şükela:  tümü | bugün
 • sports car international tarafından, tüm zamanların en iyi spor otomobili seçilmiştir.
 • sergio scaglietti tasarımı seksi otomobil.
 • vanilla sky'ın açılış sahnesinde tom cruise'un kullandığı ferrari bu modeldir. filmde kullanılan araç 1976 datsun z şasesine üzerine toplanmış bir replikadır.
 • 1962-1964 yılları arasında sadece 39 adet üretilmiş olan hem fiyatından hem de kolleksiyon değerinden dolayı bu 39 arabanın tamamı halen dünya üzerinde mevcut(esasında hepsi garajlarda yatıyor kullanan yok doğal olarak) olan 33 tanesi kolleksiyonerlerde 6 tanesi ferrari spa mülkiyetinde olan. gene kolleksiyonerlerde olan 33 arabanın tamamı uzman ferrari tarihçisi marcel massini tarafından tek tek kataloglanan ve takip edilen dünyanın en vintage otomobillerinden bir tanesi.

  http://en.wikipedia.org/wiki/ferrari_250_gto
 • ferrari tarihinin en ikonik modellerinden biridir.

  şu güzelliğe bakın

  bir müzayedede 52 milyon dolara alıcı bulmasıyla dünyanın en pahalı otomobili unvanı kendisindedir ayrıca.
 • onlara cansız demeyin, onların da bir ruhu var.
  izleyin ve dinlenin.
  ferrari 250 gto

  bu da bonus
 • gran turismo sport oyununda 1962 modeli aşağıdaki açıklama ile bulunan otomobil.

  görsel

  araba hayranları herhangi bir ferrari'yi bir arzu nesnesi olarak görüyorlar, ancak 250 gto, 60'ların başında doğmuş, bir yarış arabası ve bir yol arabası arasındaki sınırın belirsiz olduğu özel bir otomobil. bu, o dönemin en popüler otomobiliydi.

  adındaki '250', 12 silindirinde toplam 3 litre için silindir başına 250 cc bulunduğunu işaret ediyor. gto, gran turismo omologato'nun kısaltmasıdır; gt yarışları için bir homologasyon modeli. adından da anlaşılacağı gibi, 1962'de duyurulan, uluslararası üretim spor otomobil yarışlarında gt sınıfı unvanını kazanmak için geliştirilen bir otomobildi.

  araç, çelik 250 çerçevede ağırlık azaltma modifikasyonları ile çevik 250 gt swb'ye dayanıyor. gövde tamamen alüminyumdu ve aerodinamik performansı artırmak için ön burun uzun ve alçaktı. kuyruk ucu, daha büyük lastikler için yer sağlayan arka çamurluklar için büyük çıkıntılarla bir 'coda tronca' formundaydı. otomobilin sürüş yüksekliği de 90 mm düşürüldü. kuru karterli bir ferrari testarossa motoru ve 295 bhp çıkışlı 6 karbüratör kullanır. mevcut 8 vites kutusundan en yüksek vitesi seçerek otomobilin 300 km/s azami hıza ulaşmasını sağlanmıştır.

  sadece 39 adet 250 gto üretildi, bu da kendi başına onay için yeterli değildi. ferrari, arabanın ferrari 250 gt swb'nin bir varyasyonu olduğunu belirterek bunun üstesinden geldi. bu kabul edildikten ve araba yarışa girdiğinde, 250 gto, 1962'den 3 yıl üst üste uluslararası seri şampiyonluğunu kazandı.

  üretilen 39 otomobillerin hepsi bugün hala var ve bu oyuna dahil olan 3729 gt, 1962'de ingiltere'ye teslim edilen sağdan direksiyonlu bir model.