1127 entry daha
  • bizim yönetim bunu getirerek çok doğru iş yaptı. van bronckhorst, lucescu falan deyince millet köpürüyordu. sergen diyeni sikiyorlardı. büyük hoca da büyük hoca. conte monte havalarda uçuşuyordu. taraftar kaldırmış geziyor, sikecek adam arıyordu.

çat diye bu adamı getirdiler. avrupa şampiyonu, portekiz'de lig şampiyonu olmuş. şakkadanak sesler kesildi. bu defans oynatıyor falan diye bir iki cılız ses çıktı onları da susturdular.

santos dedem tam da beşiktaş'ın ihtiyacı olan adamdı. takım uçurumun kenarında, azıcık ittirsen düşme hattına lambur lumbur inecek. papazlar beş hocanın kellesini almış. gelen üç, giden dört atıyor. tam alt orta sıra takım hocası. gol yemeyi bitirdi. papazların ayağını kesti. bir sıfır iki sıfır tıngır mıngır gidiyor takım.

derken ara transfer başladı. taraftarın siki kalktı hemen. kelle isterük diye geziyorlar. warrol geldi iyice iştahlandılar. yönetim istifa mistifa başladılar. bir sponsorluk. yirmi milyon euroya iki transfer. sesler yine kesildi.

yönetim maaşallah lannisterlar gibi ince ince oynuyor bu oyunu. iki büyük tsunamiyi de atlattılar.

şimdi de santos'tan olmayacağı kabak gibi belli oldu. tam baş altı takım hocası. ileride pres yaptırmayı falan asla bilmiyor. belli kanser edecek bizi, şampiyon mampiyon da yapamayacak.

benim bildiğim hasan arat bunu yazın şutlar. yerine de hücum oynatan bir hoca getirir. iyileşirse farke marke, smith falan gelebilir.

santos'un devre arası gelmesi şarttı. sene sonu da gitmesi şart. bence başkan bu oyunu güzel oynuyor. benim içim rahat. bu arkadaş sene sonu gider.
  • takimin basinda kaldigi her gün, hasan arat'in baskanlik süresinden yiyor.

besiktas takimina bu futbol zihniyetiyle teknik direktörlük yapilmaz, yapilamaz.

besiktas, ligin dibindeki takimlara topu birakip, kontra oynayamaz.

besiktas, 40bin seyircinin önünde, kendi sahasinda daha ikinci dakikada baski yiyemez!

hala sistem hocasiymis, takim 4 mactir gol yemiyormus bilmemne diyorlar. gören de önümüzdeki sezon city, dortmund, barcali ucl grubuna düstük, ordan beraberliklerle cikmaya calistigimizi filan zanneder.

hala cikip kadro kötü diyorlar. lan iki hafta önceki antalya-gs macini izlemediniz mi? 20 milyonluk takim degeri olan karagümrük gs'a karsi nasil oynadi izlemediniz mi?

tez zamanda bu yanlistan dönülmelidir. devre arasi 2 tane 10ar milyon euroluk adam ceken yönetim yeni sezonda 40-50 milyon euro harcayip, takimi buna teslim edeceklerse, gecmis olsun. üst üste dördüncü sezonda ekimde havlu atariz.

biz buraya yazalim, ileride önünüze koyariz.
  • oynattığı oyun beğenilmese de beşiktaş'ın şu an ihtiyaç duyduğu profildeki hocadır.

bu adam geldiğinde hatırlayın takım dağılmış durumdaydı. bu adama kadar anç'nin baş yalakası ve hiçbir şeye itiraz etmeyen, semih kılıçsoy gibi bir adama neredeyse hiç forma vermeyen evlatçı şenol güneş kaçmış, hamına mamına acemi burak yılmaz'ın kıçına teneke bağlanmış, beşiktaş'ı sivasspor sanan ağlak rıza çalımbay beşiktaş efsaneliğinden az kalsın kestaneliğe düşmek üzereyken gönderilmiş, altyapı hocası serdar topraktepe bir şeyler yapmaya çalışır haldeydi. takımdaki papaz futbolcular haliyle ne hocaları ne yönetimi ipliyorlardı. herkes kendi halindeydi, hatta sonradan öğrendiğimize göre takımı sabote edenler de vardı.

