesin bir sakatlığı, bi numarası falan vardır. yoksa çok iyi bir adam lan bu.

  hepsini geçtim 52 defa milli takım forması giymiş. tabii portekiz gidip pepe'yi falan vatandaşlığa geçirmeden önce. alınmışsa gerçekten, song'un gitmesi doğru olmuştur. ha song da yabancıya gitmemiş, trabzon'a gitmişse türk futbolu için inanılmaz bir kazanç olmuştur. song, zago, popescu, hagi, cordoba, mondragon gibi oyuncuları yakaladığın zaman ömür boyu mukavele imzalayacaksın. ama madem gönderdin, bu sefer de en az meira kalitesinde bir adam alman farz.
 • franco baresi, fernando ruiz hierro, matthias sammer, gheorghe popescu gibi efsaneler artık yetişmiyor. liberolu sistemin artık pek rağbet görmemesi ile iyi pas yapabilen oyuncuların guardiola yüzünden defansın önünde kullanılmaya başlanması birleşince, defanstan top çıkarmak altyapısı iyi olmayan ülkeler için sorun oluyor. meira, geriden topu oyuna olumlu bir şekilde sokabiliyor. o eski efsaneler kadar olmasa da günümüz futbolu için yeterli seviyede bir top kullanma yeteneği var. heybesinde bir bundesliga şampiyonluğu bulunuyor. servet çetin gibi bir kesici ile beraber oynaması hem defans uyumu açısından hem de servet'in durmak bilmeyen kişisel gelişimi açısından olumlu bir gelişme. nokta transfer gibi duruyor. hava toplarına hakim, geriden oyun kurabilen bir oyuncu. daha ne olsun.
 • maaşını bahri havadır'ın vereceğini düşündüğüm futbolcu. adamın hayatı kayacaktı transfer olmasaydı. yine de sağlam değildir durumu.
 • kanımca, gheorghe popescu dan sonra türkiye' ye gelen en iyi yabancı defans oyuncusudur.
  daha iyileri geldi diyenler için (bkz: cost benefit analysis)

  kariyerini tartışmak abesle istigal dir. galatasaray' ın avrupa maçlarında ki, kolay gol yeme hastalığına çare bulacağını düşündüğüm futbolcu.