şükela:  tümü | bugün
 • gelmiş geçmiş en hızlı v8 motorlu ferrari modeli(tabi seri üretim ve road spec olark).

  úst soy sorgulaması

  (bkz: ferrari 360 challenge stradale)
  (bkz: ferrari 430 scuderia)
  (bkz: ferrari 458 speciale)
  .
  (bkz: ferrari 488 pista)

  şeklinde.
 • 3.9 litre twin turbo v8 motoru 711hp güç ve 770nm tork üreten otomobilin 0-100km hızlanma süresi 2.8 saniye olarak verilirken maksimum hız değeri ise 340km/h şeklinde.

  ayrıca otomobilin standart donanımında sunulan alaşım jantları yanlış görmediysem birebir olarak 430 scuderiadan alınma. ancak çok büyük ihtimal ile oldukça pahalı bir karbon fiber jant opsiyonu da seçenekler arasında olacak bu model için.
 • porsche 911 gt2 rs in 2017 yılında "buralar benim mekan" şeklinde yaptığı bildirime ferrari'nin cevabı.

  eğer laferrari aperta'da yaptıkları aerodinami değişikliklerini bu araçta da yaptılarsa bu araç inanılmaz beygir gücü artışından çok daha fazlasına da sahip demektir.

  458 speciale benim için ömür boyu "son nokta" olacak çünkü atmosferik v8'lerin en üst noktasıdır speciale. yine de bu araç 488'in otomobil dergilerindeki "övmek zorundayız beyler "458 speciale daha iyiydi" dedi evo, adamların ağzına sçılıyordu" durumunun oldukça dışında. adamlar turbo beslemede -tahminen- gelmiş geçmiş en üst noktaya çıkıyorlar ve daha laferrafi aperta ile ilgili videolar, makaleler okuyup bunları endorfin eşliğinde zihnimizde sindirirken adamlar hakikaten "en büyük biziz" diyorlar. diğer markalar, endüstrinin geldiği nokta vb şeyleri işin içine kattığınızda muazzam derecede önemli bir iş. (olay salt beygir gücü ve torka indirgendendiğinde böylesi makinaların değerinin yeteri kadar anlaşılabileceğine inanmıyorum)
 • ferrari'nin 488 modeli için performans yorumlaması. 'pista' italyanca yarış pisti anlamına geliyor dolayısıyla track-focused olacağı adından belli zaten.

  şahsen hatları benim çok hoşuma gitti özellikle de rear wing'in konumlandırılması çok egzotik duruyor. 458'i geçmiş olabilir hatta, ki 488'i dizayn olarak fazla basit buluyordum, çünkü açıkça konuşacak olursak 458 facelift hali gibi duruyordu. aslında ben aperta bekliyordum 488 için ama f12'ye geldiğinden sanırım böyle yapmayı tercih ettiler.

  ben yine de ferrari'nin atmosferik motorlu bir araçla dönüş yapmasını umuyorum. malum karşıda gt3 gibi bir model varken bence aynı şekilde 488'in de bir atmosferik versiyonu olmalıydı. gerçi porsche'nin gt3'te de turboya geçmesi muhtemel. porsche'nin motor sporları başkanı turbo dedikodularını yalanlamış fakat ben hala emin olamıyorum.
 • şöyle bir şey:

  https://youtu.be/ivofzsykrca
 • dünyanın en ünlü spor otomobil üreticisi kimdir? diye sorsalar 5 yaşındaki çocuktan 95 yaşındaki dedeye kadar hemen herkesin vereceği cevap 3 aşağı 5 yukarı bellidir: ferrari.
  dünyanın en çekici, hatta baştan çıkartıcı spor otomobillerini 70 yıldır üretmekte olan şahlanmış aygır (prancing horse) logolu italyan üreticinin benim de içinde bulunduğum hayranları (ferraristi) için en önemli modelleri ise ekseriyetle pist odaklı olarak konumlandırdığı sınırlı üretim modellerdir.
  karşınızda pist odaklı sınırlı üretim ferrarilerin en günceli: “488 pista”
  rakipleri porsche 911 gt2rs ve mclaren 720s’in salladığı tahtını korumak için ferrari tarafından olabildiğince etkin şekilde “güncellenen” 488, pista (yani pist) isminin hakkını vererek başta nürburgring nordschleife (yeşil cehennem) olmak üzere tüm prestijli pistlerin as’ı olmayı hedefliyor.
  açık konuşalım: gerek tasarımı gerekse teknik verileri, bu hedefin âfâkî olarak konmadığını ilk görüşte belli ediyor.

  motor hacmi: 3.9 litre
  silindir: v8
  besleme: biturbo
  aktarma: arkadan itiş
  güç: 720 hp
  tork: 770 nm
  0-100kms:2.85 sn
  azami hız: 340 kms
  ağırlık:1280 kg
 • şehiriçi km'de 1tl yakan benzin katili. agresif kullanımda 20litreyi bile görür. fermas şubat içinde 2 kişiye teslimini gerçekleştirecekmiş.

  hayâller loading...

hesabın var mı? giriş yap