işte böyle bir ortamda takımın başına fernando santos gibi adı bilinen, avrupa şampiyonluğu kazanmış, c7 gibi bir adamı bile kesmiş otoriter ve futbolcuların seve seve iplemek zorunda oldukları birini getirmek gerekiyordu.

büyük takım hocası değilmişmiş. hı hı, porto ile aek beşiktaş'ın yanında küçük takımlar zaten.

adam hatice değil netice hocası. iyi futbol oynayana kupa verilseydi biliç'e verilirdi.

bana göre sözleşmesini beşiktaş'ta tamamlaması gerekir. son 3 sezondur dağılmış bir camianın hemen ertesi sezon şampiyon olmasını beklemek akılcı bir hedef değildir. önümüzdeki sene iyi bir takım iskeleti kurulup, her kulvarda yarışan, ligi, avrupa'yı ve kupayı aynı anda dengeli bir şekilde götüren bir takım haline getirip sezon sonunda yerini iyi çalışmış, disipline olmuş, iskeleti sağlam bir takımı daha ofansif ve baskılı oyun tercih eden birine bırakıp gitmelidir.

her şeyi hemen olsun istiyorsunuz. 3 sezonluk büyük tahribat hemen düzelebilir mi? daha sezon sonunda anç'nın soktuğu kazıklardan kurtulmaya çalışacak bu takım. bana göre önümüzdeki sezon 3 kulvarda yarışta kalabilmek başarıdır, şampiyonluk tek kriter değil.
  • kontratı 2025 sonuna kadar. toparlanma dönemi açısından kesinlikle kalması gerekiyor. yanına dortmund un nuri şahin e yaptığı tarzda bir genç getir. dedemiz yetiştirip ona devretsin.

hem sametle egosu çatışmıyor, oyuncular saygı duyuyor. basit futbol oynatıp temelleri yeniden oturtuyor. bu adama saçma sapan yüklenmeyin. ghezzal yerine o golü atacak oyuncu vardı da bu adam sokmadı sanki. cenk in yerine enerji dolu kanadımız var ama kulübe de bekliyor gibi konuşuyorsunuz…

ek: sergen diyeni hala sikiyoruz, gir başlığına bak istersen. bir de nasıl bir üsluptur lan herşeyi ikilemeye çevirmişsin okunmuyor. türkçe dil bilgisi böyle bir şey değil…

ek2: öğütme makinası çoktan çalışmaya başladı. taraftarda bu algıdan kaçacak bilinç yok. hiç bir taraftar grubunda olmaz zaten, bundan dolayı taraftardan yönetici olmaz. popülizm kulüplere zarar verir. neyse; bu hoca mağlubiyet serisi alması durumunda kesin gidecek. aç köpek gibi bekliyor ibineler :)
  • her maç 3 yiyen takımı aldı, son 10 maçta 2 gol yiyen bir takım haline getirdi.

bu yetersiz kadroyla bunu yapabilecek kaç kişi var?

bu sezon gelenleri gördük. gelen her "hoca" geldiği gibi gitti ve takımı aldığından daha kötü bir şekilde bıraktı.

beşiktaş için bir şans bu adam.
  • 2025 haziran ayına kadar zaman verilmesi gerekilen hoca. hocanın tarzının lige çok uymasa da avrupa da daha çok iş yapabileceğini düşünüyorum. küçük maçlarda sıkıcı gelmese de büyük maçlarda çok daha şansımız olacaktır. ben hocanın yaz transfer dönemi ve yaz kampı dönemi hak ettiğini düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap