şükela:  tümü | bugün
 • henüz 2200 köleyi özgürlüğüne kavuşturmuş, bir küçücük feroniacık.

  ....... edit.......

  günlerdir sistematik biçimde sosyal medya tacizine ve zorbalığına uğradığım enkaz devraldik'in iftirasına göre, 2015 öncesi entrylerimi silmişim. oysa ekşisözlük moderasyon tarihçemle kanıtlıdır 2016'da yazar olduğum.

  ki, isteyen entrylerini silebilir de. ekşi'de yalnızca okur olduğum zamanlardan biliyorum ki, en iyi yazarlar entrylerini sildi ve gitti.

  "enkaz devraldik" 2005 yılından beri var olmakla övünen bir şskirt(fetöcü) o yıllarda fetöcüler aynı zamanda akpyi destekliyordu. be nedenle akplilerin severek ve sıkça kullandığı "enkaz devradik" eleştirisini nick seçmiş kendisine.

  bir de fetöcüler arası yaygın bir uygulama ki, birbirlerine devrediyorlar yazarlıklarını. devraldığı enkazla bunu mu kastediyor olabilir.

  entrylerine gelince, görülüyor ki ilk kurbanı değilim. bu işi meslek edinmiş. sözlükte birçok yazara saldırmış ve nick altına tecavüz etmiş. ilginçtir, saldırdıklarına aktroll demiyor hiç. hep fetöcü diyor. neden acaba? fetöcü kendisi olduğu için olmasın?

  yine ilginçtir, musallat olduğu, saldırdığı insanlar hep laik, cumhuriyetçi, atatürkçü kimlikler.

  bir aktroll'ün bütün muhaliflerine fetöcü etketi takması yeni değil. bunu hep yapıyorlar. klasik davranışları.
  bir fetöcünün kendini gizlemek için atatürkçülere fetöcü etiketi takması da yeni değil.

  enkaz devraldik' in entrylerine bakınca saldırdığı kurbanlar kadar pizzagate başlığına takık olduğu, onlarca belki yüzlerce entry girdiği görülüyor. entryleri okuyunca pizzagate hakkında bütün dünyada yazılan herşeyi bildiği anlaşılıyor. kimin bu kadar çok vakti var? diyelim ki var. kim bu kadar iğrenç bir konuda her şeyi okumak, her görseli izlemek ister? kimin midesi buna dayanır?

  "enkaz devraldik" her ne ise, güncel projesi belli ki pizzagate. bir mikrop gibi bir hastalık gibi, muhaliflere saldırmak rutini dışında, güncel projesi bu. muhtemelen maaşlı işinin parçası. pizzagate başlığına bunun bir uydurma olduğunu yazan herkese bir mikrop gibi bulaşmış.

  iddiasına göre sakin bir iskandinav ülkesinde yaşayan birinde bu asabiyet bu öfke niye? bütün dünyada tarikat yapılanmaları olan şakirtlerin öfkesi mi bu? hayatımda gerçek veya sanal hiç bir platformda, hiç kimseden görmediğim iğrenç ve kaba tavrı gördüm kendisinden. nedense bu tavrının milyarda birini akpli kimliklere gösterememiş. yabancı bir ülkedesin madem, ip'n bulunmaz, bulunsa dava açılamaz, bu bana ettiğin küfürleri sözde nefret ettiğin muktedirlere etsene. edemez. bunu aktrollüğünden mi, akp den korkan bir fetöcü olduğundan mı yapamaz, kendi biliyor.

  özel mesajla saatlerce hiç tanımadığı şahsıma ve aileme bel altı küfürler yağdırdı. kendisi sözde atatürkçü olduğunu iddia ediyor. benim tanıdığım hiçbir atatürkçü bunu yapmaz. doğrusu ekşinin meşhur aktrolleri bile bunu yapmadıydı. kendisi cia ajanı mı, ivanka trumph mı bilmiyorum.

  bildiğim şu ki, sözlükte bir yazar diğerini terörist ilan edemez. hedef gösteremez. bu yazar alenen suç işliyor. bu gücü kimden nereden alıyor olursa olsun, ekşi yönetimi izin vermezse yapamaz. veriyorsa ben burada neden yazıyorum? bizler neden yazıyoruz?
 • http://i.hizliresim.com/6r5dj0.jpg

  burada dursun bu şimdilik, lazım olcak.
 • bir takım ahlaksızlar tarafından, sırf kendi hastalıklı beyinlerindeki acayip zırvalıklara itiraz ettiği için hedef seçilmiş olan, kendi ifadesiyle 2015'te yazar olmuş, buna mukabil, 2015'ten önce entrysi bulunmaması, pizzagate manyağı bir iftiracı tarafından "fetoculuğa" yorulan yazar.

  bunlar böyle işte, kafalarındaki kurguya uymayanı sistem dışına atmak için her türlü yalana sarılıyorlar.
 • yalan haberciliğe karşı olduğu için çomarlar tarafından kin kusulan bir yazar.
 • en okunası yazarlardandır. dos doğru yazar. hem nalına hem mıhına kıvırtmaz. yanar dönerlik yapmaz. her entrysi aynı kitabın bir sayfası gibidir. türk aydını nasıl olmalıdır'ı türkan saylan, türk sanatçısı nasıl olmalıdır'ı tarık akan üzerinden anlatır. tutarlıdır. mantıklıdır. türkiye cumhuriyetine, kurucusuna, kuruluş değerlerine bağlıdır. bedelini öder.
 • kuru sıkı ak-47 çomarların hedefi olmuş yazadır. muhtemelen selam ve dua ile birbirlerine kuru pasta ve limonata ikram edip trollüklerini büyük bir şevkle devam ettiriyorlardır. troll sıçmıkları sizi...
 • moderasyon tarihçemden görülebildiği gibi yeni bir yazarım. 2015 öncesi entry giremezdim. çaylak bile değildim. bu durum gerçek fetöcüler tarafından fetöcü olarak yaftalanmama sebep oluyor madem, benim değil, ekşi sözlük yönetiminin sorunudur. yeni yazar alıp, fetöcü ya da aktroll ilan ettirmek suçtur. benim alnım açık, sırtım dik.
 • enkaz devraldik nickli sözlükten adam toplayıp gülen tarikatına katan fetöcü şakirtin mağduru olmuş yazar. enkaz devraldik, yüz bulamayınca sinirlendi, dadandı. spam gibi aynı entry'yi, aynı iftirayı kopyalayıp duruyor.
 • tanım: neden bahsedildiğini bilmediği, bilmek de istemediği iftiralar ve sözlük dışından, alakasız görsellerle üzerine saldıran şakirt(enkaz devraldik) mağduru yazar.

  bir bebek resmi bulmuş, o bebeğe hakaret ettiğimi, güldüğümü iddia etmiş. ne bebeği tanırım, ne konuyu bilirim, ne güldüğüm, ne bir tek laf etmişliğim yok. klasik şakirt yöntemi uygulayan şakirtin, buna ihtiyacı da yok. canı küfretmek istiyor. saldıracak yer arıyor. küfretmiş, saldırmış. da, sosyal medya zorbalığı gayet ciddi bir suçtur.
 • pizzagate basliginda yazip cocuk siddetine tepki gosterenlere aktroll + fetöcu demis yazar. ekran goruntusu mevcut - zaten kendisi o yazisiyla gurur duyuyor. fakat her nasilsa simdi de o bebegi duymadim gormedim bilmiyorum ayaklarina yatiyor. (pizzagate skandalindaki en onemli fotografi bilmiyor tabii canim). yersen.
  bi insanin kotulugunde limit yok hakikaten.