şükela:  tümü | bugün
 • fair play'a aykırı harekettir. rakip küme düşmüş, sen zaten maçı kazanmışsın. son dakikada dalga geçer gibi kaleciye penaltı attırmak ayıptır. penaltıdan sonra manisaspor kalacisinin yüz ifadesi her şeyi anlatıyor aslında.

  http://imgim.com/volkanbabacan.png

  edit: (bkz: #28081447)
 • bu sezon 16 maçta gol yemeyerek rekor kırmış kalecinin golü. fatih terim'den onay geldiği anda muslera'nın sevinci görülmeye değer.
 • bir fatih terim klasiği (!) olan goldür.
 • düşene bir tekme golüdür.
  yüzlerdeki çakal gülümsemenin cevabı kadıköy'dedir.

  fenerliyim not.
 • kariyerinin ilk golunu volkan babacan'a atmasi cuk oturmustur!

  volkan bu golu omru boyunca unutmaz artik! bakalim mactan sonraki tweet'lerinde ne diyecek bu sefer :)

  edit: link de verelim de bilmeyenler neden bahsettigimizi anlasin!
  http://g1204.hizliresim.com/w/8/47c0g.png
 • fair play'e aykırı falan değildir. muslera'nın gol atma isteği haftalar öncesi verdiği bir röportajdan beri bilindik birşeydir ve fırsat kollanmaktaydı. dalga geçmek (hem neyle ne diye dalga geçesin mnakoim?) amacıyla o anlık gelişmemiştir. şurada manisaspor değil, herhangi bir takım olsa da muslera o topun başına taraftarın isteğiyle geçecekti.

  manisaspor'un kalecisi volkan babacan'ın yüz ifadesine aldanmayın. o başka şeyler anlatıyor:

  (bkz: #28077122)
 • acı koymuş, galiba iyi koymuş.
 • şimdi bu golün atılmasındaki dinamiklere bakalım:

  - ilk penaltıyı selçuk attı. yani rakibi ciddiye alıyor galatasaray.

  - takımda tek gol atmayan oyuncu semih ya da emre olsa, onlardan biri atıyor olacaktı bu muslera'nın kullandığı penaltıyı.

  - yani amaç, takımda tek gol atmayan adamın gol atması.

  - rakip fenerbahçe olsa, yani rakip küme düşmeyen çok daha güçlü şampiyonluk adaylarından biri olsa, durum 2-0 iken penaltı kazanılsa, yine aynı sebebten muslera kullanacak bu atışı.

  - fatih terim'in rakibe saygısızlık yapacak türk futbolundaki son adamlardan biri olduğu ve muslera'nın da rakibe - ki bir kalecinin diğer bir kaleciye saygısı çok daha başkadır - saygısızlık yapacak bir karakterde olmadığı malum.

  - sonuçta, olay muslera'nın da - rakipten bağımsız olarak - bu seneki muhteşem performansını kariyerinin ilk golüyle taçlandırıp, normal sezonda gol atmayan kalmasın olayıyken;

  yok dalga geçmekmiş, yok rakibe saygısızlıkmış gibi saçmasapan şeylere bağlamak esas ''dalga'' geçmek, ''saygısızlık'' filandır.

  he dersin ki, ''ben olsam atmazdım/attırmazdım'', o senin seçimin. zaten o yüzden sen o karar merciinde değil de ekşi sözlüktesin ya...

  futbolun güzelliklerinden birine bok atmaya çalışılarak kirletilmemesi gereken goldür.

  kaldı ki, kendi çaplarındaki ''etik'' kurallarını kendi takımları için işletmeyenlerin bu gole çemkirmesi kadar da acınası bir şey görmedim.